Czy Twoje auto ma schronienie?

Właściciele aut najlepiej wiedzą, jak bardzo przydatny jest garaż, zwłaszcza zimą. Zaparkowany w zamykanym pomieszczeniu samochód nie wymaga codziennego odśnieżania, nie pojawiają się także problemy z uruchomieniem silnika. Wolno stojący garaż może przy tym zostać wykorzystany także na inne cele.

Jeśli zamierzają Państwo zbudować garaż, to warto przy tej okazji zastanowić się, czy planowany budynek nie mógłby pełnić także dodatkowych funkcji. Najbardziej oczywisty pomysł polega na umieszczeniu w projekcie pomieszczenia gospodarczego, w którym można przechowywać narzędzia ogrodnicze lub urządzić niewielki warsztat. Ale przy garażach nierzadko pojawia się także część rekreacyjna – zaciszna wiata, kuchnia letnia czy też grill i miejsce na opał. Poniżej prezentujemy kilka interesujących projektów, które oferują znacznie więcej niż tylko bezpieczne schronienie dla samochodu.

Projekt G40 (61,56 m2)

   

Estetyczny budynek z miejscem parkingowym dla dwóch samochodów oraz pomieszczeniem gospodarczym. Komfortowe warunki wypoczynku na świeżym powietrzu gwarantuje tutaj wiata z grillem, z pewnością przydatna okaże się także wnęka na opał, usytuowana tuż obok.

Projekt GC78 (32,9 m2)

   

Budynek, w którym zaplanowano miejsca parkingowe dla trzech samochodów; dwa w zamykanym garażu oraz trzecie pod wiatą. Prosta bryła z czterospadowym dachem będzie pasować do każdego otoczenia. Z boku zaplanowano wiatę grillową oraz skład opału.

Projekt G54 (68,07 m2)

   

Elegancki garaż z obszerną, atrakcyjną częścią rekreacyjną. W budynku zaparkują dwa auta, w środku umieszczono również pomieszczenie gospodarcze. Pod wiatą znalazło się natomiast miejsce na skład drewna, duży stół oraz grill.

Projekt MS-G7 (31,6 m2)

   

Jednostanowiskowy garaż, który zmieści się nawet na niewielkiej działce. Wyróżnia się niedrogą i nietrudną w realizacji bryłą. W środku wygodnie zaparkuje jeden samochód, znajdzie się też sporo miejsca na narzędzia ogrodnicze i sprzęt sportowy.

Projekt DP-GDS2 03L (83,84 m2)

   

Drewniany budynek, w którym nad garażem zaplanowano obszerny strych. Na dole ulokowano garaż dwustanowiskowy, do którego wiedzie podwójna brama wjazdowa. Obok umieszczono osobne wejście, zadaszone stylowym i zarazem praktycznym daszkiem.

Projekt G39a (62,4 m2)

   

Łatwy i tani w realizacji projekt garażu dwustanowiskowego. Prostą bryłę na rzucie w kształcie prostokąta wieńczy tutaj dach jednospadowy. W budynku wydzielono obszerne pomieszczenie gospodarcze oraz w.c.

Projekt G197 (37,35 m2)

   

Niebanalny budynek wyróżniający się współczesną formą oraz modnym wykończeniem. Na tyłach pomieszczenia garażowego znajduje się wyjście prowadzące na zadaszony taras, gdzie z powodzeniem można urządzić kuchnię letnią.

Projekt AG G27 (32,25 m2)

   

Budynek, który może pełnić kilka różnych funkcji. Mieści w sobie garaż oraz pomieszczenie gospodarcze z opuszczanymi schodami prowadzącymi na strych. Na zewnątrz, pod wydłużoną połacią dachu, znajduje się skład opału oraz miejsce na kącik wypoczynkowy z grillem i wędzarnią.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.