Zakupy budowlane na raty - karta kredytowa Castorama czy Leroy Merlin? Porównanie ofert

Posiadanie karty kredytowej to zarówno plusy jak i minusy. To samo dotyczy tych oferowanych przez duże sklepy budowlane. Remont czy inne prace w domu, to często koszt od kilkuset aż do kilku lub kilkunastu tysięcy złotych. Dla chcących skorzystać z tej opcji, sprawdzamy liderów na rynku - Castoramę i Leroy Merlin!

Plusy i minusy kart kredytowych

Duże zakupy to duże wydatki, na które często nas nie stać. Nieprzewidziana potrzeba naprawy, sklepowe promocje lub inne zrządzenia losu, to sytuacje, które mogą przydarzyć się każdemu z nas. Dlatego warto rozważyć kilka opcji, które pomogą finansowo... przynajmniej na chwilę. Jeżeli chcemy skorzystać z karty kredytowej, trzeba pamiętać o tym, że prędzej czy później przyjdzie nam na to zapłacić, a raty 0% nie obowiązują we wszystkich przypadkach. Mądra decyzja to przemyślana decyzja, dlatego sprawdzamy karty kredytowe popularnych sklepów - Castoramy i Leroy Merlin. 

Poniższe dane są aktualne na dzień 19.09.2019, pozyskane przez oficjalne strony internetowe firm.

Castorama, czy warto skorzystać z oferty karty kredytowej?

Żeby otrzymać kartę kredytową w sklepie Castorama, należy podejść do Punktu Usług Finansowych i złożyć wniosek. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji podpisuje się umowę i odbiera kartę. Jak informuje firma, kartą można zapłacić za wybrane zakupy, a jeśli zechcemy Bank rozłoży płatność za zakupy na raty 0% od 3 do 6 miesięcy. Żeby się to udało, musimy spełnić kilka warunków. Posiadać kartę kredytową VISA Castorama Santander Consumer Bank S.A. i dokonać nią jednorazowej transakcji bezgotówkowej na kwotę minimum 100 zł w sklepie Castorama, lub bezpośrednio obciążyć rachunek tej karty wyżej wymienioną kwotą (bez użycia karty). Jak można przeczytać w regulaminie, koszt posiadania karty to maksymalnie 4,90 zł miesięcznie (przy zakupach poniżej 500 zł miesięcznie). 

Jest też druga możliwość otrzymania karty (RRSO 13,03%). Można ją dostać od ręki, a w plusy jej użytkowania wchodzą:

 • limit nawet do 20 000 zł na dowolne zakupy,
 • możliwość korzystania z karty za darmo,
 • możliwość korzystania z ofert promocyjnych Visa Oferty,
 • wygodne płatności w Internecie,
 • szybkie płatności zbliżeniowe,
 • możliwość wypłaty pieniędzy z dowolnego bankomatu,
 • całodobowy dostęp do informacji o karcie - wystarczy zalogować się do Bankowości Internetowej lub zadzwonić na Infolinię Banku.

W ofertę karty wchodzi również brak odsetek nawet do 54 dni, jednak wymaga to spełnienia zasad - spłaty w ciągu danego terminu, zakładając, że w kolejnych okresach rozliczeniowych, po dokonaniu spłaty całości uprzednio wykorzystanego limitu, limit będzie ponownie wykorzystywany i spłacany analogicznie oraz przy założeniu, że klient posiada kartę kredytową przez okres 12 miesięcy, z opłatą miesięczną za obsługę karty kredytowej.

Castorama na swojej stronie przekazuje wszystkie informacje wyraźnie, nic nie ukrywając, w prosty sposób informując o sposobie zdobycia karty, wynikających z niej korzyści oraz przekazując co zrobić, by skorzystać ze wszystkich funkcji.

Więcej o karcie kredytowej Castorama przeczytaj tutaj: Karta kredytowa Castorama

Karta kredytowa Leroy Merlin - czy warto skorzystać z tego rozwiązania?

Leroy Merlin stawia na bezpośredni kontakt. Na stronie firmy widnieje okno do kontaktu z firmą - możemy podać numer telefonu, by poznać ofertę. Jak informuje strona: udzielenie kredytu zależy od posiadania zdolności kredytowej oraz spełnienia wymagań formalnych. Szczegóły, oraz zasady dokumentowania dochodu dostępne są w Punktach Oney na terenie Leroy Merlin oraz pod numerem infolinii. 

Najważniejsze korzyści:

Limit do 10 000 zł, RRSO 0% i informacja o czasie na spłatę od 5 do 10 miesięcy (w regulaminie można przeczytać, że promocją objęte są wszystkie artykuły w sklepach Leroy Merlin, pod warunkiem, że łączna wartość zakupu wyniesie: dla 5 rat 0% co najmniej 150 zł, dla 10 rat 0% co najmniej 300 zł)

Pozostałe korzyści: 

 • W pierwszym roku zwrot opłat za kartę, jeżeli w ciągu 75 dni od podpisania umowy dokona się minimum dwóch transakcji na 1000 zł. Zwolnienie z opłaty rocznej w kolejnych latach może nastąpić, jeżeli suma transakcji rocznych wyniesie przynajmniej 6 000 zł,
 • Karta daje łatwy dostęp do dodatkowych pieniędzy o każdej porze i wszędzie - zarówno w hipermarkecie, aptece jak i osiedlowych i i internetowych sklepach,
 • We wszystkich bankomatach z logo Visa można wypłacić swoje pieniądze. 
 • Zakupy powyżej 300 zł można rozłożyć na 6, 9, 12, 18 lub 24 raty,
 • Z usługą "Rachunki z kartą" można wygodnie opłacić regularne przelewy,
 • Co miesiąc wyciąg z minimalną kwotą do zapłaty - jeżeli w tym czasie wykona się transakcje bezgotówkowe i spłaci wszystko w okresie 54 dni, nie zostaną naliczone odsetki.

Więcej informacji: Leroy Merlin karta kredytowa

Komentarze

 • Janek

  Castorma karta kredytowa: odradzam, karta obslugiwana przez santander , czyli mamy doczynienia z ludzmi bardzo niekompetentnymi. Infolinia to jakas porazka, co konsultankta to inna odpowiedz, a za chwile list ze zglaszaja do windykacji, mimo ze pani konsultanktka twierdzi co innego. >Miesiace slownych utarczek i wkoncu listowne przeprosiny, jednak niesmak pozostal. Strona do obslugi karty tragiczna, nieczytelna, skomplikowane zasady rozliczania. Ciesze sie ze splacilem i chce jak najszybciej ZAPOMNIEC!