Domowe spa z sauną w roli głównej

Realizacja marzenia o prywatnym spa nie jest zarezerwowana wyłącznie dla właścicieli ogromnych rezydencji. Nawet w stosunkowo niewielkim domu można wygospodarować miejsce na wygodny pokój kąpielowy z sauną. Poniżej prezentujemy 10 projektów, w których przewidziano saunę.

Sauny są najbardziej popularne w Skandynawii, ale w Polsce również zyskują zwolenników. Cieszymy się podobnym co Skandynawia klimatem, z długimi i ciemnymi miesiącami zimowymi, podczas których wizyta w saunie może poprawić nie tylko zdrowie, ale i humor. Saunę obecnie można zaplanować praktycznie w każdym budynku. Najmniejsze kabiny są dwuosobowe i zawierają wyłącznie miejsca do siedzenia. Jeśli szukają Państwo projektu domu z sauną, to zapraszamy do obejrzenia poniższej prezentacji, w której znalazły się projekty domów o rozmaitych stylach i różnej wielkości powierzchni użytkowej. Łączy je jedno – we wszystkich zostało wyznaczone miejsce na saunę.

Projekt Chmielniki dw29x (191,89 m²)

   

Dworek z bali drewnianych. Przytulny i elegancki, z pięknymi lukarnami. W pokoju dziennym antresola interesująco łączy dwie kondygnacje. Pod mieszkaniem zaprojektowano piwnicę, w której przewidziano m.in. miejsce na dużą saunę.

Projekt Madera 2 (163,2 m²)

   

Parterowy dom z poddaszem do adaptacji. Na uwagę zasługuje sposób rozmieszczenia sypialni, apartament gospodarzy został bowiem umieszczony po przeciwnej stronie budynku niż pozostałe pokoje prywatne. Na poddaszu wstępnie zaproponowano utworzenie zaplecza rekreacyjnego z salką fitness i domowym spa.

Projekt Witlinek (123,6 m²)

   

Najlepszy przykład na to, że miejsce na saunę można wygospodarować nawet w stosunkowo niewielkim budynku. Dom ma prostą konstrukcję, będzie więc nietrudny i niedrogi w budowie. W budynku zaplanowano dwie łazienki. Przy większej przewidziano miejsce na saunę.

Projekt G201 (44,25 m²)

   

Domek letniskowy o minimalistycznej bryle z płaskim dachem. Został wyposażony we wszystko, co niezbędne dla udanego wypoczynku: zadaszony taras, dwa kominki, pokój rekreacyjny z aneksem kuchennym oraz saunę.

Projekt Castelammare (403,35 m²)

   

Komfortowa rezydencja, która swym stylem architektonicznym może budzić skojarzenia z dawnymi dworkami. Przy domu zaplanowano garaż z zapleczem gospodarczym, który z główną bryłą połączono za pomocą łącznika. Sauna znajduje się na parterze przy pokoju rekreacyjnym.

Projekt Diuna CE (199,5 m²)

   

Nowoczesny piętrowy dom z płaskim dachem, na który prowadzą kręcone schody. Na zewnątrz domownicy mogą relaksować się na licznych tarasach, w środku natomiast czeka na nich wygodny salon z kominkiem oraz saunę.

Projekt L-76 z bali (132,7 m²)

   

Dom z bali zaplanowany z myślą mniej typowych działkach – usytuowanych na zboczu, z wjazdem od strony południowej. W piwnicy oprócz dwustanowiskowego garażu i pomieszczeń gospodarczych zaplanowano też bogate zaplecze rekreacyjne z dużą sauną.

Projekt Bartek wersja A z wiatą (123 m²)

   

Przytulny dom z kompletnym układem funkcjonalnym zawartym na parterze i możliwością adaptacji poddasza. W strefie dziennej poczucie przestronności potęguje pustka otwierająca salon na drugą kondygnację. Na poddaszu wyznaczono pomieszczenie, które można zaadaptować na saunę lub garderobę.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.