Projekt + kosztorys = duet doskonały
Budowa domu to wyzwanie, którego skalę trudno porównać do innych przedsięwzięć. Inwestorzy najczęściej podejmują się go raz w życiu, prowadząc budowę nie mogą więc korzystać z własnych doświadczeń. Fachowe wsparcie jest zatem mile widziane.
O ile inwestor nie zamierza ubiegać się o kredyt hipoteczny, kosztorys nie jest niezbędny. Jest jednak niezwykle pomocny i to zarówno dla profesjonalistów, jak i osób, które w branży budowlanej stawiają dopiero pierwsze kroki. Przede wszystkim pozwala dokładnie zaplanować budżet budowy, a następnie kontrolować jego realizację. Poza tym może okazać się użyteczny podczas prowadzenia negocjacji z wykonawcami. Projekty, które prezentujemy poniżej, wyróżniają się nieskomplikowanymi w realizacji bryłami i wyjątkowo funkcjonalnymi układami pomieszczeń. Ale na tym nie koniec zalet. Każdy z nich dodatkowo został zaopatrzony w bezpłatny kosztorys inwestorski.
Projekt Temida 2 (139,63 m²)
Parterowy dom o bryle zaplanowanej na rzucie w kształcie litery L. Jego program funkcjonalny utworzono z myślą o czteroosobowej rodzinie. Na uwagę zasługuje m.in. strefa dzienna z niemal całkowicie przeszkloną ścianą ogrodową i praktyczną wyspą oddzielającą kuchnię od salonu.
Projekt Kendra Bis (132,85 m²)
Klasycznie elegancka willa z precyzyjnie przemyślanym programem użytkowym. Przytulności dodaje jej drewniana okładzina podkreślająca strefę wejściową oraz tarasową. Dom zaprojektowano jako energooszczędny. Nad dobudowanym do bocznej elewacji garażem pozostawiono strych, w którym można zaaranżować dodatkowy pokój.
Projekt Bilbo drewniany (98,02 m²)
Ekonomiczny i przytulny dom wykonany w technologii szkieletu drewnianego. Komplet pomieszczeń zaplanowano tutaj na parterze, aranżacji wnętrz nie utrudnią więc skosy, a codzienne użytkowanie nie będzie wiązać się z koniecznością wielokrotnego pokonywania schodów.
Projekt Herakles (136,34 m²)
Parterowy dom o ciekawej bryle ze słonecznym wykuszem i dużymi oknami sięgającymi od podłogi niemal do sufitu. Dwie sypialnie posiadają niezależne wyjścia na taras, a jedna z nich wraz z garderobą oraz łazienką tworzy komfortowy apartament gospodarzy. W projekcie przewidziano poddasze od adaptacji.
Projekt Perełka (67,83 m²)
Niewielki, przytulny domek z możliwością adaptacji poddasza. Prostą bryłę urozmaicono wejściowym gankiem, przeszklonym wykuszem oraz ogrodową werandą. Budynek może pełnić funkcje obiektu całorocznego lub zostać przeznaczony na działkę rekreacyjną.
Projekt Toronto (105,1 m²)
Piękna parterowa willa z interesującymi rozwiązaniami funkcjonalnymi. Na uwagę zasługują m. in. przeszklone wyjścia z pokoju dziennego, umieszczone po dwóch stronach kominka, oraz apartament gospodarzy usytuowany po przeciwnej stronie budynku niż pozostałe dwie sypialnie.
Projekt Kiwi 2 (122,62 m²)
Ponadczasowy urok klasycznej architektury w połączeniu z optymalnie zaprojektowanymi wnętrzami. Do bocznej elewacji dobudowano tutaj jednostanowiskowy garaż, nad którym umieszczono pomieszczenia pomocnicze: pralnię z suszarnią oraz garderobę.
Projekt Zapach wiosny – M70 (97 m²)
Nieskomplikowana bryła urozmaicona ciekawymi detalami: podcieniem wejściowym i tarasowym oraz ozdabiającymi elewację boniowaniem, cegłami klinkierowymi i szerokimi opaskami okiennymi. W środku obok strefy dziennej znajdziemy trzy sypialnie oraz zaplecze gospodarcze.
Projekt Ewelina (43,91 m²)
Przytulny domek z trzema sypialniami. Może służyć zarówno jako obiekt całoroczny, jak i budynek letniskowy. Nietrudny i niedrogi w realizacji. Do pokoju dziennego przylega przyjemna weranda, a opuszczane schody prowadzą na poddasze.
Komentarze
Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.