Panele Quick Step – co musisz o nich wiedzieć

Popularność paneli podłogowych przekłada się w oczywisty sposób na liczbę produktów tego typu w sklepach. Co jasne, bogactwo to daje klientom olbrzymie możliwości, choć rodzi też pewne problemy. Najpoważniejszym z nich jest ryzyko zagubienia się wśród setek propozycji, co może skutkować podjęciem pochopnej decyzji pod wpływem reklamy, promocji czy niekoniecznie rzetelnej opinii. Dlatego też w tym tekście postanowiliśmy przybliżyć panele podłogowe Quick Step – by każdy mógł szybko sprawdzić, czy warto je wybrać.

 

Stock

 

Panele Quick Step – co to jest?

Nazwa Quick Step jest z pewnością znana każdemu, kto zajmuje się układaniem podłóg lub też ma za sobą poważny remont. Wynika to z faktu, że marka ta jest obecna na rynku od wielu lat i przez ten czas zdobyła sobie bardzo dobrą pozycję i sporą rozpoznawalność. Co przy tym warte podkreślenia, od początku specjalizowała się ona w produkcji podłóg pływających z laminatu, winylu i drewna, dzięki czemu obecnie oferowane przez nią rozwiązania są efektem sporego bagażu doświadczeń. Stawiając na panele Quick Step na komfort.pl można mieć więc pewność, że każde z rozwiązań sprawdzi się w użytkowaniu przez wiele lat.

Jak układać panele Quick Step?

Jak już wspomnieliśmy, marka Quick Step zajmuje się produkcją systemów podłogowych od wielu lat. W tym czasie zdążyła ona też opracować autorskie rozwiązania, które są charakterystyczne tylko dla jej produktów. Najważniejsze z nich to oczywiście opatentowane systemy zatrzasków Uniclic i Uniclic Multifit. Powstały one, by maksymalnie ułatwić układanie podłogi i jednocześnie zapewnić dużą siłę wiązań. Dlatego też panele Quick Step można układać zarówno pod kątem, jak na płasko. Możliwość taka jest bardzo ważna szczególnie w przypadku niewielkich przestrzeni czy załomów, w których inne systemy zatrzasków mogą się nie sprawdzić. W tym miejscu warto też dodać, że Quick Step stara się też maksymalnie pomóc osobom zajmującym się montażem paneli. Dlatego też na stronie internetowej tego producenta można znaleźć liczne materiały na temat sposobów układania poszczególnych serii paneli oraz propozycje polecanych podkładów czy narzędzi. Innymi rozwiązaniami stosowanymi przez Quick Step są także Scratch Huard, czyli technologia zwiększająca odporność na zarysowania, oraz HydroSeal – wodoodporna technologia ochronna.

Panele Quick Step – jakie produkty?

Obecnie panele podłogowe Quick Step to olbrzymia rodzina produktów różniących się wymiarami, wyglądem i właściwościami. Najpopularniejsze serie laminowane to m.in.:

  • Classic,
  • Eligna,
  • Impressive i Impressive Ultra,
  • Largo,
  • Signature.

Sporą popularnością cieszą się też rodziny paneli winylowych Ambient Click, Balance Clic i Pulse Clic. Co jasne, każda z wymienionych kolekcji zawiera w sobie od kilkunastu do kilkudziesięciu produktów różniących się wyglądem i cechami użytkowymi – wymiarami, grubością, stopniem zabezpieczenia przed wodą czy też klasą ścieralności. Bez trudu znaleźć można wśród nich zarówno panele dąb bielony do wnętrz nowoczesnych i skandynawskich, panele dąb klasyczny beżowy czy brązowy do aranżacji klasycznych i rustykalnych, jak i produkty imitujące płytki czy kamień.

Panele Quick Step – czy warto?

Marka Quick Step oferuje duży wybór paneli różnych typów. Ale nie tylko szeroka gama modeli stanowi o popularności tej marki. – Mówiąc o panelach Quick Step, przede wszystkim należy podkreślić, że rozpoznawalność tej marki nie wynika tylko z dobrej reklamy czy atrakcyjnej ceny. Jest ona przede wszystkim efektem realnej pracy tego przedsiębiorstwa nad swoimi produktami, która zaowocowała doskonałą jakością, ciekawymi rozwiązaniami użytkowymi i konkurencyjną ceną. Te cechy artykułów Quick Step przekładają się z kolei na realne zainteresowanie ze strony klientów. Bardzo chętnie wybierają oni panele tej firmy i co nie mniej ważne – nierzadko wracają przy okazji remontów czy też polecają je innym osobom. Należy także podkreślić, że nie najniższą cenę kompensują jakość i wytrzymałość – które są potwierdzone 25-letnią gwarancją – mówi specjalista ze sklepu Komfort.pl.

Panele Quick Step są więc bardzo ciekawym rozwiązaniem dla każdego, kto ceni sobie jakość i doskonały wygląd. Warto wiec na nie postawić i cieszyć się piękną podłogą w salonie, sypialni czy kuchni.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.