Nowe projekty lutego

Projekty domów są tak różne, jak różne są gusta inwestorów. Wśród lutowych nowości znajdziemy zarówno tradycyjne domy z poddaszem, jak i nowoczesne budynki parterowe i piętrowe z płaskim dachem oraz efektownymi przeszkleniami.

Preferencje dotyczące wyglądu domu i jego rozwiązań funkcjonalnych bywają bardzo różne. Pewne trendy są jednak zauważalne. Nieodmiennie największym zainteresowaniem cieszą się projekty klasycznych budynków, ale coraz częściej doceniane są rozwiązania, które umiejętnie łączą urok tradycji z nowoczesną prezencją i funkcjonalnością. Stosunkowo najrzadziej są wybierane projekty domów nowoczesnych. Te ostatnie to propozycje dla inwestorów, którym zależy na podkreśleniu własnej indywidualności. Wśród lutowych nowości znajdują się projekty domów w różnych stylach, także nowoczesnych. Dziesięć najciekawszych prezentujemy poniżej. 

Projekt Tina (155,12 m²)

   

Nowoczesny dom parterowy na rzucie w kształcie litery T. Z dwustanowiskowym garażem, częścią prywatną w jednym skrzydle, dzienną w drugim i tarasem umieszczonym pomiędzy nimi.

Projekt Tamina Mała PS 2 (99,92 m²)

   

Przytulny i wygodny dom z kompletnym programem użytkowym zaplanowanym na jednej kondygnacji. Nieduży, nietrudny i niedrogi w budowie. Realizując go systemem gospodarczym, można ubiegać się o dofinansowanie z programu Mieszkanie dla młodych.

Projekt Ariel 4 (139,28 m²)

   

Urocza willa o eleganckiej bryle i prostym, funkcjonalnym układzie pomieszczeń. Dwustanowiskowy garaż zaplanowano przed frontową elewacją i wygodnie połączono z mieszkaniem. Zarówno salon, jak i dwie sypialnie posiadają wyjścia na taras.

Projekt Nel II 2G (122,08 m²)

   

Nowocześnie zaaranżowany dom z poddaszem. Jego najbardziej atrakcyjną częścią jest przestrzeń dzienna z pustką sięgającą drugiej kondygnacji i przeszklonym otwarciem na zadaszony taras. Pokój dzienny można dodatkowa powiększyć, likwidując gabinet.

Projekt Enzo 3 (96,37 m²)

   

Prosty, ekonomiczny, elegancki dom, w którym wszystkie pomieszczenia zaplanowano na parterze, ale dodatkowo przewidziano możliwość adaptacji poddasza. U góry do zagospodarowania pozostawiono ponad 50 m². Schody na poddasze można zlokalizować w narożniku pokoju dziennego.

Projekt Lisandra XS (106,95 m²)

   

Energooszczędny dom o atrakcyjnym wyglądzie zewnętrznym, proporcjonalnej, zwartej bryle i funkcjonalnie rozmieszczonych pomieszczeniach. Powierzchnię użytkową zaplanowano w taki sposób, aby można było rozsądnie wykorzystać każdy dostępny metr kwadratowy, w tym także przestrzeń pod schodami. 

Projekt Koncept-34 (198,84 m²)

   

Piętrowy dom o efektownych przeszkleniach i rozległych tarasach. Z zewnątrz zachwyca intrygującą kompozycją wzajemnie przenikających się brył. W środku króluje otwarta przestrzeń dzienna. Wszystkie pomieszczenia są pełnowymiarowe, pozbawione skosów.

Projekt BW-03 wariant 4 (121 m²)

   

Propozycja dla miłośników tradycyjnej architektury i sprawdzonych rozwiązań. Klasyczną formę z dwuspadowym dachem ozdabia lukarna i geometryczny wykusz. Dom jest parterowy, posiada też poddasze użytkowe, a do bocznej elewacji przylega garaż.

Projekt Ufik 5e (96,82 m²)

   

Kolejny dom o ponadczasowym uroku. Lukarna z balkonem, drewniane okiennice, przeszklenia ze szprosami, czerwony dach, białe elewacje tworzą piękną kompozycję, charakterystyczną dla tego typu budowli.

Projekt TK 75 (134,35 m²)

   

Komfortowa willa z programem funkcjonalnym zawartym na jednej kondygnacji. Na uwagę zasługuje przestronna część dzienna z wyjściem na częściowo zadaszony taras, godna uwagi jest także główna sypialnia, którą połączono z prywatną garderobą oraz łazienką.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.