Prysznic bez kabiny

Zamiast brodzika – odpływ w podłodze. W miejscu kabiny – wnęka. Albo otwarta przestrzeń. Jeśli ktoś lubi mniej standardowe rozwiązania, łazienka z prysznicem bez kabiny może mu się spodobać. Pomysł można zrealizować zarówno w dużej, jak i w małej łazience o mniej typowym kształcie.

Prysznic bez brodzika to coraz częściej wybierane rozwiązanie. Zapewnia wygodne – bez różnicy poziomów – przejście z części suchej do kąpielowej. Może mieć przy tym dowolną wielkość, nie

Prysznic we wnęce wydzielonej w małej łazience
Prysznic we wnęce wydzielonej w małej łazience
utrudnia więc aranżacji wnętrza. Bardziej radykalną wersją zredukowanej kabiny prysznicowej jest prysznic we wnęce, częściowo osłonięty ściankami, a wariant dla najbardziej odważnych to prysznic pozbawiony jakiejkolwiek osłony: tylko instalacja w ścianie oraz odpływ w podłodze.

Bez szorowania 

Prysznic bez kabiny i brodzika to dobry pomysł zwłaszcza dla wnętrz o mniej typowych wymiarach. Spodoba się inwestorom, którzy lubią szybkie kąpiele i jednocześnie nie przepadają za szorowaniem szklanej kabiny. Przeciwnicy natomiast będą podnosić kwestię utrzymania porządku – czy po każdej kąpieli w takich warunkach zamiast kabiny nie będzie trzeba sprzątać całej łazienki?

Wnęka zamiast kabiny

Prysznic bez kabiny to rozwiązanie, które równie dobrze może zostać zastosowane w małych łazienkach, jak i w przestronnych pokojach kąpielowych. W niewielkim pomieszczeniu brak oddzielonego kabiną prysznica może ułatwić aranżację wnętrza. Otworzy przestrzeń, sprawi, że łazienka będzie wyglądać na większą, niż jest w rzeczywistości. Prysznic może zajmować całą szerokość niedużej łazienki lub zostać umieszczony w specjalnie w tym celu zaprojektowanej wnęce. Jeśli brak przesłony wydaje się zbyt odważnym rozwiązaniem, wnękę można przesłonić drzwiczkami lub zasłonką. Wnękę najłatwiej zaplanować w narożniku pomieszczenia, można też zbudować ją, dostawiając do jednej ze ścian łazienki dwie prostopadłe ścianki.

Prysznic może zostać pozbawiony jakiejkolwiek osłony: składać się wyłącznie z instalacji w ścianie oraz odpływu w podłodze.

Niewidoczny prysznic

Im większa łazienka, tym większe stają się możliwości zaaranżowania miejsca na prysznic. W przestronnym pokoju kąpielowym prysznic można zainstalować bez jakiejkolwiek osłony. To efektowne rozwiązanie, dzięki któremu prysznic staje się niemal niewidocznym elementem wyposażenia łazienki.

Dodatkowe ścianki

Prysznic można także wydzielić jedną lub kilkoma ściankami. Wszystko zależy od preferencji właścicieli oraz wielkości i kształtu łazienki. Dodatkowe przegrody mogą pełnić nie tylko funkcję wydzielającą przestrzeń kąpielową. Mogą zostać wykorzystane także do innych celów. Z drugiej strony ściany odgradzającej prysznic można na przykład powiesić lustro, a nawet zamontować umywalkę, stwarzając tym samym zupełnie nowy podział wnętrza.

Otwarta przestrzeń bez kabiny
Otwarta przestrzeń bez kabiny

Komentarze