Wysoki salon z antresolą

Salon to najważniejsze pomieszczenie w każdym domu. To w nim rodzina wspólnie spędza czas, razem je posiłki, podejmuje gości. W gotowych projektach domów obecnie najczęściej spotyka się połączenie salonu z kuchnią. Dzienna część wnętrz może stać się jeszcze bardziej przestronna, jeśli zostanie otwarta na drugą kondygnację.

Salon z antresolą dawniej mógłby zostać uznany za fanaberię, dzisiaj pojawia się w wielu nowo budowanych domach. Pozory mogą przy tym mylić, ponieważ salony z otwarciem na drugą kondygnację są projektowane nie tylko w domach na wskroś nowoczesnych, ale także w budynkach o bardziej tradycyjnej stylistyce. Czasem otwarcie dotyczy tylko pewnej części przestrzeni dziennej, innym razem sufit jest likwidowany nad całym salonem. Antresola najczęściej pełni funkcję holu na drugiej kondygnacji, ale bywa też wykorzystywana jako gabinet lub domowa biblioteczka. Zainteresowanych podobnymi aranżacjami zapraszamy do obejrzenia poniższych projektów. We wszystkich przewidziano salony z antresolą.

Projekt Bernika III z garażem jednostanowiskowym, na paliwo stałe (123,3 m²)

   

Wyjątkowy dom dla miłośników umiejętnego połączenia tego, co najlepsze w tradycyjnym budownictwie, z tym, co najwartościowsze w nowoczesnej architekturze. Na fasadzie domu nie dostrzeżemy żadnych okien, ściana szczytowa przy salonie jest natomiast niemal całkowicie przeszklona, a pokój dzienny - otwarty na drugą kondygnację.

Projekt Rodzinny 2 (130,6 m²)

   

Nowoczesna wersja domu parterowego. Budynek zachwyca prostotą elegancko wykończonej bryły i znakomicie zaplanowanymi rozwiązaniami, które podnoszą jego funkcjonalność. Na jednej kondygnacji udało się tutaj zachować wyraźny podział na dzienną i prywatną część wnętrz. Atrakcyjność tej pierwszej podnosi umieszczona nad salonem antresola.

Projekt Koncept-08 (167,01 m²)

   

Interesujący wariant domu z poddaszem użytkowym. Uroku dodają mu finezyjne podcienie oraz duże przeszklenia, które znakomicie doświetlają pomieszczenia. Salon zachwyca otwarciem na okalające go tarasy i na drugą kondygnację z antresolą.

Projekt Leno Termo (157,57 m²)

   

Przestronna willa intrygująca wysmakowaną formą i interesującym układem wnętrz. Jej najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem jest salon z jadalnią, pośrodku którego umieszczono przydatną spiżarnię. Nad tą częścią wnętrz pozostawiono pustkę, a na poddaszu zaplanowano atrakcyjną antresolę.

Projekt Onyks CE (203,8 m²)

   

Przestronna rezydencja w nowoczesnym stylu. Przykuwa uwagę przeszkleniami, które akcentują każdą elewację. Nietuzinkową architekturę budynku podkreślają również liczne zadaszenia i podcienie. Nad salonem umieszczono antresolę.

Projekt Balbina II (124,19 m²)

   

Tradycyjna willa z poddaszem użytkowym. Salon to jasne, przestronne i zarazem najbardziej eleganckie pomieszczenie, które otwiera się na przyjemnie zadaszony taras i na drugą kondygnację. Z antresoli na poddaszu rozciąga się widok na pokój dzienny.

Projekt D149 (279,41 m²)

   

Piękny dom z bali z nowocześnie zaaranżowanymi wnętrzami. Salon otwarty na drugą kondygnację posiada wyjście na zacisznie usytuowany taras. Poddasze może zostać wykończone w późniejszym czasie, ponieważ trzy sypialnie zaplanowano na parterze.

Projekt Doskonały 3 (177,5 m²)

   

Klasyczny w swym kształcie budynek, który został urozmaicony współczesnym detalem. We wnętrzach króluje jasna, przestronna strefa dzienna z antresolą, na której można zaaranżować na przykład miejsce do pracy lub domową biblioteczkę.

Projekt Koncept-12 (141,92 m²)

   

Średniej wielkości, ekonomiczny i zarazem wygodny dom, który zmieści się na stosunkowo wąskiej działce (17,25 m). Na parterze we frontowej części budynku umieszczono garaż oraz część gospodarczą, z tyłu natomiast usytuowano pokój dzienny z imponującym otwarciem na drugą kondygnację.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.