Nowoczesne garaże

Budynki garażowe zaplanowane w nowoczesnym stylu to zazwyczaj nieskomplikowane formy z płaskimi dachami. Pomimo braku dekoracyjnych detali architektonicznych przykuwają uwagę i zachwycają nietuzinkowymi rozwiązaniami.

Minimalizm, elegancja, optymalna funkcjonalność – to cechy charakterystyczne domów i garaży utrzymanych w nowoczesnym stylu. Dodatkową zaletą nieskomplikowanych konstrukcji są niewygórowane koszty ich budowy. Nowoczesne garaże często stanowią na tyle uniwersalne propozycje, że mogą tworzyć kompozycyjną całość z różnymi typami zabudowy. Poniżej prezentujemy dziesięć nowoczesnych garaży. Są to niebanalne budynki o rozmaitych funkcjach dodatkowych – część posiada zaplecze gospodarcze, lokal usługowy lub pracownię, praktyczną wiatę, są też projekty z częścią rekreacyjną – kuchnią letnią, a nawet sauną. Każdy z poniższych garaży jest wyjątkowy i wart realizacji.

Projekt G199 (57,22 m²)

   

Elegancki garaż dwustanowiskowy z obszernym zapleczem gospodarczym. Jego najbardziej charakterystycznym elementem jest szeroka wiata wejściowa zacieniona stylową pergolą, budynek może więc pełnić także funkcję rekreacyjną.

Projekt G-T2f (27,02 m²)

   

Wygodny garaż dla jednego samochodu. Niedrogi i nietrudny w budowie. Zaplanowany na rzucie w kształcie prostokąta, zwieńczony płaskim dachem. W środku swobodnie zaparkuje jeden samochód, przewidziano także miejsce na narzędzia ogrodnicze lub innego rodzaju sprzęt. Dodatkowy schowek jest dostępny z zewnątrz.

Projekt G202 (67,73 m²)

   

Budynek rekreacyjny z garażem. W obiekcie przewidziano miejsce parkingowe dla jednego samochodu, a ponadto – komfortową część wypoczynkową. Zaplanowano tutaj saunę, łazienkę oraz salon z kuchnią i kominkiem. Drugi kominek znajduje się na zewnątrz – pod wiatą.

Projekt GC71 (54,4 m²)

   

Wysmakowana forma, nieskomplikowana konstrukcja, praktyczne rozwiązania funkcjonalne. W budynku znajduje się jednostanowiskowy garaż oraz pracownia. Pomieszczenie przy garażu można przeznaczyć także na inne cele, tworząc w tym miejscu na przykład zaplecze gospodarcze.

Projekt G197 (37,35 m²)

   

Oryginalny budynek, który na uwagę zasługuje nie tylko z powodu interesującej, minimalistycznej architektury. W części frontowej obiektu znajduje się dwustanowiskowy garaż, z tyłu natomiast zaplanowano zadaszony taras z kominkiem. To znakomita lokalizacja na zorganizowanie kuchni letniej.

Projekt GC66 (35,1 m²)

   

Dwustanowiskowy garaż z wiatą, pod którą może zaparkować kolejny samochód. Wiata może zostać przeznaczona także na inne cele – od gospodarczych po rekreacyjne. Budynek jest na tyle uniwersalny, że może stworzyć kompozycyjną całość z różnymi typami zabudowy.

Projekt G311 (45,47 m²)

   

Wielofunkcyjny obiekt o prostej, murowanej bryle. W środku zaplanowano jednostanowiskowy garaż oraz duże pomieszczenie gospodarcze. Przed frontową elewacją natomiast usytuowano wiatę ze składem na drewno oraz miejscem na śmietniki.

Projekt ZG-61 (36,7 m²)

   

Interesująca bryła z kilkoma pomieszczeniami. Wyróżnia się m.in. attykowymi ściankami otaczającymi płaski dach. W budynku przewidziano jednastanowiskowy garaż, wiatę dla jednego samochodu oraz pomieszczenie usługowe z w.c.

Projekt AT-G08 (21,4 m²)

   

Ekonomiczny, prosty, funkcjonalny garaż dla jednego samochodu. Idealna propozycja dla inwestorów, którzy niewielkim nakładem sił i środków chcieliby zbudować praktyczny i solidny budynek.

Projekt G9 (25,5 m²)

   

Garaż jednostanowiskowy z pomieszczeniem gospodarczym. Obydwie części zostały ze sobą połączone, zaplecze gospodarcze posiada także odrębne wyjście na zewnątrz. Dzięki temu może pełnić na przykład funkcję schowka na narzędzia.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.