Wille z basenem – idealne na lato!

Lato w pełni, przydałby się basen. A najlepiej – dom z basenem. To marzenie można zrealizować, kupując jeden z projektów gotowych. W ofercie znajdują się projekty imponujących rezydencji z basenami, są także mniejsze domy z prywatnym spa.

W naszym klimacie basen odkryty może przydać się jedynie przez niewielką część roku. Co innego, jeśli zbudujemy basen zadaszony. Wówczas nie ma ograniczeń, z pływalni można korzystać przez cały rok. A jeśli przy basenie powstanie także sauna, oranżeria, grota solna czy inne pomieszczenie rekreacyjne, to domowe spa okaże się niezastąpione. Planując taką strefę we własnym domu, nie trzeba zamawiać projektu przygotowanego na indywidualne zamówienie. Wystarczy wybrać odpowiedni projekt gotowy. Wśród projektów typowych są mniejsze i większe rezydencje z basenami. Poniżej prezentujemy dziesięć takich domów. To interesujące propozycje na cały rok, nie tylko na wakacje.

Projekt Kaj G2 (654,81 m²)

   

Nowoczesny dom piętrowy. Jego wnętrza są doskonale doświetlone ogromnymi przeszkleniami. Szczególnie atrakcyjną część tworzy niemały basen z sauną. Na piętrze wydzielono m.in. osobny apartament, do którego prowadzi oddzielna klatka schodowa.

Projekt Axel (1062,8 m²)

   

Ekskluzywna, imponująca rezydencja o niebanalnej formie oraz luksusowych, niezmiernie przestronnych wnętrzach. W skład części o charakterze rekreacyjnym wchodzi nie tylko przyjemny salon, ale także basen z sauną, grotą solną oraz oranżerią.

Projekt Cento (297,7 m²)

   

Komfortowy dom z poddaszem. Komplet pomieszczeń użytkowych zaplanowano w nim na parterze, w piwnicy umieszczono część gospodarczą, a na poddaszu – antresolę. Po prawej stronie budynku natomiast zaprojektowano zadaszony basen.

Projekt Bursztyn 3 CE (288 m²)

   

Piętrowa willa z podpiwniczeniem. Pomieszczenia zgrupowano na poszczególnych kondygnacjach zgodnie z ich przeznaczeniem. W piwnicy znajduje się część gospodarcza, na parterze strefa dzienna i rekreacyjna (z basenem, sauną i oranżerią), a na piętrze – sypialnie oraz dodatkowe pomieszczenie rekreacyjne.

Projekt Hidalgo (550 m²)

   

Luksusowa rezydencja z półokrągłym portalem zdobiącym strefę wejściową. Boczną elewację urozmaica niewielki ryzalit. Pomieszczenia rekreacyjne znajdują się w dwóch lokalizacjach: w piwnicy – sala fitness i sauna, a na parterze - basen z dużymi przeszkleniami i wyjściem na taras.

Projekt Uśmiech Penelopy z basenem (225,4 m²)

   

Elegancka rezydencja o interesującej bryle. Sposób usytuowania garażu sprawia, że przed budynkiem może powstać wygodny, reprezentacyjny placyk wjazdowy. Bryłę domu urozmaicają m.in. lukarny, a także półokrągły wykusz. Basen znajduje się przy salonie. Zaplanowano przy nim saunę, łazienkę oraz szatnię.

Projekt Mistral CE (238,8 m²)

   

Klasyczny dom z nowoczesnymi rozwiązaniami zastosowanymi we wnętrzach. W tradycyjnej bryle zaplanowano otwarty salon, z którego przez przeszkloną ścianę jest widoczna pływalnia. Przy basenie umieszczono saunę oraz zadaszony taras. Nad basenem pozostawiono otwartą przestrzeń, a antresola jest kolejnym miejscem, z którego roztacza się widok na pływalnię.

Projekt Emma (736,7 m²)

   

Wyjątkowa, niezwykle przestronna rezydencja. Wyróżnia się opływową formą, niemal całkowicie pozbawioną kątów prostych. W piwnicy, obok innych pomieszczeń gospodarczych, umieszczono duży garaż. Parter to strefa dzienna z basenem, sauną i oranżerią, a poddasze – część prywatna z pomieszczeniem wypoczynkowym i pustką nad salonem.

Projekt Dionizos (327, 2 m²)

   

Interesująca propozycja dla właścicieli działek z wjazdem usytuowanym od strony południowej, bowiem w tym przypadku pokój dzienny wraz z tarasem umieszczono od strony frontowej. Basen i sauna znajdują się natomiast z tyłu budynku. Główną sypialnię zaplanowano na parterze, dwie pozostałe – na poddaszu.

Projekt BR-030 (199 m²)

   

Elegancki dom, który może zostać zrealizowany nawet na węższej działce. Jego wnętrza zaskakują bogactwem udogodnień. Wyjątkowym wnętrzem jest pokój widokowy w charakterystycznej wieży. Pod częścią mieszkalną znajduje się piwnica przeznaczona na cele rekreacyjne. Zaprojektowano w niej basen, barek, saunę, pokój rekreacyjny i bilardowy.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.