Garaże ze składem na drewno

Planujesz budowę garażu? To bardzo dobry pomysł. Nie ma lepszego i bezpieczniejszego miejsca dla samochodu. Ale nowy budynek można przeznaczyć także na inne cele. Dzisiaj prezentujemy kilka wyjątkowych projektów garaży ze składem na drewno.

Jeśli częścią wyposażenia Twojego domu jest kominek, który pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale często ogrzewa pomieszczenie, to w pobliżu domu powinno znaleźć się odpowiednie miejsce na skład drewna. Interesujące rozwiązanie polega na umieszczeniu wnęki lub wiaty na opał przy garażu. Wiele projektów garaży zawiera wiatę, mniejszą lub większą, przeznaczoną właśnie do przechowywania drewna opałowego. A jeśli powierzchnia działki na to pozwala, to wolnostojący garaż może pełnić także inne funkcje.

Projekt G315 (66,8 m²)

   

Dwustanowiskowy garaż z przydatnym zapleczem gospodarczym i rekreacyjnym. Tę pierwszą część tworzy duże pomieszczenie z osobnym wyjściem na zewnątrz, funkcję jadalni na świeżym powietrzu może natomiast pełnić frontowa weranda, przy której przewidziano wnękę na skład opału.

Projekt GC56a (44,7 m²)

   

Wielofunkcyjny budynek, w którym bezpieczne schronienie znajdą dwa samochody. Oprócz garażu zaplanowano tutaj również pomieszczenie gospodarcze oraz obszerną wiatę z grillem i w.c. Pod zadaszeniem wyznaczono ponadto kącik na opał.

Projekt G31 (47,71 m²)

   

Obiekt, w którym zaplanowano jedno miejsce parkingowe w zamykanym garażu oraz drugie pod wiatą. Wiatę alternatywnie można przeznaczyć na inne cele i na przykład urządzić pod nią przyjemny kącik rekreacyjny. Z tyłu budynku umieszczono wnękę na drewno.

Projekt AD-G3.78 (39,88 m²)

   

Wygodny garaż dwustanowiskowy z przydatnym zapleczem. Z wnętrza garażu jest dostępne pomieszczenie gospodarcze z niezależnym wyjściem ulokowanym w podcieniu. Na tyłach budynku znajduje się drugi podcień – idealne miejsce do składowania opału.

Projekt KR Garaż 9 (30,7 m²)

   

Klasycznie elegancki budynek z cokołami wykończonymi płytkami klinkierowymi. Oprócz jednostanowiskowego garażu przewidziano w nim również pomieszczenie gospodarcze z osobnym wejście, a na tylnej elewacji umieszczono wnękę na drewno.

Projekt G73 (34,54 m²)

   

Prosty, praktyczny i niedrogi w realizacji garaż jednostanowiskowy. Oprócz zamykanego pomieszczenia dla jednego samochodu przewidziano w nim także zaplecze gospodarcze, a na tylnej ścianie – skład na drewno.

Projekt GC01a (31 m²)

   

Ciekawie zaprojektowany budynek wielofunkcyjny. W tym przypadku zaplecze gospodarcze umieszczono za garażem. Z tego wnętrza za pomocą opuszczanych schodów można dostać się na poddasze. Wiata znajduje się z tyłu budynku.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.