Z wykuszem widno będzie...

Wykusz w projekcie domu może wiele zmienić. Urozmaici bryłę budynku, powiększy pomieszczenia i otworzy je na otoczenie. Projekty z wykuszami nie bez powodu cieszą się ogromnym zainteresowaniem inwestorów.

Wykusze, które znajdziemy w gotowych projektach domów, przybierają różne kształty i są rozmaitej wielkości. Dodanie wykusza może sprawić, że prosta bryła nabierze zupełnie nowego, bardziej atrakcyjnego wyglądu, a wnętrza staną się lepiej doświetlone i będą płynnie łączyć się z ogrodem. Wykusz jest elementem, który architekci najczęściej umieszczają w przestrzeni dziennej, wyznaczając w nim miejsce na jadalnię. Ale wykusz z powodzeniem może powiększyć i uatrakcyjnić także każdy inny pokój – od gabinetu, przez sypialnię, po oranżerię. W poniższym zestawieniu prezentujemy 10 wybranych projektów z wykuszem. Wszystkie są interesujące, każdy w inny sposób.

Projekt D34A (141,53 m²)

   

Niebanalna wersja parterowego domu z poddaszem użytkowym. Przy jednej z jego ścian szczytowych umieszczono duży garaż, naprzeciwko zaplanowano wykusz, a nad nim – przeszklony balkon. Wnętrza domu są jasne i przestronne, z obszernym zapleczem gospodarczym.

Projekt Praktyczny 3 (153,9 m²)

   

Elegancka bryła z bardzo praktycznym układem pomieszczeń. Zwarta forma sprawia, że budynek jest nietrudny do ogrzania, a wszystkie pomieszczenia są rozlokowane we wzajemnej bliskości. Wykusz urozmaica powierzchnię salonu i nadaje mu wyjątkowy wygląd.

Projekt Domidea 2 (119,87 m²)

   

Komfortowy dom parterowy. Zachwyca dobrze dobranymi proporcjami, wyważonym detalem i nowocześnie wykończonymi elewacjami. Wyraźne wydzielenie stref we wnętrzach pozwala na wygodne i niezależne korzystanie z każdej z nich.

Projekt Bakardi (136,28 m²)

   

Projekt, który może zostać zrealizowany także na węższej działce (minimalna szerokość działki w tym przypadku to 18,75 m). Prostą bryłę urozmaicono praktycznymi podcieniami, stylowym wykuszem oraz elegancką lukarną. Z frontowej elewacji wysunięto formę jednostanowiskowego garażu.

Projekt Kreo (138,14 m²) 

   

Doskonała propozycja dla właścicieli działek z wjazdem od strony południowej. W tym przypadku całą strefę dzienną wraz z tarasem usytuowano w najbardziej korzystny dla takiej lokalizacji sposób – od strony frontowej. Na uwagę zasługuje kominek umieszczony pośrodku pokoju dziennego.

Projekt Marisa III G1 Energo (123,19 m²)

   

Wygodny, energooszczędny dom z poddaszem. Duże przeszklenia na parterze zapewniają optymalne otwarcie wnętrz na otoczenie. Aby zapewnić dogodne warunki wypoczynku na świeżym powietrzu, nad tarasem zaplanowano szerokie zadaszenie.

Projekt Solaris (162,1 m²)

   

Interesujący przykład udanego połączenia klasycznej formy z nowoczesnym sposobem wykończenia. Atrakcyjne prezentuje się również program użytkowy, w którym zastosowano podział na poszczególne strefy, a sypialnię nad garażem połączono z garderobą oraz łazienką. 

Projekt Zbyszek (132,74 m²)

   

Nowoczesny dom parterowy, idealny dla czteroosobowej rodziny. Z zewnątrz przykuwa uwagę ciekawie zaznaczoną strefą wejściową oraz tarasową. W środku zaplanowano bogaty układ funkcjonalny z trzema sypialniami i dwiema łazienkami.

Projekt Śnieżka 2G (139,21 m²)

   

Reprezentacyjna willa w klasycznym, ponadczasowym stylu. Z zewnątrz przykuwa uwagę lukarnami z ażurowymi balkonami. Interesującym elementem jest także duży, geometryczny wykusz. W projekcie zawarto dwustanowiskowy garaż. Na poddaszu natomiast zaplanowano m.in. komfortowy apartament gospodarzy.

Projekt Akord Neo (158,2 m²)

   

Tradycyjna architektura w nowoczesnej oprawie. Prostą bryłę z dwuspadowym dachem urozmaicają dwie naprzeciwległe lukarny oraz urokliwe balkony umieszczone na każdej elewacji. Wdzięku budynkowi dodaje także półokrągły wykusz oraz zaznaczone czterema kolumnami wejście główne.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.