Domy parterowe - wygodniej bez schodów

Domy parterowe, podobnie jak z poddaszem i piętrowe, posiadają zarówno gorących zwolenników, jak i zatwardziałych przeciwników. Obydwie grupy mają swoje racje. O przewadze i słuszności jednych lub drugich nie sposób kategorycznie przesądzić. Wszelkie za i przeciw trzeba rozważyć indywidualnie.

Domy parterowe uchodzą za bardziej wygodne, nie posiadają bowiem skosów ani schodów. Ale z drugiej strony wymagają więcej miejsca na działce, a ich budowa z reguły jest droższa. Domy o rozległej bryle trudniej też skutecznie ogrzać. Wybór nie jest więc łatwy. W podjęciu decyzji można sobie pomóc, czytając opinie innych budujących, ale trzeba pamiętać, że rozwiązania, które w jednej rodzinie sprawdzą się bez zarzutu, w innej mogą nie mieć najmniejszych szans na powodzenie. Być może w wyborze pomoże Państwu zestawienie poniższych dziesięciu projektów domów parterowych. We wszystkich kompletny program użytkowy zaplanowano na parterze, różnią się jednak między sobą wieloma szczegółami; wielkością, stylem, technologią budowy czy rodzajem dachu.

Projekt Atos (137,23 m²)

Nowoczesny dom o atrakcyjnej formie i bardzo czytelnym układzie wnętrz. W budynku zachowano funkcjonalny podział na część dzienną oraz prywatną, zaplanowano też dwustanowiskowy garaż. Najbardziej komfortowym pomieszczeniem jest główna sypialnia z garderobą, łazienką oraz wyjściem na taras.

Projekt Endo (113,29 m²)

   

Prostota i funkcjonalność połączone tak, aby domownikom zapewnić maksimum wygody przy stosunkowo niewysokich kosztach poniesionych na budowę. Jednym z atutów projektu jest obszerny taras częściowo ukryty w podcieniu.

Projekt Ariel KO (128,14 m²)

   

Interesująca propozycja dla czteroosobowej rodziny, której marzy się budowa parterowego domu z dużym salonem, zaciszną strefą nocną i dwustanowiskowym garażem. Przy pokoju dziennym przewidziano obszerny taras, na który można dostać się nie tylko z pokoju dziennego, ale także z dwóch sypialni.

Projekt Dominik G2 wersja B (129,86 m²)

   

Dom zaprojektowany z myślą o działkach z wjazdem usytuowanym od strony południowej. Główna część salonu znajduje się od frontu, ale zarazem sięga aż do strony ogrodowej, umożliwiając wiele niebanalnych aranżacji. Dom jest przytulny, wygodny, słoneczny, a przy tym także energooszczędny.

Projekt Ekonomiczny 2 (102,2 m²)

   

Projekty parterowych domów, które mogą zostać zrealizowane na tzw. wąskich działkach, należą do rzadziej spotykanych. Ta oferta tym bardziej więc zasługuje na uwagę. Dom może powstać na działce o szerokości 16,19 m. Jest atrakcyjny, nowoczesny, ekonomiczny i wygodny.

Projekt Emi (92,9 m²) 

Domek wielkości mieszkania. Posiada wszystko, co niezbędne, aby zapewnić codzienny komfort czteroosobowej rodzinie. Obok trzech sypialni, eleganckiego salonu z tarasem i kuchni w projekcie zawarto też dużą kotłownię z wyjściem na zewnątrz.

Projekt Illecebrosus I G2 (168,93 m²)

Nowocześnie zaaranżowany minimalistyczny budynek z ciekawie wykończonymi elewacjami. Uwagę zwraca stylowy daszek nad strefą wejściową oraz podobne zadaszenie ochraniające taras. W domu są trzy sypialnie, przy największej znajduje się garderoba. Przy wiatrołapie umieszczono natomiast gabinet.

Projekt Koncept-38 (105,66 m²)

   

Piękny dom z szeroką elewacją frontową. Pozwoli dobrze zagospodarować tzw. płytką działkę. Wzdłuż dwóch ścian ciągnie się taras, który jest dostępny nie tylko z salonu, ale także z każdej sypialni. Dwustanowiskowy garaż został częściowo wysunięty przed elewację frontową.

Projekt Dobry 2 (114,7 m²)

Parterowa willa z doskonale zaplanowanym układem wnętrz w pięknej formie utworzonej na rzucie przypominającym literę T. W środku zachowano wyraźny podział na dzienną, prywatną oraz gospodarczą część pomieszczeń. Tę ostatnią tworzy duży garaż oraz przylegająca do niego kotłownia.

Projekt Maja (78,68 m²)

   

Przytulna siedziba dla trzyosobowej rodziny. Wyróżnia się bardzo atrakcyjną częścią wypoczynkową z kominkiem zewnętrznym pod zadaszonym tarasem. Nie mniej korzystnie prezentuje się jasny, komfortowy pokój dzienny ze świetnie ulokowaną kuchnią skomunikowaną z holem.

Komentarze

  • Mario 2017-03-22T09:15:51Z

    Przedstawione ceny domów są cenami netto czy brutto?

    • Tooba.pl 2017-03-22T09:37:25Z

      Podane ceny projektów są kwotami brutto. Natomiast jeśli chodzi o wskaźnikowe koszty budowy, to w większości przypadków dotyczą kwot netto (przy każdej z nich jest podana informacja na ten temat).

    • relax 2017-01-10T18:49:11Z

      wow a za ile domy?

      • Tooba.pl 2017-01-11T07:18:45Z

        Trzeba kliknąć w wybrany projekt domu - pod każdym z nich są podane szacunkowe koszty budowy.

        • Marcin 2017-02-03T21:35:49Z

          Ale w tym wypadku brak danych "pod klucz"