Wnętrza, aranżacje, inspiracje

Inwestorzy pytani o to, czym w pierwszym rzędzie kierują się, wybierając projekt domu, wskazują między innymi na technologię budowy, liczbę kondygnacji, wielkość powierzchni użytkowej oraz konstrukcję dachu. Przy czym szczególną uwagę zwracają na możliwości aranżacji wnętrz, bo w końcu to właśnie one mają zasadniczy wpływ na komfort mieszkania.

Czy sypialnie pod skosami nie okażą się zbyt małe? Czy w pokoju dziennym zmieści się duży stół? Jak w narożniku salonu będzie prezentować się otwarta klatka schodowa? To tylko niektóre z pytań, jakie się wówczas pojawiają. Chciałoby się wejść do domu i obejrzeć wszystko od środka. Trudno jednak to zrobić, dopóki budynek istnieje jedynie na papierze. Dlatego też architekci przygotowują wizualizacje wnętrz. Projekty z aranżacjami cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ pozwalają odbyć wirtualną wycieczkę i zobaczyć dom od środka. Poniżej przedstawiamy kilka interesujących przykładów z tej kolekcji.

Projekt domu Velsen (146,52 m²)

   

Parterowy dom dla czteroosobowej rodziny. Znakomite połączenie prostej formy z doskonale zaplanowanym układem pomieszczeń. Strefa dzienna zachwyca przestronnością oraz zewnętrznym przedłużeniem w postaci obszernego, zacisznie usytuowanego tarasu.

Projekt Koncept-24 (140,53 m²)

   

Nowocześnie zaaranżowany dom z poddaszem użytkowym. Na oryginalność tego budynku niebagatelny wpływ mają wysmakowane detale architektoniczne: minimalistyczny podcień wejściowy, stylowy wykusz oraz pergola zacieniająca taras.

Projekt Stylowy 3 (175,6 m²)

   

Reprezentacyjna willa o ponadczasowym wyglądzie zewnętrznym oraz optymalnie zaplanowanej powierzchni użytkowej. Poczucie przestronności w dziennej części pomieszczeń potęgują efektowne przeszklenia oraz otwarcie na drugą kondygnację z elegancką antresolą.

Projekt Wilson II (123,91 m²)

   

Jednokondygnacyjny budynek o oryginalnej formie i nie mniej interesującym układzie wnętrz. Bryła składa się z dwóch skrzydeł: w jednym zaplanowano sypialnie, a w drugim – salon. Pomiędzy dwoma częściami budynku umieszczono zaciszny, obszerny taras.

 Projekt Driada 2 (130,9 m²)

   

Komfortowy dom parterowy z dużym garażem. Sypialnie zostały usytuowane od strony frontowej, z kolei strefa dzienna otwiera się na ogród. Wszystkie pokoje są ustawne, bez charakterystycznych dla poddaszy skosów.

Projekt Kornel VI z wiatą Energo (92,46 m²)

   

Energooszczędny, niewielki dom z jednostanowiskową wiatą garażową. Nietrudny i niedrogi w realizacji. Prosta forma wyróżnia się nowoczesną elegancją. Budynek może zostać zrealizowany przy dofinansowaniu z programu Mieszkanie dla młodych.

Projekt Bursztyn 2 (98,89 m²)

   

Piękny dom z kompletnym programem użytkowym zawartym na parterze oraz możliwością adaptacji poddasza. W bryłę wkomponowano jednostanowiskowy garaż, a w części gospodarczej umieszczono dużą kotłownię z wyjściem do ogrodu.

Projekt Vero (212,1 m²)

   

Ciekawa oferta dla miłośników klasycznej architektury, którzy jednocześnie cenią mniej typowe rozwiązania. Budynek zaplanowano na rzucie w kształcie krzyża. Centralnie usytuowany salon zajmuje ponad 80 m². W podpiwniczeniu umieszczono dwustanowiskowy garaż oraz dużą kotłownię.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.