Wyposażenie nowego mieszkania – 4 elementy, bez których trudno będzie Ci się obyć

Przeprowadzka jest bardzo czasochłonnym przedsięwzięciem, które zwykle niesie ze sobą wiele stresu. Trzeba nie tylko spakować wszystkie niezbędne rzeczy, ale również zaplanować to, jak będzie wyglądało nowe lokum. Musi bowiem świetnie się prezentować i jednocześnie cechować się maksymalną funkcjonalnością. W tym celu należy się skupić na odpowiednim wyposażeniu. Jakie elementy zasługują na wyjątkową uwagę przy projektowaniu przyszłej aranżacji?

Łóżko w sypialni
Jak wyposażyć nowe mieszkanie?

1. Wygodne łóżko z materacem

Zdrowy, niezakłócony sen jest niezbędny, aby móc dobrze funkcjonować w ciągu dnia. Pozwala na pełne zregenerowanie sił, dzięki czemu można utrzymać wysoką produktywność. Wyposażenie nowego mieszkania najlepiej zacząć więc właśnie od sypialni, ponieważ to pomieszczenie służy do wypoczynku, czyli kluczowego aspektu codzienności, który pozwala utrzymywać dobre samopoczucie i zadowolenie ze zmiany dotychczasowego lokum. Naszą pierwszą inwestycją będzie oczywiście łóżko. Warto zwrócić uwagę na jego wymiary. Standardowe łóżka dwuosobowe mają szerokość od 140 cm do 200 cm. Jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca, warto postawić na większy model, który zapewni dużo przestrzeni do spania. Długość łóżka powinna wynosić co najmniej 20 cm więcej niż wzrost najwyższego użytkownika.

Materac jest nawet ważniejszym elementem niż samo łóżko. Dobry materac powinien zapewniać odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa, dostosowując się do naturalnych krzywizn ciała, co pomaga zapobiegać bólom pleców i innym dolegliwościom. W ofercie szwedzkiej marki Hilding dostępne są różne rodzaje materacy, w tym materace sprężynowe, piankowe, lateksowe czy hybrydowe, które łączą różne technologie. Wybór odpowiedniego materaca zależy od indywidualnych preferencji dotyczących twardości oraz ewentualnych problemów zdrowotnych. My polecamy materac sprężynowy Hilding ze względu na solidne podparcie dla ciała i związany z tym komfort snu, a także wysoką trwałość.

Łóżko w dużej sypialni

2. Przestronna szafa na ubrania

W nowym mieszkaniu często pojawia się problem z utrzymaniem porządku, zwłaszcza na samym początku. Nie wiadomo bowiem jeszcze, co i gdzie konkretnie powinno się umieścić, a do tego zwykle nie dysponujemy wtedy wszystkimi niezbędnymi meblami i pojemnikami do przechowywania. Z tego powodu przestronna szafa jest niezbędnym zakupem, którego warto dokonać jak najszybciej po przeprowadzce (a najlepiej jeszcze przed nią!). W ten sposób od razu zyskamy miejsce na ubrania, jakich przeważnie posiada się całkiem sporą ilość, a także na galanterię i inne dodatki. Ułatwi to sprzątanie i meblowanie lokum, a także codzienne wybieranie stroju, na przykład do pracy.

Przy okazji warto też zaopatrzyć się w szafkę na buty. Nie jest to duży wydatek, a takie rozwiązanie znacząco wpływa na komfort życia. Buty rozrzucone w korytarzu na pewno nie zrobią dobrego wrażenia na gościach, którzy przyjdą obejrzeć nasze nowe lokum. Dodatkowo obuwie nie zniszczy się tak szybko, jeżeli jest przechowywane w szafce, a nie stoi na wierzchu czy zostaje upchnięte na siłę w szafie.

3. Kompleksowe wyposażenie kuchni

Każdy – nie tylko wielbiciele gotowania – powinien posiadać komplet noży oraz zestaw patelni i garnków ze stali nierdzewnej. Lepiej zainwestować więcej pieniędzy w produkty wysokiej jakości niż kupować tańsze zamienniki, chociażby ze względu na znaczące różnice w wytrzymałości. Ponadto odpowiednie wyposażenie z pewnością zachęci do dalszych eksperymentów kulinarnych. Przeciętnie spożywa się od 3 do 5 posiłków w ciągu każdego dnia, dlatego zadbanie o funkcjonalność kuchni jest niesamowicie istotną kwestią. Jeżeli pojawiają się wątpliwości co do tego, na jakie modele najlepiej się zdecydować, zawsze można poprosić o poradę rodziców albo znajomych.

Wśród sprzętów do kuchni, które polecamy na początek, oprócz czajnika elektrycznego czy blendera pojawia się też wybór dość nieoczywisty, czyli… frytkownica beztłuszczowa. Pozwala ona bowiem na przyrządzenie apetycznego dania bez konieczności dodawania do niego wysokokalorycznego oleju. Jest doskonałym rozwiązaniem, jeżeli chciałoby się połączyć przeprowadzkę ze zmianą dotychczasowych nawyków żywieniowych i zrobić coś dla siebie. Jednocześnie jest prosta w obsłudze i gwarantuje ekspresowy czas przygotowywania posiłków – a czasu właśnie często nam brakuje, gdy jesteśmy zajęci urządzaniem mieszkania.

4. Stół do kuchni lub jadalni

Stół jest jednym z najważniejszych mebli, jakie warto zakupić do nowego mieszkania, ponieważ pełni rolę centralnego punktu w codziennym życiu domowym. To właśnie przy stole spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi, jemy, prowadzimy rozmowy, a niekiedy również pracujemy czy uczymy się. Po przeprowadzce często funkcjonujemy w nieco spartańskich warunkach i stopniowo uzupełniamy potrzebne wyposażenie, ale stół wraz z kompletem krzeseł powinny pojawić się w naszym mieszkaniu od razu. Komfortowe warunki do spożywania posiłków są bardzo ważne dla zachowania zdrowia i czerpania przyjemności z jedzenia. Będzie to też miejsce, w którym wraz z bliskimi będziemy mogli się na chwilę zatrzymać i w spokoju planować kolejne kroki.

Jak wybrać stół do nowego mieszkania? Przede wszystkim powinien być dostosowany do wielkości pomieszczenia, w którym ma się znaleźć. W małych kuchniach idealnie sprawdzą się meble o bardziej kompaktowych wymiarach, ale jeśli mamy większą jadalnię, warto pozwolić sobie na duży stół, wokół którego zmieści się więcej osób i który stanie się prawdziwym centrum domowych spotkań. Jeśli chodzi o materiał, najpopularniejsze pozostają stoły drewniane, gdyż drewno nadaje wnętrzu ciepła i naturalnego charakteru, a odpowiednio pielęgnowane może służyć przez wiele lat.

Stół w jadalni

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.