Architekci polecają ekologiczne projekty

Dom powinien być przede wszystkim wygodny i solidnie wykonany. Jeśli jednak rzeczywiście zależy nam na komforcie na miarę XXI wieku, to powinniśmy także zwrócić uwagę na parametry związane z energooszczędnością budynku – podpowiadają architekci Tooba.pl.

O tym, że domy powinny być energooszczędne, a tym samym – bardziej przyjazne dla środowiska – mówi się już od dłuższego czasu. Temat nie jest więc nowy, w miarę nowe są natomiast regulacje, które weszły w życie z początkiem 2014 roku i w kolejnych latach będą sukcesywnie zmieniane, aby stopniowo doprowadzić do stanu, w którym nowo budowane domy będą charakteryzować się wymaganą efektywnością energetyczną. Architekci Tooba.pl wybrali kilka interesujących projektów domów energooszczędnych. Są to budynki wyjątkowe pod wieloma względami; piękne, funkcjonalne i oczywiście niedrogie w utrzymaniu.

Projekt LIM House 03 (116,79 m2)

   

Nowoczesny dom z poddaszem użytkowym. Wyróżnia się ascetyczną elegancją bryły, pozbawionej okapów i innych niepotrzebnych detali architektonicznych. W środku zaplanowano bardzo funkcjonalny układ przestronnych pomieszczeń z czytelnym podziałem na część dzienną i prywatną.

Projekt Heban CE (93,57 m2)

   

Budynek, który może zainteresować właścicieli działek z wjazdem od strony południowej, w części frontowej umieszczono tutaj bowiem nie tylko salon, ale także obszerny, zadaszony taras. Dom idealny dla czteroosobowej rodziny, która ceni komfort pomieszczeń rozplanowanych na jednej kondygnacji.

Projekt Doskonały 1 EN (171,8 m2)

   

Pełen niezaprzeczalnego uroku dom zwieńczony niesymetrycznym dachem dwuspadowym. Tradycyjnej z pozoru formie nadano tutaj bardzo współczesny charakter, projektując modne elementy – efektowne przeszklenia, stylową lukarnę, a w środku – nowoczesny układ pomieszczeń z antresolą.

Projekt Otwarty 2 (165,55 m2)

   

Elegancka willa z nowoczesnymi elewacjami, w części ogrodowej przykuwająca wzrok olbrzymimi przeszkleniami, znakomicie otwierającymi wnętrza na otoczenie. Program parteru wzbogacono o dodatkowy pokój, na poddaszu natomiast zaplanowano pomieszczenia o charakterze prywatnym.

Projekt Eco 3 (78,6 m2)

   

Stosunkowo niewielki, ale bardzo wygodny dom z poddaszem użytkowym oraz jednostanowiskowym garażem dobudowanym do części mieszkalnej. Nowoczesna bryła przykuwa uwagę wysmakowanym detalem, a wnętrza – optymalnym wykorzystaniem całej dostępnej powierzchni.

Projekt E11 Economic (103,56 m2)

   

Dom ekonomiczny w budowie oraz w późniejszej eksploatacji. Jego zwarta bryła wyróżnia się doskonałymi proporcjami, a na obniżenie kosztów realizacji korzystny wpływ ma ograniczenie detali architektonicznych oraz zminimalizowanie liczby pionów instalacyjnych. Układ wnętrz zainteresuje tradycjonalistów preferujących oddzielenie kuchni od salonu.

Projekt Klara Drewniany Termo (127 m2)

   

Zaprojektowany w technologii szkieletu drewnianego przytulny dom parterowy. Dzięki prostej konstrukcji i zastosowaniu sprawdzonych rozwiązań – nietrudny i niedrogi w budowie. Wnętrza zapewnią codzienny komfort czteroosobowej rodzinie.

Projekt Dom ekonomiczny – C284 (98,7 m2)

   

Idealna propozycja na działkę z wjazdem od południa, od strony frontowej zaplanowano tutaj bowiem wymagający najlepszego oświetlenia salon. Program użytkowy wyróżnia rzadko obecnie spotykane oddzielenie kuchni od pokoju dziennego.

Projekt Domek Kaszubski szkielet drewniany (119,6 m2)

   

Przytulny i elegancki dworek z charakterystycznym układem pomieszczeń, które zostały rozplanowane wokół centralnie usytuowanego pokoju dziennego. Świetna opcja dla rodziny, która docenia umiejętne połączenie tradycji z funkcjonalnością współczesnych rozwiązań.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.