TOP10 Nowoczesne projekty domów

Znalezienie projektu domu, który będzie sprawiał wrażenie nowoczesnego także za 5, 10 czy 15 lat, jest sporym wyzwaniem. Niechętnie bowiem wybieramy odważne rozwiązania, z obawy przed tym, że się nie sprawdzą. Dlatego w poniższym artykule znajdziecie projekty nowoczesne, które jednak w dużej mierze bazują na rozwiązaniach sprawdzonych i klasycznych.

 

 

Poniższe nowoczesne projekty domów podkreślają indywidualizm i wysmakowany styl. To projekty skrojone na miarę nowych osiedli, zamieszkanych przez ludzi o pozytywnej mentalności i dużym otwarciu na świat. 

W projektach, które wybrał nasz architekt, wykorzystane zostały nowoczesne rozwiazania, jednak z właściwym umiarem. Trendy mody zmieniają się dość szybko. Kluczem do zachowania świeżości i atrakcyjności projektu domu jest nowoczesność oparta na klasycznych kanonach architektury - klucz ten sprawi, że uzyskamy wrażenie nowoczesności na długie lata. Chodzi tu przede wszystkim o stawianie na minimalizm i proste formy, które można w przyszłości urozmaicić niewielkim kosztem. Jest to zatem nieskomplikowana bryła domu w projekcie domu, prosty i tani w budowie dach dwuspadowy lub płaski, a także rezygnacja z elemementów, takich jak lukarny czy wykusze. W projektach domów nowoczesnych często wykorzystuje się ponadto energooszczędne rozwiązania, które podniosą wartość nieruchomości i pozwolą na oszczędności finansowe.

Zobaczcie niżej TOP10 takich uniwersalnych i ponadczasowych projektów domów, które - zdaniem naszego architekta - są najlepiej zaprojektowane.

 

Projekt domu Koncept-37 (186,56 m²)

   

 

Nowoczesny i odważny projekt jest odzwierciedleniem odwagi i otwartości inwestora. Może być kluczem do pomyślnych negocjacji biznesowych lub do nawiązania nowych kontaktów, gdyż stanowi pewną wizytówkę dla jego właściciela. Doskonałym sposobem na spełnienie marzeń o przestronnym domu jest projekt Koncept-37. To duży dom dla sporej rodziny - jego powierzchnia tużytkowa to aż 186,56 m2. Parter tego projektu łączy funkcje reprezentacyjne z praktycznymi, gdyż zawiera gabinet, do którego mamy dostęp również z zewnątrz. Z kolei piętro stanowi strefa nocna, z przestronnymi sypialniami zapewniającymi prywatność.

Projekt domu Atos (137,23 m²)

   

 

Charakterystycznym elementem nowoczesnych domów jest płaski stropodach kryty papą. Oprócz funkcji estetycznych podkreślających ciekawą stylistycznie bryłę, ma funkcje praktyczne – dzięki niemu każde pomieszczenie jest pełnowymiarowe (pozbawione skosów). Projekt Atos będzie idealnym rozwiązaniem dla czteroosobowej rodziny. Posiada dwustanowiskowy garaż oraz trzy sypialnie. Główna sypialnia posiada dodatkowo własną garderobę oraz łazienkę, a także bezpośrednie wyjście na taras.

Projekt domu Koncept 13-Energo (187,45 m²)

   

 

Dla miłośników otwartych przestrzeni rezygnacja ze ścian to za mało. Rezygnuje się również z części stropów, odsłaniając antresolę. Najczęściej znajdziemy na nich biblioteczki lub pokoje rozrywek, jednak nie w projekcie Koncept13-Energo. Tutaj zdecydowano się na przeszkloną sypialnię z widokiem na salon. Całość zaprojektowano jednak tak, by zapewnić domownikom intymność. To niespotykany i niezwykle ciekawy pomysł.

Projekt domu Artus 2 (168,87 m²)

 

Co dostrzeżemy na pierwszy rzut oka oglądając nowoczesne projekty? Bez wątpienia będą to kontrastujące barwy. To przede wszystkim rozświetlająca biel ścian oraz barwy ciemne, np. antracytowe, które dodają wnętrzu klasy oraz nutę elegancji. W stylu nowoczesnym odchodzi się od przaśnych, mdłych kolorowych barw, które w żaden sposób nie współgrają. Projekt Artus 2 został zaprojektowany w taki sposób, by jak najlepiej wyeksponować ogród. Dom „otula” piękny taras oraz ogród, na którym można np. stworzyć miejsce rekreacyjne lub wykopać basen.

Projekt domu FX-1 (88 m²)

   

 

Nowoczesne domy kojarzą nam się nieodłącznie z dużą powierzchnią. Projekt FX-1 dowodzi, że wysmakowany styl nie musi być domeną ogromnych domów. To naprawdę niewielki dom - ma 88 m2, a jest w pełni funkcjonalny: zawiera wszystkie podstawowe pomieszczenia, które znajdziemy w każdym domu – pokój z kuchnią, dwie sypialnie, łazienkę oraz kotłownię. Jego nowoczesność wyraża minimalistyczny styl oparty na wysokiej jakości materiałach.

Projekt domu Tina (155,12 m²)

   

 

Czym przyciąga do siebie projekt Tina? Bez wątpienia intensywną czerwienią, która pojawia się na wielu elementach elewacji oraz wykończenia. Intensywne, często jaskrawe barwy są częstym towarzyszem nowoczesnych domów. Nadają projektowi dynamiki i pozytywnej energii, co współgra z wielkomiejskim stylem życia. Bryła projektu Tina oparta na literze T, wyraźnie dzieli budynek na część dzienną oraz nocną. Duży, jasny salon, który doświetlają przepiękne przeszklenia, pozwala zaś na sporą swobodę aranżacyjną.

Projekt domu Eco 4 z garażem 1-st. A (104,1 m²)

   

 

Projekt nowoczesnego domu na wąską, trudną działkę? Oto on! Co więcej, mimo niewielkiej szerokości domu, udało się wygospodarować miejsce na garaż. W przykładowych aranżacjach znajdziemy biało-szare wykończenie wnętrz z musztardowymi dodatkami. Pomieszczenia zaprojektowano tak, by jak najlepiej wykorzystać walory działki.

Projekt domu Koncept-17 (137,01 m²)

   

 

Płaski dach niewątpliwie dominuje w nowoczesnych projektach domów. Drugim coraz popularniejszym trendem jest tzw. nowoczesna stodoła, czyli dom o dwuspadowym dachu pozbawionym okapów. Często towarzyszy im futurystyczna elewacja oraz dach z blachy na rąbek stojący. Prostą bryłę wzbogaca się zaś interesującymi detalami architektonicznymi. Koncept-17 to projekt skierowany do czteroosobowych rodzin.

Projekt domu Onyks CE (203,8 m²)

   

 

W klasycznym domu z użytkowym poddaszem parter jest częścią dzienną, zaś poddasze częścią sypialnianą. W projekcie Onyks CE postawiono na inny pomysł. Tutaj części oddziela nie strop, a ściana. Mamy więc salon wraz z ogromną antresolą przeznaczoną na cele rekreacyjne oraz trzy sypialnie. Dwie mniejsze znajdują się na parterze, zaś jedna duża (30,9 m2) ulokowana jest na górze. Dom Onyks posiada wiele przeszkleń, co potęguje wrażenie przestronności.

Projekt domu Etno (115,69 m²)

   

 

Ostatnim prezentowanym dziś projektem jest projekt Etno. Łączy minimalizm oraz elegancję z pełną funkcjonalnością. Ergonomiczne pomieszczenia pozbawione są udziwnień, które ustępują miejsca wysmakowanym detalom. Logicznie wydzielone strefy oraz efektywnie wykorzystana przestrzeń gwarantują wysoką wygodę użytkowania domu. O stworzenie przytulnego klimatu dba kominek umieszczony w centrum strefy dziennej.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.