Trzy pokoje na poddaszu

W domach z poddaszem użytkowym u góry zazwyczaj planuje się sypialnie. Dzięki temu powstaje funkcjonalny podział na część dzienną na parterze oraz bardziej przytulne zacisze pod skosami. Najbardziej popularny układ zawiera trzy sypialnie na poddaszu.

Domy z poddaszem użytkowym mają tę przewagę nad parterowymi, że zajmują mniej miejsca na działce, a ich budowa, m.in. ze względu na mniejszą powierzchnię fundamentów czy dachu, uchodzi za bardziej ekonomiczną. Doceniany jest także urok pokoi na poddaszu. Dla jednych mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie, inni uważają jednak, że zapewniają niepowtarzalny klimat. Trzy sypialnie na poddaszu to optymalny układ dla czteroosobowej rodziny. W większych domach często dodaje się jeszcze jeden pokój na parterze, który może pełnić funkcję gabinetu, pokoju gościnnego lub kolejnej sypialni. W poniższej prezentacji umieściliśmy projekty domów z trzema sypialniami na poddaszu

Projekt Noelia Bis 2M (130,09 m²)

   

Dokładnie przemyślana konstrukcja z precyzyjnie zaplanowanym układem użytkowym zawartym w eleganckiej, współcześnie atrakcyjnej formie. Nad dobudowanym do bocznej elewacji garażem zaplanowano strych do zaaranżowania w dowolny sposób. Do trzech pokoi na poddaszu można w ten sposób dodać czwarty nad garażem.

Projekt Praktyczny (131,7 m²)

   

Interesująca oferta dla właścicieli tzw. wąskich działek: dom zmieści się na posesji o minimalnej szerokości 17,78 m. Garaż zaplanowano w sposób charakterystyczny dla takich budynków – przed frontową elewacją, a nad nim umieszczono taras dostępny z apartamentu gospodarzy.

Projekt Anyżek B (110,5 m²)

   

Tradycyjna willa o prostej, ciekawie wykończonej bryle przekrytej dwuspadowym dachem. Nieskomplikowaną formę urozmaica kształtny wykusz, w którym umieszczono jadalnię. Nad garażem udało się wydzielić niewielki stryszek. Projekt posiada dwie wersje planu poddasza.

Projekt Trypolis 3 (121,68 m²)

   

Dobra propozycja zagospodarowania tzw. płytkiej działki. W tym przypadku szersza elewacja znajduje się od strony frontowej, a garaż dobudowano do ściany bocznej. Dwa z trzech pokoi na poddaszu posiadają wyjście na taras nad garażem.

Projekt BW-36 wariant 3 (99,1 m²)

   

Jedna z propozycji, na której realizację można uzyskać dofinansowanie z programu Mieszkanie dla młodych. Przytulny, wygodny i ekonomiczny dom z poddaszem. Uroku dodaje mu drewniana okładzina. We wnętrzach optymalnie wykorzystano całą dostępną powierzchnię, łącznie z przestrzenią pod schodami.

Projekt Koncept-3 (136,01 m²)

   

Niebanalny dom z jednostanowiskowym garażem postawionym obok budynku mieszkalnego. Na parterze króluje otwarta część dzienna, u góry – trzy sypialnie oraz dwie łazienki. Całość została nowocześnie zaaranżowana.

Projekt Aspazja (93,78 m²)

   

Uroczy, nieduży dom z poddaszem użytkowym. Dzięki swej zwartej prostej formie jest tani w budowie. Na szczególną uwagę zasługuje dodatkowy pokój na parterze, a także pralnia na drugiej kondygnacji. Bardzo atrakcyjnie prezentuje się częściowo zadaszony taras przy salonie.

Projekt Nemo (109,29 m²)

   

Nowocześnie zaaranżowany dom o klasycznej bryle ze stromym, symetrycznym dachem dwuspadowym. Na uwagę zasługują duże przeszklenia prowadzące z salonu i sąsiadującego z nim pokoju na taras.

Projekt Chatka II (64,78 m²)

   

Idealna oferta dla właścicieli działek z wjazdem usytuowanym od strony południowej, od frontu zaplanowano strefę dzienną, która wymaga najlepszego oświetlenia. Z przodu znajduje się również taras. Dom doskonale sprawdzi się jako zabudowa działki letniskowej lub jako obiekt całoroczny.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.