Nowości tanie w budowie
Budowa domu w cenie mieszkania z pozoru może wydawać się założeniem trudnym do realizacji. Wielu budującym jednak udaje się osiągnąć ten cel. Na czym polega ich sekret? Na ostateczny sukces niewątpliwie składa się wiele różnych czynników, ale najważniejszym elementem zawsze jest projekt domu.
Czym zatem wyróżnia się projekt ekonomicznego domu? Przede wszystkim jego metraż powinien być dokładnie dostosowany do potrzeb rodziny. W takim przypadku nie można pozwolić sobie na rozmach. Zalecany jest umiar i rezygnacja z pomieszczeń, które nie są rzeczywiście niezbędne. Po drugie – konstrukcja budynku musi być maksymalnie prosta. Pozbawiona wykuszy, lukarn, podcieni i innych mniej lub bardziej efektownych i użytecznych detali. Najbardziej ekonomicznym wyborem okaże się dom na planie prostokąta, przekryty dachem płaskim lub dwuspadowym. W poniższym zestawieniu znajdą Państwo między innymi takie właśnie budynki. To nowe projekty domów tanich w budowie. Dla tych, którzy zamierzają budować oszczędnie, to lektura obowiązkowa.
Projekt Loro (84,13 m²)
Przytulny i nieduży dom parterowy. Idealny dla trzyosobowej rodziny. Ma szansę spodobać się przede wszystkim tym, którzy doceniają proste i nowoczesne rozwiązania. Budynek wyróżnia się nieskomplikowaną konstrukcją i wysmakowanym wykończeniem.
Projekt Pinczer 7 z garażem (103,9 m²)
Klasyczny, ale modnie wykończony. Parterowy, ale z poddaszem użytkowym. Z garażem dobudowanym do ściany szczytowej oraz strychem usytuowanym tuż nad nim. Może zainteresować właścicieli działek z wjazdem od strony południowej, salon bowiem znajduje się we frontowej części budynku.
Projekt SD5 (82,28 m²)
Ekonomiczny dom zaprojektowany w technologii szkieletu stalowego. Komplet pomieszczeń mieszkalnych zaplanowano na parterze, na poddaszu przewidziano strych dostępny za pośrednictwem schodów opuszczanych.
Projekt Kendra XS Bis (111,75 m²)
Piękna willa o prostej konstrukcji, dokładnie przemyślanym układzie funkcjonalnym oraz gustownym wykończeniu. Bryła budynku została zaplanowana na rzucie w kształcie prostokąta i przekryta stromym dachem dwuspadowym. Dach o podobnej konstrukcji zaplanowano również nad garażem.
Projekt Armanda XS Bis (100,64 m²)
Uroczy dom jednorodzinny o ponadczasowej architekturze i znakomicie zaprojektowanych wnętrzach. Sypialnie znajdują się na poddaszu, na parterze przewidziano natomiast dodatkowy pokój oraz łazienkę. Kuchnię zaplanowano jako pomieszczenie częściowo otwarte, co pozwala na dużą elastyczność podczas aranżacji wnętrz.
Projekt Talent 2 paliwo stałe (108,63 m³)
Jednokondygnacyjna siedziba dla cztero-, pięcioosobowej rodziny. Na uwagę zasługuje m.in. sposób rozlokowania poszczególnych pokojów, które koncentrują się wokół centralnie usytuowanego salonu z jadalnią. Jego zewnętrznym przedłużeniem jest efektownie zadaszony taras.
Projekt Synezjusz 3 (98,88 m²)
Parterowy dom z poddaszem do adaptacji. Kompletny program użytkowy znajduje się na parterze, pozostawiono jednak możliwość zaaranżowania dodatkowych pomieszczeń na drugiej kondygnacji. Miejsce na schody przewidziano w narożniku salonu.
Projekt BW-30 wariant 1 (86,8 m²)
Nieduży, ale wygodny i ekonomiczny dom, idealny dla trzyosobowej rodziny. Na szczególną uwagę zasługuje plan parteru. Powierzchnię dolnej kondygnacji niemal w całości zajmuje pokój dzienny z kuchnią i jadalnią, poszczególne strefy zostały jednak rozdzielone klatką schodową i przedpokojem.
Projekt Azaliowy II (98,23 m²)
Dom przeznaczony na bardzo wąską działkę. Minimalna szerokość nieruchomości wynosi w tym przypadku jedynie 9,21 m. Budynek może zostać zrealizowany jako wolnostojący, w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej. Przed fasadą zaplanowano garaż, a wszystkie pomieszczenia mieszkalne rozlokowano na dwóch kondygnacjach.
Projekt Groszek z garażem dach dwuspadowy opał stały (99,32 m²)
Interesująca rezydencja dla rodziny, która poszukuje komfortu za rozsądną cenę. A przy tym znakomity przykład wzbogacenia klasycznej bryły nutą współczesności. Posiada efektowny taras, a także przestronne poddasze, które można zaadaptować na cele mieszkalne.
Komentarze
Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.