Buduj dom z kosztorysem inwestorskim

Przed rozpoczęciem budowy domu trzeba zaplanować wiele kwestii. Jedna z kluczowych dotyczy sposobu finansowania inwestycji. Jeśli inwestor zamierza ubiegać się o kredyt, niezbędny okaże się kosztorys. Ale kosztorys przyda się nie tylko podczas składania dokumentów w banku.

Kosztorys pozwala dokładnie zaplanować wydatki związane z realizacją budowy domu i oszacować jej całkowity budżet, a później, gdy budowa już ruszy, umożliwia bieżącą kontrolę kosztów. Ale kosztorys sam w sobie również stanowi wydatek, trzeba bowiem zapłacić za jego przygotowanie. Chyba, że wybierzemy jeden z projektów, do których kosztorys jest dołączany bezpłatnie. Poniżej prezentujemy dziesięć wyjątkowo atrakcyjnych projektów, do których kosztorysanci Tooba.pl przygotowali profesjonalne wyliczenia kosztów. Otrzymają je Państwo gratis do każdego z poniższych projektów.

Projekt EX 6 z wiatą (160,73 m2)

   

Nowoczesny dom parterowy z płaskim dachem. We wnętrzach kryje układ użytkowy optymalny dla czteroosobowej rodziny. Na szczególną uwagę zasługuje kilka pomieszczeń – m.in. dwa duże aneksy gospodarcze, garderoba, apartament gospodarzy, niebanalny ogród zimowy, a na zewnątrz - wiata garażowa na dwa samochody.

Projekt E-121 (123,5 m2)

   

Interesująca propozycja dla rodzin, które przewidują, że z czasem ich potrzeby mogą wzrosnąć. Pełny program użytkowy zaplanowano tutaj bowiem na parterze, ale jednocześnie pozostawiono możliwość adaptacji poddasza na cele użytkowe.

Projekt Ibiza (119,63 m2)

   

Tradycyjna w swym kształcie posiadłość, której nieodparty urok idzie w parze z niezawodną funkcjonalnością. Kompletny program użytkowy zaplanowano na parterze, na poddaszu natomiast umieszczono strych. Na uwagę zasługuje zaciszny taras z kominkiem zewnętrznym.

Projekt Fidiasz 2 (145,15 m2)

   

Elegancka, klasyczna rezydencja z doskonale zaplanowanym układem funkcjonalnym wnetrz budynku. Uroku dodają urozmaicające zgrabną formę załamania, podcień tarasowy, a także stylowe lukarny. Nad dużym garażem pozostawiono strych, w którym można urządzić na przykład dodatkową sypialnię lub pokój hobby.

Projekt L-77 z bali (123,4 m2)

   

Drewniany dom, który doskonale wpasuje się nie tylko w typowo górski krajobraz. Ten ekologiczny budynek wykonany z bali zapewni swoim mieszkańcom korzystny mikroklimat i wyjątkowy komfort. Może też zainteresować właścicieli działek z wjazdem od strony południowej, w części frontowej bowiem umieszczono wymagający najlepszego oświetlenia salon.

Projekt Tyberiusz (142,78 m2)

   

Piękna parterowa rezydencja z poddaszem użytkowym oraz dobudowanym garażem jednostanowiskowym. Czterospadowy dach ozdabiają eleganckie lukarny, atrakcyjnym elementem jest także przeszklony wykusz oraz podcień tarasowy.

Projekt Luka (149,15 m2)

   

Urocza, średniej wielkości willa, o uniwersalnej architekturze, która doskonale wkomponuje się w każde otoczenie. Zwarta, nieskomplikowana konstrukcyjnie bryła została przekryta eleganckim dachem wielospadowym. Uwagę przykuwa ciekawie zaproponowany układ funkcjonalny z wzajemnie odseparowanymi pomieszczeniami dziennymi i nocnymi.

Projekt Dziekanów 3 (107, 81 m2)

   

Podpiwniczony budynek o prostej, wysmakowanej architekturze i doskonale zaplanowanych wnętrzach. W piwnicy umieszczono całe zaplecze gospodarcze, a garaż ulokowano obok głównej bryły. Nieskomplikowana konstrukcja domu będzie miała korzystny wpływ koszty budowy i tempo prac budowlanych.

Projekt Dorota (145,61 m2)

   

Przytulny dom trzykondygnacyjny, zawierający piwnicę z garażem i pomieszczeniami gospodarczymi, parter z komfortowym salonem i dodatkowym pokojem oraz zaciszne poddasze z sypialniami. Na uwagę zasługuje zadaszony ganek wejściowy oraz kameralny taras zaplanowany od strony ogrodowej.

Komentarze

  • WJ 2015-03-09T17:57:26Z

    Witam, interesuje mnie kosztorys w/g projektu Z-40

    • Tooba.pl 2015-03-16T07:21:01Z

      Koszty budowy domu według projektu Z40 szacuje się na około 270 tys. zł.