Zadbaj o swoje auto już teraz

Zamykany garaż to najlepsze i najbezpieczniejsze miejsce dla samochodu. Ale nie każdy projekt domu zawiera garaż. Jeśli bezpośrednio przy budynku zabrakło nań miejsca, a powierzchnia działki na to pozwala, to nic straconego - można zbudować garaż wolno stojący.

Dodatkowy budynek, w którym znajdzie się garaż, może pełnić także inne funkcje. Najczęściej w takim obiekcie wydziela się przydatne pomieszczenie gospodarcze. Ale pojawiają się także inne pomysły na dodatkowe zagospodarowanie budynku. Tuż przy nim można zaplanować część rekreacyjną, bywają też jeszcze bardziej oryginalne rozwiązania; w budynkach z poddaszem nad garażem planuje się na przykład niewielkie mieszkanie. Poniżej prezentujemy projekty garaży, w których zastosowano różne rozwiązania funkcjonalne.

Projekt AT G21 (28,9 m2)

   

Zaprojektowany na rzucie w kształcie litery L garaż jednostanowiskowy. Murowaną bryłę wieńczy nieskomplikowany konstrukcyjnie dach dwuspadowy. W jednym skrzydle obiektu zaplanowano miejsce parkingowe, a w drugim – pomieszczenie gospodarcze. W załamaniu pomiędzy obydwiema częściami umieszczono piec do grilla.

Projekt AG G31 (36,03 m2)

   

Garaż z ulokowanym nad nim mieszkaniem. W budynku zaparkują dwa samochody, trzeci będzie mógł znaleźć schronienie pod wiatą. Na dole ponadto zaplanowano atrakcyjny taras z kominkiem. Na poddaszu z kolei przewidziano pokój z kuchnią i łazienką. Do tych pomieszczeń prowadzi antresola.

Projekt G3 (51,3 m2)

   

Dwustanowiskowy garaż z przydatnym zapleczem gospodarczym. Dwa pomieszczenia pomocnicze są dostępne z zewnątrz budynku. Prosta bryła w połączeniu z równie nieskomplikowanym dachem dwuspadowym czynią tę propozycję stosunkowo niedrogą i nietrudną w realizacji.

Projekt MS-G5 (29,8 m2)

   

Budynek o prostej, murowanej bryle z dachem jednospadowym. Taka konstrukcja umożliwia zrealizowanie garażu jako budynku wolno stojącego lub jego dobudowanie do innego obiektu. Oprócz pomieszczenia przeznaczonego do garażowania jednego samochodu zaplanowano tutaj także aneks gospodarczy, do którego wiedzie szeroki podcień.

Projekt G24 (50,04 m2)

   

Wielofunkcyjny budynek z garażem dla jednego samochodu. W jego wnętrzu dodatkowo wydzielono także pomieszczenie gospodarcze. Na zewnątrz natomiast, pod wspólnym zadaszeniem, zaplanowano obszerną altanę ogrodową z grillem oraz miejsce na skład drewna kominkowego.

Projekt DP-GD2 03 L (63,99 m2)

   

Doskonała propozycja dla właścicieli domów z bali. Drewniany garaż będzie znakomicie pasował do budynku zrealizowanego w tej samej technologii. Na parterze zaplanowano tutaj miejsca parkingowe dla dwóch dużych aut, na poddaszu natomiast – obszerne pomieszczenie gospodarcze.

Projekt G4 (33,38 m2)

   

Stylowa forma oraz funkcjonalne wnętrza zawarte w prostej formie. Budynek o uniwersalnym kształcie, który okaże się doskonały jako uzupełnienie każdego rodzaju zabudowy. W środku znajdziemy jednostanowiskowy garaż oraz aneks gospodarczy.

Projekt G-5A (50,09 m2)

   

Budynek z poddaszem. Na dole zaplanowano dwustanowiskowy garaż z dwiema odrębnymi bramami, a obok – komórkę ze schodami na poddasze, gdzie można zaplanować pomieszczenie gospodarcze. Budynek może też zostać w całości wykorzystany jako obiekt gospodarczy.

Komentarze

  • Tonie ja 2014-08-29T13:35:23Z

    Wspaniałe projekty .