TOP - garaże wolnostojące
Jedną z cech, które są charakterystyczne dla najbardziej energooszczędnych budynków, jest brak garażu wkomponowanego w bryłę. Budując maksymalnie energooszczędny dom, z garażu trzeba zrezygnować, pomyśleć o innym rozwiązaniu lub postawić dodatkowy budynek wolnostojący.
Brak garażu zawartego w bryle domu dotyczy nie tylko najbardziej energooszczędnych obiektów. Część gotowych projektów domów jednorodzinnych zawiera garaż, w innych go nie znajdziemy. Jeśli powierzchnia działki na to pozwala, można wówczas zrealizować dodatkowy budynek. Baza z gotowymi projektami zawiera wiele interesujących propozycji. Przy czym obiekt garażowy może pełnić także dodatkowe funkcje; może zawierać zaplecze gospodarcze, rekreacyjne, a nawet powierzchnię mieszkalną. Poniżej prezentujemy dziesięć wyjątkowo interesujących projektów garaży – od najprostszych i najmniejszych, po duże, wielofunkcyjne budynki.
Projekt DP-GD-H2 (40,98 m²)
Idealna oferta dla właścicieli domów z bali - duży garaż wykonany w tej samej technologii. Na dole zaplanowano miejsce na dwa samochody i takiej samej wielkości pomieszczenie gospodarcze. Na zewnątrz umieszczono podcień z miejscem na drewno opałowe. Ponadto przewidziano możliwość skorzystania ze strychu (za pośrednictwem schodów składanych).
Projekt G37 (26,04 m²)
Prosta, uniwersalna forma. Bryła zaplanowana na rzucie w kształcie prostokąta i przekryta dachem jednospadowym. Może powstać jako osobny budynek lub zostać dobudowana do już istniejącego obiektu. W środku zaprojektowano garaż jednostanowiskowy oraz pomieszczenie gospodarcze.
Projekt AT-G32 (44,6 m²)
Elegancki garaż na dwa samochody z zapleczem gospodarczym, który z łatwością wkomponuje się w każdy rodzaj zabudowy. Klasyczna forma przekryta reprezentacyjnym dachem wielospadowym została podkreślona równie tradycyjnym zestawieniem białego tynku z czerwoną dachówką.
Projekt AG G6 (44,5 m²)
Funkcjonalny garaż dla dwóch samochodów. Może powstać zarówno w otoczeniu budynków utrzymanych w tradycyjnym, jak i bardziej nowoczesnym stylu. Przykuwa uwagę proporcjonalną bryłą oraz starannym sposobem wykończenia.
Projekt GC37 (70,4 m²)
Budynek, w którym bezpieczne schronienie znajdą co najmniej dwa samochody. W zamykanym garażu przewidziano miejsce dla dwóch aut, trzeci pojazd może parkować pod wiatą. To miejsce może też pełnić funkcję zadaszonego tarasu. Obok znajduje się pomieszczenie gospodarcze z dostępem do strychu.
Projekt G1a (53,6 m²)
Wygodny garaż na dwa samochody z zapleczem gospodarczym. Projektując ten obiekt, postawiono wyłącznie na sprawdzone rozwiązania, które gwarantują sprawny przebieg budowy oraz zamknięcie jej budżetu na stosunkowo niewygórowanym poziomie.
Projekt DP-G1-02 (20,46 m²)
Oszczędna w ozdobne detale, urocza forma, która będzie znakomicie prezentować się zarówno w podmiejskim, jak i wiejskim otoczeniu. Biały, zgrabny budynek z dachem dwuspadowym. W środku znajduje się garaż dla jednego samochodu.
Projekt GC99 (159,8 m²)
Garaż z poddaszem użytkowym. Na dole zaparkują trzy samochody, znajdzie się także miejsce na sprzęt sportowy lub narzędzia ogrodnicze. U góry zaplanowano mieszkanie z dwiema sypialniami, salonem z aneksem kuchennym oraz łazienką. Do mieszkania prowadzą schody zewnętrzne.
Projekt AT-G14 (55,29 m²)
Nietrudny w realizacji murowany garaż z dwuspadowym dachem. Do środka wiedzie szeroka brama wjazdowa, wewnątrz wygodnie zaparkują dwa samochody. Na bocznej elewacji dodatkowo umieszczono drzwi wejściowe.
Projekt G42 (55,29 m²)
Wielofunkcyjny budynek, w którym obok garażu na dwa samochody zaplanowano również pomieszczenie gospodarcze oraz altanę ogrodową z grillem. Konstrukcja budynku nie jest skomplikowana, a uroku całości dodają drewniane elementy wykończeniowe.
Komentarze
Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.