Domy tanie w budowie

Budowa domu za kwotę zbliżoną do ceny mieszkania to marzenie wielu rodzin. Wydaje się, że trudne do zrealizowania, ale jednak możliwe. Dla inwestorów, którzy są zainteresowani właśnie takim przedsięwzięciem, przygotowaliśmy kolekcję projektów domów tanich w realizacji.

Aby zmieścić się w założonym budżecie, trzeba dokładnie zaplanować całą inwestycję. Najbardziej istotnym krokiem podczas budowy domu jest wybór projektu. Jeśli dom ma być niedrogi w budowie, powinien być stosunkowo nieduży i mieć jak najprostszą bryłę. Wszelkie wykusze, lukarny i inne urozmaicenia zwiększają koszty budowy. Bryłę powinien wieńczyć nieskomplikowany dach: jedno- lub dwuspadowy, ewentualnie kopertowy.

Trzeba pamiętać, że na koszty budowy wpływają także inne czynniki – na przykład liczba kominów. Aby ułatwić poszukiwania tego rodzaju projektów, domy tanie w realizacji zgrupowaliśmy w specjalnej kategorii. Poniżej prezentujemy kilka propozycji z tej kolekcji. Szacunkowy koszt budowy każdego z nich mieści się w kwocie 300 tys. zł, a często – znacznie poniżej.

Projekt Maja 2G (88,31 m²)

   

Piękny dom parterowy ze znakomicie zaplanowanym otwarciem strefy dziennej na otoczenie. Składa się z dwóch połączonych ze sobą brył zwieńczonych dachami dwuspadowymi. Strefa dzienna zachwyca otwarciem na drugą kondygnację oraz zewnętrznym przedłużeniem w postaci zadaszonego tarasu z kominkiem.

Projekt Termini (107,52 m²)

   

Idealna propozycja projektu domu dla właścicieli tzw. wąskich działek. Projekt może powstać już na posesji o szerokości 13,25 m². Klasycznie prostą bryłę urozmaica podcień wejściowy oraz dwa balkony. Na ostatecznie elegancki efekt wpływa bardzo gustowna kompozycja materiałów elewacyjnych.

Projekt Dom przy Przyjemnej 10 (80 m²)

   

Wygodny dom parterowy z programem użytkowym zaplanowanym z myślą o trzyosobowej rodzinie. Jego wnętrza zaskakują liczbą i funkcjonalnością świetnie rozplanowanych pomieszczeń. Najbardziej komfortowo prezentuje się apartament gospodarzy, w którym sypialnię połączono z łazienką oraz garderobą.

Projekt Chmielów 2 dwsg (96,83 m²)

   

Przytulny, ekologiczny dom, wykonany w technologii szkieletu drewnianego. Swoją architekturą może budzić skojarzenia ze stylem dawnych dworków polskich. Uroku i lekkości dodają mu olbrzymie przeszklenia ze szprosami.

Projekt Domo 08 B (169,5 m²)

   

Oryginalnie wykończony dom z poddaszem użytkowym. Elewacje na poziomie parteru ozdobiono łupkiem, a na poddaszu – deskami. Przy frontowej i tylnej ścianie umieszczono ażurowe podcienie. We wnętrzach na uwagę zasługuje m.in. główna sypialnia połączona z prywatną garderobą oraz łazienką.

 Projekt Bilbo 2 (99,24 m²)

   

Jednokondygnacyjny budynek z wysuniętym z frontowej elewacji garażem dwustanowiskowym. W środku zachowano funkcjonalny podział na strefę gospodarczą, prywatną oraz dzienną. Zewnętrznym przedłużeniem tej ostatniej jest atrakcyjny, zadaszony taras. 

Projekt Tobiasz wersja drewniana (103,91 m²)

   

Jednorodzinny budynek, który spodoba się rodzinom szukającym praktycznych rozwiązań maksymalnie wykorzystujących całą dostępną powierzchnię. Dom wykonano w technologii szkieletu drewnianego, ale wykończono w tradycyjny sposób, z zewnątrz więc niczym się nie różni od budynków murowanych.

Projekt Tamarillo (109,9 m²)

   

Zgrabny, przytulny domek o uniwersalnej architekturze, która znakomicie wpisze się w każde otoczenie. W swoich wnętrzach kryje układ pomieszczeń funkcjonalnie rozplanowanych na dwóch kondygnacjach.

Projekt Gerda (77,3 m²)

   

Przykład niezwykle udanego połączenia klasycznej formy z nowoczesnym sposobem wykończenia. Chłód jasnych elewacji ociepla drewniana okładzina. Kompletny program funkcjonalny zawarto na parterze, zachowując wygodny podział na otwartą część dzienną i bardziej zaciszną strefę prywatną.

Komentarze

  • rooster1@wp.pl 2016-10-11T11:46:12Z

    Zastanawiam się nad adaptacjami kontenerów morskich na potrzeby budownictwa jednorodzinnego, czy użycie 3 kontenerów dających powierzchnię ok 75-80m2 nie obniżyłoby znacznie kosztów budowy, do tego spora ilość izolacji termicznej, elewacje zewnątrz, wewnątrz.. czy ktoś budował, projektował coś takiego? proszę o opinię

    • Arkadiusz Osiński 2014-12-24T10:05:23Z

      Dom tani w budowie nie powinien przekraczać kwoty 200 tys. Projekt K109 jest idealnym projektem.