Top10: Projekty domów z kuchnią otwartą
Kuchnia otwarta, połączona z salonem lub z jadalnią, projektowana jest nie tylko w mieszkaniach, ale również i w domach jednorodzinnych. Poznajcie projekty domów z kuchnią otwartą.
Obecnie większość projektów zawiera rozwiązanie, w którym pokój dzienny wraz z kuchnią tworzą jedno wspólne pomieszczenie. W wielu propozycjach ostateczną decyzję co do układu wnętrz pozostawia się przyszłym właścicielom, którzy w prosty sposób mogą je rozdzielić – wystarczy, że dostawią ścianę działową. Pozostając jednak przy jednym, otwartym pomieszczeniu, inwestorzy zyskują wyjątkową przestrzeń dla rodzinnej integracji.
Dla tych z Państwa, którzy preferują właśnie taki układ pomieszczeń, nasi architekci przygotowali poniższe projekty.
Projekt Gładyszów 3 (114,25 m2)
Propozycja, która może zainteresować właścicieli wąskich działek, w tym przypadku bowiem minimalna szerokość posesji wynosi 16,5 m. Kuchnia łączy się z salonem, ale jest delikatnie schowana za ścianę kominkową. Z łatwością można ją więc całkowicie oddzielić. Przy kuchni zaplanowano dużą spiżarnię.
Projekt Livo (109,11 m2)
Parterowy budynek z doskonale zaplanowanym układem pomieszczeń. Kuchnię umieszczono od strony frontowej i wyposażono w praktyczną spiżarnię. Atrakcyjnym elementem jest narożne okno, które zapewnia widok na strefę wejściową.
Projekt Dandys 1 G2 (153,95 m2)
Tradycyjna willa z pięknymi lukarnami, eleganckim wykuszem i praktycznymi podcieniami. Nad garażem znajduje się strych do zagospodarowania na dowolne cele. Komfortowy salon zachwyca przestronnością. Kuchnię od pokoju dziennego oddziela praktyczna wyspa, spiżarnię natomiast zaplanowano po przeciwnej stronie korytarza.
Projekt Mariola (124,5 m2)
Elegancki dom jednorodzinny z użytkowym poddaszem i jednostanowiskowym garażem, idealny dla pięcioosobowej rodziny. Umieszczona z przodu budynku kuchnia posiada nietypowy kształt; urozmaica ją przeszklony, półokrągły wykusz – idealne miejsce na jadalnię.
Projekt Dom w Luizjanie 4 (92,7 m2)
Jednokondygnacyjny budynek, którego wielkość powierzchni użytkowej pozwala na ubieganie się o dofinansowanie w ramach programu Mieszkanie dla młodych. Kuchnia, uzupełniona o spiżarnię, przylega do salonu, bez wprowadzania większych zmian można ją jednak oddzielić od pozostałych pomieszczeń.
Projekt Sezam 3 (117,52 m2)
Wygodna siedziba dla czteroosobowej rodziny. Charakterystycznym elementem prostej, wysmakowanej bryły jest ganek wejściowy. Salon wraz z kuchnią tworzą jedno wspólne wnętrze o powierzchni 41,39 m2. Przy kuchni umieszczono przydatną spiżarnię.
Projekt Nordland (141,3 m2)
Projekt dostępny w dwóch wersjach: energooszczędnej oraz pasywnej. Prosty i funkcjonalny. Parter podzielono na dwie części – gospodarczo-użytkową oraz wypoczynkową. Tę drugą tworzy pokój dzienny z jadalnią i aneksem kuchennym. Poczucie przestronności potęguje antresola efektownie łącząca dwie kondygnacje.
Projekt Agawa B (139,7 m2)
Przytulny, klasyczny w swym kształcie dom z wygodnym poddaszem i modną okładziną drewnianą na elewacjach. W środku kryje bogaty program użytkowy z pięcioma pokojami i komfortowym salonem z wyjściem na zadaszony taras, a także z jadalnią w wykuszu i półotwartą kuchnią.
Projekt Beniamin (130,8 m2)
Ekonomiczny w realizacji i późniejszej eksploatacji dom o prostej bryle urozmaiconej podcieniem oraz stylową, pulpitową lukarną. Salon łączy się z tarasem. Ciekawe rozwiązanie polega na ulokowaniu w centralnym punkcie kominka, delikatnie oddzielającego część wypoczynkową od nieco ukrytej kuchni. Przy kuchni zaplanowano pojemną spiżarnię.
Projekt Bianka II (137,84 m2)
Piękny i funkcjonalny dom z dużym garażem i zapleczem gospodarczym. Posiada prostą bryłę przekrytą dwuspadowym dachem. Duży salon łączy się z kuchnią, w której zaplanowano wnękę pod zabudowę sprzętu AGD oraz spiżarnię. Centralnie usytuowany kominek sprawdzi się podczas zimowych wieczorów.
Komentarze