Wzór protokołu przekazania terenu budowy
Przed rozpoczęciem prac budowlanych konieczne jest przekazanie terenu wykonawcy robót. W tym celu należy sporządzić protokół przekazania terenu budowy.
Czytaj dalejPrzed rozpoczęciem prac budowlanych konieczne jest przekazanie terenu wykonawcy robót. W tym celu należy sporządzić protokół przekazania terenu budowy.
Czytaj dalejWedług Prawa budowlanego (ustawa z dnia 7 lipca 1994r, Dz.U.1994 Nr 89 poz. 414), na budowie kierownik może być tylko jeden. Gdy dochodzi do jego zmiany, konieczne jest zawiadomienie odpowiednich organów o tym fakcie. Jak je przygotować?
Czytaj dalejRozpoczynając budowę domu, powinieneś wiedzieć, jak należy zabezpieczyć i zorganizować plac budowy. To niezwykle ważne, by uniknąć niebezpieczeństwa zagrażającego wykonawcom, sąsiadom oraz dzieciom. Budowa bowiem musi spełniać warunki bezpieczeństwa i higieny pracy.
Czytaj dalejOdpowiednie przygotowanie działki, jeszcze przed rozpoczęciem robót budowlanych, przyspieszy i usprawni budowę. Niektóre prace można wykonać przed uzyskaniem pozwolenia na budowę, z innymi trzeba się wstrzymać do czasu otrzymania decyzji.
Czytaj dalejRolą kierownika budowy jest reprezentowanie inwestora na budowie oraz nadzór nad prawidłowym przebiegiem prac. Ponosi on odpowiedzialność za realizację robót i zdarzenia, które mogą się przytrafić w czasie budowy domu. Wszystkie obowiązki kierownika budowy są zawarte w przepisach prawa budowlanego.
Czytaj dalej