Jesienne propozycje garaży

Obecnie garaż znajdziemy przy prawie każdym domu jednorodzinnym. Przydaje się nie tylko zimą i nie tylko jako miejsce parkowania samochodu. Często spełnia dodatkowe funkcje – przechowuje się w nim narzędzia samochodowe, ogrodnicze czy sprzęt sportowy.

W wielu gotowych projektach domów garaż stanowi integralną część budynku. Jednak nie we wszystkich domach przewidziano takie pomieszczenie. Inwestorzy mogą wybrać wersję bez garażu. Taki projekt okaże się tańszy w realizacji i zajmie mniej miejsca na działce. Z drugiej strony jednak – garażu będzie brakować zarówno podczas upałów, jak i w trakcie mrozów. Jeśli ten brak okaże się zbyt dokuczliwy, można pomyśleć o budowie garażu wolnostojącego. W naszej ofercie jest wiele interesujących gotowych projektów garaży. Dziesięć specjalnie wyselekcjonowanych przedstawiamy w poniższym zestawieniu.

Projekt G40 (32,4 m²)

   

Projekt, który pozwala zarówno na dobudowanie garażu do innego obiektu, jak i zrealizowanie go jako budynku wolnostojącego. Wyróżnia się maksymalnie prostą konstrukcją. W środku zaplanowano miejsce garażowe dla jednego samochodu oraz pomieszczenie gospodarcze.

Projekt MS-G15 (61,8 m²)

   

Niemały budynek z obszernym zapleczem gospodarczym oraz przydatną wiatą. We wnętrzach zachowano podział na dwie części. W jednej zaplanowano garaż na dwa samochody, druga natomiast może stanowić przydatne zaplecze dla ogrodu i garażu.

Projekt G3 (51 m²)

   

Dwustanowiskowy garaż z wydzielonym na tyłach obszernym pomieszczeniem gospodarczym. Bryła obiektu została zaplanowana na rzucie w kształcie prostokąta i przekryta dachem czterospadowym. Do środka prowadzą dwie wygodne bramy wjazdowe oraz dodatkowe drzwi z tyłu budynku.

Projekt AG G5 (35,24 m²)

   

Wygodny garaż na dwa samochody, bez zaplecza gospodarczego. Prostą formę utworzono na planie kwadratu i przekryto dachem czterospadowym. Wnętrza optymalnie doświetlono, rozmieszczając okna na obydwóch ścianach bocznych. Z tyłu zaplanowano dodatkowe wyjście na zewnątrz.

Projekt DTD G39C (39,7 m²)

   

Elegancki budynek, który oprócz funkcji garażowej będzie mógł być wykorzystywany również na inne cele. W prostej formie zwieńczonej dachem kopertowym zaplanowano garaż dla jednego samochodu oraz dwa pomieszczenia gospodarcze.

Projekt G8 (38,2 m²)

   

Tradycyjny budynek ze stromym dachem dwuspadowym. Najlepiej będzie pasować do zabudowy utrzymanej w podobnym, klasycznym stylu. W środku zaplanowano wystarczająco dużo miejsca, aby mogły zaparkować dwa samochody i zmieściły się półki na narzędzia.

Projekt DP-G1-04 (27,4 m²)

   

Pięknie wykończony garaż z czerwonym dachem dwuspadowym, białymi elewacjami i ciekawie wyeksponowanymi drewnianymi detalami więźby dachowej. W środku wydzielono miejsce parkingowe dla jednego samochodu oraz pomieszczenie gospodarcze.

Projekt G10 (49,1 m²)

   

Nowoczesny budynek z płaskim dachem. Estetyczny, niebanalny, ekonomiczny. Wygodny wjazd zapewnia szeroka brama. W jednym wspólnym wnętrzu swobodnie zaparkują dwa samochody, w głębi znajdziemy sporej wielkości pomieszczenie gospodarcze.

Projekt MS-G4 (43,2 m²)

   

Klasycznie elegancki budynek z jednospadowym dachem. Białe elewacje połączono z ceglaną podmurówką, która znakomicie komponuje się z czerwonym kolorem dachówek. Przy dwustanowiskowym garażu wydzielono pomieszczenie gospodarcze.

Projekt GC63 (44,3 m²)

   

Prosty, murowany budynek z płaskim dachem. Nieskomplikowana forma z jednej strony gwarantuje sprawny przebieg budowy oraz jej niewygórowany budżet, z drugiej natomiast garaż o tak uniwersalnym kształcie z łatwością wkomponuje się w każde otoczenie.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.