Zakochaj się w parterowych domach
Parterowe domy są doceniane za wygodę. W takich budynkach wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednym poziomie, uchodzą więc za komfortowe, a wiele z nich dodatkowo zachowuje możliwość modyfikacji.
Rozlokowanie kompletu pomieszczeń na jednej kondygnacji sprawia, że mieszkańcy nie muszą codziennie pokonywać schodów. To rozwiązanie jest więc szczególnie doceniane przez rodziny z małymi dziećmi oraz osoby starsze. Planując budowę domu parterowego, trzeba jednak liczyć się z tym, że budynek zajmie większą część działki niż obiekt piętrowy o podobnej powierzchni użytkowej. W wielu projektach domów parterowych jednocześnie zachowano możliwość adaptacji poddasza, mieszkanie można więc dodatkowo powiększyć, nawet po dłuższym czasie, gdy zajdzie taka potrzeba. Poniżej prezentujemy kilka projektów domów parterowych, z poddaszem do adaptacji lub bez, szczególnie polecanych przez naszych architektów.
Projekt Flo III G1 (112,72 m²)
Elegancki, doskonale zaplanowany dom z trzema sypialniami na parterze. Powierzchnię użytkową można powiększyć, adaptując poddasze. W projekcie zawarto jednostanowiskowy garaż, a także dużą kotłownię, w której można zamontować piec na każdy rodzaj paliwa.
Projekt TK 28 (114,59 m²)
Piękny i wygodny dom parterowy zaplanowany na rzucie w kształcie kwadratu. Murowana bryła jest prosta, przekryta dachem czterospadowym. W efekcie zastosowania sprawdzonych, nieskomplikowanych rozwiązań dom okaże się stosunkowo nietrudny i niedrogi w budowie.
Projekt Z98 (121,5 m²)
Korzystna propozycja dla rodzin, które przewidują, że w przyszłości ich potrzeby mogą zwiększyć się. Kompletny program użytkowy zaplanowano na parterze, a na poddaszu pozostawiono 80,90 m² do wykorzystania na dowolne cele. Poddasze można wykończyć w dowolnym momencie.
Projekt E-152 (136 m²)
Kolejna oferta z poddaszem do adaptacji. Najważniejszym atutem tego projektu jest świetnie zaplanowany układ wnętrz z dużym garażem oraz zadaszonym tarasem. Na uwagę zasługuje gustowne wykończenie elewacji, które nadaje całości atrakcyjny wygląd.
Projekt Reykjavik (155,65 m²)
Klasyczna elegancja w najlepszym wydaniu. Dom urzeka nie tylko piękną formą, ale nie mniej korzystnie prezentuje się od środka. Układ pomieszczeń jest prosty i maksymalnie funkcjonalny. Na uwagę zasługują duże przeszklenia optymalnie doświetlające wnętrza.
Projekt Wiosenny powiew – M172 (99,9 m²)
Dom z układem pomieszczeń, który na parterze zagwarantuje komfort trzyosobowej rodzinie. Dodatkowe pokoje można zaadaptować na poddaszu, schody na drugą kondygnację umieszczając w części pomieszczenia gospodarczego.
Projekt Milan (108,5 m²)
Nietrudny i niedrogi w realizacji projekt domu o prostej konstrukcji zaplanowanej na rzucie w kształcie prostokąta i zwieńczonej dachem dwuspadowym. W środku zachowano wyraźny podział na prywatną oraz dzienną część pomieszczeń.
Projekt Anzio Termo (98,76 m²)
Jedna z propozycji, którą można zrealizować, korzystając z dofinansowania w ramach programu Mieszkanie dla młodych. Dom jest stosunkowo nieduży, ale świetnie zaplanowany. Układ funkcjonalny spełni oczekiwania nawet pięcioosobowej rodziny.
Projekt Santia (92,79 m²)
Jednokondygnacyjny dom o prostej, pięknie wykończonej bryle. Wszystkie pokoje są wygodne i ustawne, pozbawione charakterystycznych dla poddaszy skosów. Jednym z atutów projektu jest atrakcyjny taras, na który z dwóch stron prowadzą przeszklone drzwi.
Projekt Kajtek (65,77 m²)
Uroczy mały domek, niedrogi i nietrudny w budowie. Wygodną siedzibę może w nim znaleźć trzyosobowa rodzina, która w sytuacji, gdy jej potrzeby zwiększą się, może zaadaptować dodatkowe pomieszczenia na poddaszu.
Komentarze
Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.