Akademia Budowy w 12 miastach Polski! ZAPISY na wydarzenie

Akademia Budowy – czyli Twój dom krok po kroku! To wyjątkowe wydarzenie dla osób planujących budowę domu, ponieważ jest okazją nie tylko do spotkania z producentami, ale także udziału w serii praktycznych wykładów, warsztatach oraz – co najważniejsze – bezpłatnych, indywidualnych konsultacjach, które trwają 2 godziny. Właśnie uruchomiono ZAPISY – rezerwujcie miejsca!

Akademia Budowy w 2020 roku – w jakich miastach jest organizowana?

Akademia Budowy w edycji 2020 organizowana jest aż w 12 największych miastach Polski (Gdańsk, Warszawa, Kraków, Łódź, Lublin, Katowice, Wrocław, Poznań, Bydgoszcz, Toruń, Olsztyn i Szczecin). W każdym mieście wydarzenie będzie miało taką samą konwencję, czyli dzień podzielony na część wykładową, warsztatową oraz dyskusyjną (indywidualne konsultacje). Dla uczestników organizatorzy przygotowali GRATISY. Szczegóły na stronie Akademii Budowy! Bilety - od 30 zł za osobę. Dzieci mają darmowy wstęp!

Informacje o dokładnych terminach wydarzenia w każdym z miast znajdziecie na stronie Akademii Budowy – TUTAJ

Tematy, z którymi warto zapoznać się przed budową domu!

Organizatorzy tak dobrali program wydarzenia w każdym mieście, aby była mowa zarówno o wyborze projektu, formalnościach czy kredycie, jak i o aspektach już bardziej „technicznych”, np. materiałach budowlanych, technologii budowy czy doborze instalacji grzewczej. W związku z tym w ciągu jednego dnia wydarzenia zostajemy przeprowadzeni przez cały proces budowlany, zaczynając od pierwszych kroków i marzeń o własnym domu, kończąc na bardzo konkretnych informacjach na temat instalacji i wykończenia.

Energooszczędność na topie! Budowa domu, w którym rachunki będą niskie

Energooszczędność i ekologia – to tematy szczególnie aprobowane przez uczestników Akademii Budowy. Prelegenci omawiają m.in. instalacje, dzięki którym stajemy się niemal niezależni energetycznie (np. pompy ciepła, panele fotowoltaiczne, folie grzewcze, rekuperacja), a to oznacza, że dzisiejsza inwestycja w nie z czasem się zwraca i później tylko „zarabiamy”. To tematy bardzo popularne, ponieważ mamy coraz większą świadomość ekologiczną, a także coraz bardziej chcemy stawać się niezależni od podwyżek cen prądu czy gazu. Podczas Akademii Budowy dowiesz się, jak stworzyć dom, który będzie niemal samowystarczalny! Prelegenci powiedzą także, z jakimi kosztami się to wiąże i jak można je obniżyć – np. poprzez konkretne programy finansujące daną inwestycję.

Wykłady o budowie domu - Akademia Budowy
Wykłady o budowie domu - Akademia Budowy

Rekuperacja – bez niej nie zbudujesz domu od 2021 roku!

Warunki techniczne, które będą obowiązywać od 2021 roku, są na tyle restrykcyjne, że nie osiągniemy wymaganych wartości, jeśli nie zainwestujemy w nowoczesne rozwiązania, takie jak rekuperacja. Dlaczego?

Nowe przepisy dążą do ograniczenia ilości energii niezbędnej do pokrycia zapotrzebowania budynku na ciepło (obniżania wartości wskaźnika EP). Oznacza to, że budynki w zamyśle mają stawać się coraz bardziej energooszczędne i samowystarczalne. W 2014 roku wskaźnik ten mógł wynieść maksymalnie 120 kWh/(m2rok). Od 2017 roku może on wynosić maksymalnie 95 kWh/(m2rok), a od 2021 roku – zaledwie 70 kWh/(m2rok). W pierwszym momencie można pomyśleć, że wystarczy zwiększyć izolację ścian do np. 30 cm. Jak się jednak okazuje, takie poprawienie izolacji niewiele zmienia i nadal nie jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom zawartym w WT 2021. Decydujący wpływ na wartość współczynnika EP ma bowiem sposób ogrzewania domu i jego wentylacji. Systemem, który najefektywniej zmniejsza zapotrzebowanie budynku na energię, jest rekuperacja, ponieważ odzyskuje ona ciepło z wywiewanego powietrza. Więcej na ten temat dowiesz się podczas Akademii Budowy, ponieważ organizatorzy poświęcili temu zagadnieniu jedną, pełną prelekcję.

Darmowe ogrzewanie przez cały rok, czyli fotowoltaika + folie grzewcze

Temat ogrzewania domu jak najniższym kosztem również – nie bez powodu – cieszy się dużym zainteresowaniem. Nieraz słyszymy bowiem, że można ogrzewać dom niemal za darmo, stosując np. hybrydę: fotowoltaika + folie grzewcze, gdzie panele fotowoltaiczne przetwarzają energię ze słońca na prąd, aby następnie dostarczyć ją do folii grzewczych, które można zastosować jako ogrzewanie podłogowe w całym domu. Tym sposobem ogrzewamy dom niemal za darmo przez cały rok, jeśli dobrze dobierzemy składowe całej instalacji. Oczywiście koszty inwestycji będą wysokie, ale pamiętajmy, że zwrócą się po 10-15 latach i później będziemy czerpać wyłącznie zyski. Więcej o panelach fotowoltaicznych i foliach ciepłach dowiesz się podczas Akademii Budowy.

Pompa ciepła – sprawdzone i bardzo efektywne źródło energii!

Nie bez uwagi powinien przejść także temat pomp ciepła – to rozwiązanie od lat stosowane w krajach skandynawskich, gdzie klimat jest o wiele bardziej surowy niż w Polsce, dlatego podczas Akademii Budowy organizatorzy rozprawiają się z mitem, że pompa ciepła nie będzie wydajna w Polsce podczas miesięcy zimowych. Omówią rodzaje pomp ciepła – który z nich jest najefektywniejszy i najtańszy w eksploatacji; podadzą koszty inwestycyjne oraz czas zwrotu z inwestycji, podpowiedzą, skąd uzyskać dofinansowanie na taką instalację. Zaprezentują także możliwości obniżania kosztów użytkowania pompy ciepła. Warto przyjść na ten wykład!

Poza wykładami – indywidualne konsultacje, czyli to, co uczestnicy lubią najbardziej!

Indywidualne konsultacje podczas Akademii Budowy
Indywidualne konsultacje podczas Akademii Budowy

Akademia Budowy organizowana jest od 5 lat i rokrocznie cieszy się coraz większą popularnością. Co sprawia, że osoby planujące budowę domu tak chętnie uczestniczą w wydarzeniu? Nie trudno się domyśleć – są to indywidualne konsultacje. Do dyspozycji uczestników jest niemal cały „bastion” specjalistów, począwszy od architektów, przez instalatorów i konstruktorów, kończąc na czołowych producentach branży budowlanej i instalatorskiej.

To świetna okazja nie tylko do negocjacji cen, ale także do porównania wielu opcji, ponieważ na wydarzeniu żadna z firm nie ma wyłączności – uczestnik dostaje całe spektrum możliwości, a każdą z nich może omówić bezpośrednio, zasięgając konsultacji u źródła podczas Akademii Budowy.

Po drugie, konsultacje indywidualne to doskonała okazja do uzyskania pomocy architekta, np. w analizie działki, wyborze projektu, analizie kosztów czy też pomocy w wypełnieniu dokumentów urzędowych.

Aby uzyskać pełne wsparcie, warto zabrać ze sobą na wydarzenie posiadaną dokumentację projektową (np. miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego/warunki zabudowy) – dzięki temu architekci będą mogli dokładnie zanalizować nie tylko Twoje potrzeby, ale także parametry, jakie musi spełniać projekt, aby mógł być realizowany na danej działce.

Akademia Budowy to także praktyka! Warsztaty z murowania ścian „na sucho”

Pokaz murowania podczas Akademii Budowy
Pokaz murowania podczas Akademii Budowy

Murowanie ścian
Murowanie ścian "na sucho"

Mniej więcej w połowie wydarzenia – ok. godziny 11 – organizatorzy zaplanowali pokaz murowania ścian, podczas którego każdy z uczestników będzie mógł – pod okiem konstruktora – zbudować samodzielnie fragment ściany. Do murowania zostanie zastosowana nowoczesna zaprawa, która nie wymaga wody, aby się zawiązać! Oznacza to, że może być stosowana do murowania ścian także w zimie - nie musimy więc wprowadzać przerw technologicznych na budowie. Podczas pokazu murowania do dyspozycji uczestników będzie specjalista, który odpowie na wszystkie pytania.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Interesuje Cię termin wydarzenia w Twoim mieście? Sprawdź szczegóły na stronie! TUTAJ → https://akademiabudowy.pl/  

Organizatorem wydarzenia jest firma TOOBA.PL - baza gotowych projektów domów.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.