O domku letniskowym pomyśl zimą
Do wakacji jeszcze daleko, ale to wcale nie przeszkadza, aby zacząć je planować już teraz. Zwłaszcza jeśli plany te wiążą się z zamiarem budowy domku letniskowego. Kupując projekt odpowiednio wcześnie, mamy realną szansę na to, aby letnie weekendy spędzić na własnej działce.
Zanim jednak zdecydujemy się na zakup wybranej nieruchomości, należy sprawdzić, czy budowa obiektu o charakterze rekreacyjnym będzie na niej w ogóle możliwa. Stosowne informacje znajdziemy w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, a gdy dla danego terenu plan taki nie został uchwalony – w decyzji określającej warunki zabudowy. Jednak aby ta ostatnia w ogóle została wydana, działka powinna spełniać kilka warunków (m.in. musi posiadać dostęp do drogi publicznej). Najpierw więc starannie wybierzmy działkę – w lesie, nad rzeką, jeziorem bądź w górach – taką, która najbardziej nam odpowiada i jednocześnie umożliwia zabudowę o charakterze rekreacyjnym. Gotowe projekty domów letniskowych czekają na realizację!
Projekt Gajowo 6p (48,42 m²)
Przytulny domek z bali drewnianych. Niewielki, ale doskonale zaplanowany. Składa się z dwóch kondygnacji; na parterze króluje salon z kuchnią, w pobliżu znajduje się łazienka z piecem gazowym. Na poddasze prowadzą kręte schody. Tutaj z kolei zaplanowano jedyną w budynku sypialnię.
Projekt Sauna CE (90,8 m²)
Wygodny dom parterowy, pomyślany jako budynek uzupełniający pozostałą zabudowę. Nie posiada sypialni. Wyposażono go natomiast w saunę oraz przestronne pomieszczenie rekreacyjne, nieopodal znajduje się również kuchnia. Charakterystycznym elementem tego projektu jest olbrzymi zadaszony taras z grillem.
Projekt L-12 szkielet drewniany (69,1 m²)
Uroczy domek letniskowy zaprojektowany w technologii szkieletu drewnianego. Z zewnątrz przykuwa uwagę interesującą konstrukcją dachu, którego przedłużona połać z jednej strony osłania stanowisko parkingowe. Dom nadaje się na działkę z wjazdem od południa.
Projekt Skrzat letniskowy (50,5 m²)
Kolejna propozycja na posesję z wjazdem od strony południowej. Od frontu umieszczono tutaj nie tylko salon, ale także zadaszony taras okalający budynek z dwóch stron. Z tarasu jest dostępne pomieszczenie gospodarcze. Powierzchnię poddasza urozmaica antresola.
Projekt Kościelisko (124,8 m²)
Podpiwniczony dom wykonany w technologii szkieletu drewnianego. Doskonale sprawdzi się na działce usytuowanej na zboczu, pozwoli bowiem optymalnie wykorzystać naturalne ukształtowanie terenu. W piwnicy umieszczono m.in. jednostanowiskowy garaż.
Projekt Klif dr-S (89,8 m²)
Komfortowy parterowy budynek zaprojektowany w technologii szkieletu drewnianego. Zapewnia doskonałe połączenie wnętrz z ogrodem, wszystkie pomieszczenia posiadają bowiem przeszklone drzwi prowadzące na zewnątrz. W projekcie przewidziano saunę.
Projekt BR-095 (51 m²)
Stylowy dom z bali przekryty charakterystycznym dachem dwuspadowym sięgającym niemal poziomu podłoża. Jedna sypialnia znajduje się na parterze, druga natomiast to umieszczony na poddaszu pokój z olbrzymimi przeszkleniami.
Projekt Orlean 4 (55,53 m²)
Propozycja idealna dla miłośników tradycyjnych rozwiązań oraz praktycznego piękna. Urok domku podkreśla zabudowana weranda oraz przykryty dachem taras. Układ użytkowy zaprojektowano z myślą o jego maksymalnej ergonomiczności. Na poddaszu umieszczono trzy sypialnie.
Komentarze
Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.