Altany idealne na lato

W naszym klimacie lato to kapryśna i nieprzewidywalna pora roku. Nigdy nie można mieć pewności, że będzie piękne i słoneczne. Tym bardziej warto więc zadbać o miejsce, które zapewni odpowiednie warunki do relaksu i biesiadowania niezależnie od pogody.

Zadaszona altana uratuje niejedno przyjęcie ogrodowe. Może padać, może doskwierać upał, impreza i tak się odbędzie; zadaszone miejsce zagwarantuje bezpieczne schronienie dla wszystkich gości. Baza z gotowymi projektami zawiera nie tylko projekty domów, budynków gospodarczych, handlowo-usługowych czy inwentarskich. Wśród gotowych propozycji znajdują się również altany. Mniejsze i większe, z grillami lub bez, ażurowe lub częściowo zabudowane. Poniżej prezentujemy dziesięć wyjątkowo interesujących projektów altan. Nietrudnych i niedrogich w budowie, idealnych na lato.

Projekt Altanka (9,96 m²)

   

Klasyczna, ażurowa altanka – wymarzone miejsce letniego biesiadowania. Zaprojektowana na rzucie w kształcie koła, przykryta dachem wielospadowym. W projekcie zaproponowano cztery możliwości jej wykonania: podstawową, z pergolą, ozdobną oraz całoroczną.

Projekt Altana 1 A (14,29 m²)

   

Estetyczna i zarazem prosta altana ogrodowa – idealne miejsce biesiadowania i organizowania przyjęć ogrodowych w szerszym gronie. W tym przypadku ochronę przed deszczem zapewnia dwuspadowy dach wsparty na czterech drewnianych kolumnach.

Projekt Wiata W2 (9 m²)

   

Atrakcyjna i wielofunkcyjna wiata wolnostojąca. Może być wykorzystywana jako altana ogrodowa, może także pełnić funkcję wiaty samochodowej. Została zaprojektowana w konstrukcji drewnianej, a przekrywa ją dach z poliwęglanu komorowego.

Projekt G156 – Altana ogrodowa (18,01 m²)

   

Propozycja, która znakomicie nadaje się do postawienia w narożniku działki. Altanka, zaprojektowana na rzucie w kształcie litery L, ma dwie ściany murowane, pozostała konstrukcja jest drewniana, a dach - dwuspadowy. W projekcie przewidziano też grill z cegły ceramicznej.

Projekt G157 – Altana ogrodowa (13,64 m²)

   

Miejsce na letnią jadalnię – salon na świeżym powietrzu. Altana ma drewnianą konstrukcję na podmurówce. Wieńczy ją trzyspadowy dach. Pod nim przewidziano miejsce na duży stół wraz z krzesłami, zaprojektowano także murowany grill.

Projekt G139 – Altana ogrodowa (12,86 m²)

   

Kuchnia letnia wraz z miejscem do biesiadowania. Została zaplanowana na rzucie w kształcie prostokąta. Przed deszczem chroni dach dwuspadowy o drewnianej konstrukcji wspartej na sześciu prostych kolumnach. Altana została wyposażona w murowanego grilla.

Projekt Altana A1 (18,97 m²)

   

Dekoracyjna konstrukcja zapewniającą przytulną przestrzeń na relaks na świeżym powietrzu. Znakomite uzupełnienie domowej strefy wypoczynkowej. W projekcie przewidziano grill i wędzarnię z miejscem do przechowywania drewna. Całość wieńczy dach czterospadowy.

Projekt Altana A1 (14,2 m²)

   

Urocza altana z obszernym tarasem wejściowym. Oryginalną ozdobą budynku jest drewniana więźba dachowa wsparta na klinkierowych ścianach przy tarasie. Konstrukcja dachu jest dwuspadowa, nad pomieszczeniem nie przewidziano stropu.

Projekt Altanka 4 (23,5 m²)

   

Nowoczesna budowla ogrodowa z grillem, zapleczem do przygotowywania posiłków oraz składzikiem na drewno. Prosta konstrukcja zapewnia nietrudną i niedrogą realizację projektu. Grill jest murowany, a dwuspadowy dach wraz z podpierającymi go kolumnami – drewniany.

Projekt Altanka 1 (26,3 m²)

   

Idealne miejsce odpoczynku oraz spotkań w mniejszym lub większym gronie. Altankę zaplanowano na rzucie w kształcie prostokąta i przekryto dachem jednospadowym. Posiada wydzielony aneks kominkowy oraz zadaszoną część biesiadną.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.