Projektowe podsumowanie roku

Koniec roku to czas podsumowań. My również dokonaliśmy analizy ostatnich dwunastu miesięcy. Efektem naszego przeglądu jest poniższe zestawienie projektów, które w 2014 roku cieszyły się największym uznaniem inwestorów.

Jakie domy podobały się w kończącym się właśnie roku? Uogólniając, trzeba przyjąć, że najbardziej popularne były stosunkowo nieduże budynki, zazwyczaj o powierzchni nieznacznie przekraczającej 100 m². Dużym zainteresowaniem cieszyły się domy parterowe, a także parterowe z poddaszem. Były i nadal są doceniane proste formy, klasyczne bryły z dwuspadowymi dachami, ale wykończone modnie, zgodnie z najnowszymi trendami. Jeśli chodzi o funkcjonalność, to standardem jest podział wnętrz na część prywatną oraz dzienną. Koniec roku to nie tylko czas podsumowań, ale także odpowiedni moment na snucie planów. Być może któryś z poniższych projektów w 2015 roku stanie się dla Państwa początkiem nowego przedsięwzięcia.

Projekt Ambrozja CE (137 m²)

   

Komfortowa willa z wyłącznie pełnowymiarowymi pomieszczeniami rozlokowanymi na jednej kondygnacji. Wewnątrz zachowano wyraźny podział na dzienną oraz prywatną część pomieszczeń. Salon posiada drzwi tarasowe umieszczone zarówno od strony frontowej, jak i ogrodowej.

Projekt Bursztyn (91,42 m²)

   

Jedyny w tym zestawieniu dom o powierzchni użytkowej nieprzekraczającej 100 m², czyli umożliwiającej skorzystanie z dofinansowania w ramach programu Mieszkanie dla młodych. W bryłę obiektu wkomponowano jednostanowiskowy garaż, a układ pomieszczeń zaplanowano z myślą o czteroosobowej rodzinie.

Projekt Dora (138,8 m²)

   

Elegancki budynek jednorodzinny, w którym zaplanowano dwie kondygnacje – parter oraz poddasze. Do głównej bryły dobudowano garaż, nad którym pozostawiono strych do zaadaptowania na dowolne cele. Prostą, elegancką formę urozmaicono podcieniem wejściowym, od strony ogrodowej natomiast zaplanowano przyjemny taras.

Projekt Madera (155,4 m²)

   

Parterowy dom, który wyróżnia się interesującym układem pomieszczeń. Apartament gospodarzy został odseparowany od pozostałych sypialni i umieszczony w odrębnym skrzydle budynku, dostępnym z pokoju dziennego. Na uwagę zasługuje również centralnie usytuowany kominek oraz zaciszny taras przylegający do salonu.

Projekt Karmelita (138,35 m²)

   

Piękny, pełen ponadczasowego uroku budynek o eleganckiej formie i tradycyjnej estetyce. Ciekawym urozmaiceniem tej bryły jest geometryczny wykusz powiększający powierzchnię pokoju dziennego, a także trzy kameralne, ażurowe balkony.

Projekt Daktyl 2 modern (110,91, m²) 

   

Prosta forma, estetyczne wykończenie, funkcjonalne wnętrza, a wszystko to przy stosunkowo niewysokich kosztach budowy, które były możliwe do uzyskania przede wszystkim dzięki połączeniu typowych, sprawdzonych rozwiązań.

Projekt Opałek II N 2G (141,75 m²)

   

Reprezentacyjna willa o zgrabnej bryle zwieńczonej dachem wielospadowym. Charakterystycznymi elementami tej budowli są stylowe lukarny. W projekcie przewidziano dwie wersje zagospodarowania poddasza; w jednej zaplanowano trzy, a w drugiej – cztery sypialnie.

Projekt Kendra Mała (126,87 m²)

   

Klasycznie prosta forma z dobudowanym do części mieszkalnej jednostanowiskowym garażem, nad którym pozostawiono strych do wykorzystania na dowolne cele. We wnętrzach zaplanowano bardzo funkcjonalny program użytkowy, na zewnątrz natomiast zadbano o bardzo estetyczne wykończenie.

Projekt TK 28 (114,59 m²)

   

Doskonale zaprojektowany dom parterowy utworzony na rzucie w kształcie kwadratu. Prostą formę urozmaicono dwoma podcieniami. Atrakcyjnie prezentują się liczne przeszklenia sięgające od podłogi niemal po sufit. W bryłę wkomponowano dwustanowiskowy garaż.

Projekt Abra drewniana (108,46 m²)

   

Wykonany w technologii szkieletu drewnianego dom parterowy. W tym budynku może wygodnie zamieszkać czteroosobowa rodzina. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj przestronny salon z efektownym, przeszklonym wyjściem na duży, zadaszony taras.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.