Projekty w tradycyjnym stylu

Tradycyjna architektura ma w sobie urok, który od lat jest doceniany przez inwestorów. Murowane domy ze spadzistymi dachami, eleganckimi lukarnami i stylowymi podcieniami niezmiennie cieszą się ogromną popularnością i zasłużoną opinią budownictwa o ponadczasowym stylu.

Dom powinien być solidny, na lata. W Polsce za takie uważa się przede wszystkim budynki wykonane w technologii murowanej. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się te, które prezentują klasyczną zabudowę; najczęściej posiadają parter z poddaszem użytkowym zwieńczonym stromym dachem dwu- lub czterospadowym. Nierzadko ozdabiają je lukarny, wykusze i podcienie. W środku zauważalny jest podział na strefy, przy czym część dzienna zazwyczaj pozostaje otwarta (w wielu projektach kuchnię można jednak w prosty sposób oddzielić od pozostałych pomieszczeń). Zapraszamy do obejrzenia poniżej zaprezentowanych projektów tradycyjnych domów. Wszystkie są godne polecenia i warte zrealizowania. 

Projekt Karmelita Modern 2M (147,68 m²)

   

Energooszczędny dom z poddaszem użytkowym oraz dobudowanym do bocznej elewacji dużym garażem. Nad garażem pozostawiono strych, który można zaadaptować na przykład na pomieszczenia pomocnicze i rekreacyjne.

Projekt HG-I18D (136,6 m²)

   

Klasyczna bryła z atrakcyjnymi, nowoczesnymi elementami architektonicznymi. Jej charakterystycznymi elementami są stylowe wykusze, ciekawie urozmaicające powierzchnię salonu z jadalnią. Na uwagę zasługują także eleganckie lukarny.

Projekt Tamarillo 2 (109,83 m²)

   

Uroczy, niewielki dom. Nietrudny i niedrogi w budowie, ekonomiczny w eksploatacji. Z zewnątrz przykuwa uwagę wysmakowaną kompozycją elewacji. W środku zachowano podział na strefę dzienną i prywatną, przy czym na parterze zaplanowano także dodatkowy pokój i łazienkę.

Projekt D209A (152,35 m²)

   

Reprezentacyjna willa z pięknymi kolumnowymi podcieniami, eleganckimi lukarnami i ażurowymi balkonami. Duże okna ze szprosami doskonale doświetlają wnętrza i jednocześnie dodają bryle lekkości.

Projekt Kamea 2 (146,59 m²)

   

Doskonała propozycja dla zwolenników tradycyjnego typu zabudowy. Zwartą, zgrabną bryłę parterowego domu z poddaszem wieńczy dach czterospadowy, który chroni także taras przylegający do salonu. Na parterze króluje komfortowa strefa dzienna, a na poddaszu – przytulne sypialnie.

Projekt San Remo Mini + G1 (129,7 m²)

   

Ponadczasowa architektura w najlepszym wydaniu. Urozmaicona pięknym wykuszem, z dobudowanym do bocznej elewacji jednostanowiskowym garażem, dużym tarasem i trzema kameralnymi balkonami. W środku znajdziemy precyzyjnie zaplanowany układ funkcjonalny z licznymi pomieszczeniami pomocniczymi.

Projekt TK 33 (119,71 m²)

   

Przytulny dom parterowy, idealny dla czteroosobowej rodziny. Do ściany frontowej przylega duży garaż z zapleczem gospodarczym. Dzienna część pomieszczeń posiada zewnętrzne przedłużenie w postaci zadaszonego tarasu, a w korytarzu prowadzącym do strefy prywatnej znajdują się dwie łazienki.

Projekt Słoneczna polana – M106 (103,3 m²)

   

Dom, który dzięki uniwersalnej stylistyce – interesującemu połączeniu tradycyjnej formy z nowoczesnymi elementami – doskonale wpasuje się w każde otoczenie. Wnętrza zostały zaplanowane w taki sposób, aby mieszkańcom zapewnić komfort i prywatność.

Projekt Ajaks 3 (120,42 m²)

   

Prosta, zwarta bryła, niedroga w budowie oraz późniejszym utrzymaniu. Prezentuje najbardziej klasyczne połączenie białego tynku elewacyjnego z czerwienią pokrycia dachowego. Charakterystycznym elementem tej budowli jest frontowa lukarna z balkonem.

Projekt Julka II (137,24 m²)

   

Współczesny dworek z reprezentacyjnym wejściem zaznaczonym okrągłymi kolumnami podpierającymi balkon oraz eleganckim geometrycznym wykuszem. Przytulnego charakteru dodają mu drewniane okiennice oraz duże okna ze szprosami.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.