Parasol grzewczy zapewniający komfort przebywania na świeżym powietrzu

Piękna, słoneczna pogoda zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Podczas weekendowego odpoczynku w ogrodzie nie może zabraknąć jednak pysznych, pachnących potraw. Nie ma bowiem lepszego pretekstu do spotkania w gronie przyjaciół niż popołudniowe grillowanie.

Odpoczynek w kwiecistym ogrodzie doskonale relaksuje po całym tygodniu pracy. Słoneczna pogoda zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Pretekstem do weekendowych spotkań z przyjaciółmi będzie przygotowanie pysznych potraw z grilla. Jak sprawić, by grillowanie było udane?

Gwarancja ciepła

Lato nie zawsze jest upalne i słoneczne. W naszym klimacie niestety trudno przewidzieć,

jaka będzie pogoda w czasie urlopu. Aby wypoczynek w ogrodzie był udany niezależnie od temperatury na zewnątrz, warto wykorzystać coraz bardziej popularny parasol grzewczy, który zasilany gazem z butli emituje przyjemne ciepło. Jest to doskonałe rozwiązanie w czasie chłodniejszych wieczorów.

Parasole do tej pory wykorzystywane były głównie w ogródkach restauracyjnych czy kawiarnianych w celu zapewnienia ludziom komfortu przebywania na świeżym powietrzu, jednak coraz częściej używa się ich także w ogrodach domowych. Parasol grzewczy jest wykonany ze stali nierdzewnej lub malowanej proszkowo, a zatem jest odporny na działanie promieni ultrafioletowych, brudu oraz pleśni i jest łatwy w czyszczeniu. Wygląda jak parasol chroniący przed deszczem lub jak latarnia uliczna. Wyposażony jest w palnik wykonany ze stali szlachetnej, zapalnik piezoelektryczny oraz zabezpieczenie zapłonu. Daszek zapewnia odpowiednią dystrybucję ciepła i zabezpiecza przed deszczem.

Zasada działania

Parasol działa podobnie do lampy, jednak zamiast emitować światło, przekazuje promieniowanie podczerwone. Nie jest ono szkodliwe dla człowieka. Promieniowanie podczerwone jest niczym innym jak promieniowaniem, które ogrzewa w przypadku innych – naturalnych czy sztucznych – źródeł ciepła. Takie promieniowanie nie ogrzewa powietrza, lecz przenika przez nie jak promienie słoneczne. Człowiek odbiera je jako ciepło. Aby odczuwać komfortową temperaturę równą 18–20°C, należy przebywać w zasięgu działania parasola grzewczego, a więc w odległości do 10–15 m w zależności od modelu. Niektóre modele posiadają także uchylny reflektor umożliwiający sterowanie kierunkiem strumienia ciepła, a także lampę oświetlającą ogród.

Parasole grzewcze nie wymagają podłączenia do prądu. Zasilane są gazem płynnym – propanem. W tym przypadku sprawdza się on lepiej niż propan-butan, gdyż jego temperatura zamarzania wynosi –40°C. Propan dostarczany jest wężykiem z butli 10-kilogramowej. Parasole są wyposażone w specjalne kółka, dlatego mogą być łatwo przesuwane w inne miejsce. Poza tym dzięki temu, że są wąskie i wysokie, mogą być stawiane przy stolikach. Zużycie paliwa przez parasol grzewczy zależy od temperatury powietrza. Zależnie od jej wielkości urządzenia regulujące parasola ustawiają moc palnika. Parasol średnio zużywa od 0,23 do 0,98 kg gazu płynnego na godzinę, a zatem jedna 10-kilogramowa butla propanu wystarczy nawet na 40 godzin.

Bezpieczeństwo użytkowania

Oprócz mobilności, ekonomiczności i długiej żywotności zaletami parasola grzewczego jest bezpieczeństwo w transporcie i podczas użytkowania. Zabezpieczenie w postaci czujników odcina dopływ gazu w przypadku zaniku płomienia. Dla własnego bezpieczeństwa pamiętajmy jednak o zaopatrywaniu się w gaz u zaufanych dostawców. Ważne jest także przechowywanie i podłączanie butli zgodnie z instrukcją. Parasole grzewcze obecnie można dostać za mniej niż 500 zł.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.