Nowoczesne garaże

Budynki garażowe zaplanowane w nowoczesnym stylu to zazwyczaj nieskomplikowane formy z płaskimi dachami. Pomimo braku dekoracyjnych detali architektonicznych przykuwają uwagę i zachwycają nietuzinkowymi rozwiązaniami.

Minimalizm, elegancja, optymalna funkcjonalność – to cechy charakterystyczne domów i garaży utrzymanych w nowoczesnym stylu. Dodatkową zaletą nieskomplikowanych konstrukcji są niewygórowane koszty ich budowy. Nowoczesne garaże często stanowią na tyle uniwersalne propozycje, że mogą tworzyć kompozycyjną całość z różnymi typami zabudowy. Poniżej prezentujemy dziesięć nowoczesnych garaży. Są to niebanalne budynki o rozmaitych funkcjach dodatkowych – część posiada zaplecze gospodarcze, lokal usługowy lub pracownię, praktyczną wiatę, są też projekty z częścią rekreacyjną – kuchnią letnią, a nawet sauną. Każdy z poniższych garaży jest wyjątkowy i wart realizacji.

Projekt G199 (57,22 m²)

   

Elegancki garaż dwustanowiskowy z obszernym zapleczem gospodarczym. Jego najbardziej charakterystycznym elementem jest szeroka wiata wejściowa zacieniona stylową pergolą, budynek może więc pełnić także funkcję rekreacyjną.

Projekt G-T2f (27,02 m²)

   

Wygodny garaż dla jednego samochodu. Niedrogi i nietrudny w budowie. Zaplanowany na rzucie w kształcie prostokąta, zwieńczony płaskim dachem. W środku swobodnie zaparkuje jeden samochód, przewidziano także miejsce na narzędzia ogrodnicze lub innego rodzaju sprzęt. Dodatkowy schowek jest dostępny z zewnątrz.

Projekt G202 (67,73 m²)

   

Budynek rekreacyjny z garażem. W obiekcie przewidziano miejsce parkingowe dla jednego samochodu, a ponadto – komfortową część wypoczynkową. Zaplanowano tutaj saunę, łazienkę oraz salon z kuchnią i kominkiem. Drugi kominek znajduje się na zewnątrz – pod wiatą.

Projekt GC71 (54,4 m²)

   

Wysmakowana forma, nieskomplikowana konstrukcja, praktyczne rozwiązania funkcjonalne. W budynku znajduje się jednostanowiskowy garaż oraz pracownia. Pomieszczenie przy garażu można przeznaczyć także na inne cele, tworząc w tym miejscu na przykład zaplecze gospodarcze.

Projekt G197 (37,35 m²)

   

Oryginalny budynek, który na uwagę zasługuje nie tylko z powodu interesującej, minimalistycznej architektury. W części frontowej obiektu znajduje się dwustanowiskowy garaż, z tyłu natomiast zaplanowano zadaszony taras z kominkiem. To znakomita lokalizacja na zorganizowanie kuchni letniej.

Projekt GC66 (35,1 m²)

   

Dwustanowiskowy garaż z wiatą, pod którą może zaparkować kolejny samochód. Wiata może zostać przeznaczona także na inne cele – od gospodarczych po rekreacyjne. Budynek jest na tyle uniwersalny, że może stworzyć kompozycyjną całość z różnymi typami zabudowy.

Projekt G311 (45,47 m²)

   

Wielofunkcyjny obiekt o prostej, murowanej bryle. W środku zaplanowano jednostanowiskowy garaż oraz duże pomieszczenie gospodarcze. Przed frontową elewacją natomiast usytuowano wiatę ze składem na drewno oraz miejscem na śmietniki.

Projekt ZG-61 (36,7 m²)

   

Interesująca bryła z kilkoma pomieszczeniami. Wyróżnia się m.in. attykowymi ściankami otaczającymi płaski dach. W budynku przewidziano jednastanowiskowy garaż, wiatę dla jednego samochodu oraz pomieszczenie usługowe z w.c.

Projekt AT-G08 (21,4 m²)

   

Ekonomiczny, prosty, funkcjonalny garaż dla jednego samochodu. Idealna propozycja dla inwestorów, którzy niewielkim nakładem sił i środków chcieliby zbudować praktyczny i solidny budynek.

Projekt G9 (25,5 m²)

   

Garaż jednostanowiskowy z pomieszczeniem gospodarczym. Obydwie części zostały ze sobą połączone, zaplecze gospodarcze posiada także odrębne wyjście na zewnątrz. Dzięki temu może pełnić na przykład funkcję schowka na narzędzia.