Liczy się wnętrze

Aranżacja pomieszczeń to ostatni etap powstawania domu. Jego akt końcowy - najprzyjemniejszy, bo zwiastujący rychłą przeprowadzkę. Niektórzy nie czekają aż tak długo z planami dotyczącymi urządzenia poszczególnych pokojów. Są i tacy, którzy ten etap mają na uwadze niemal od początku; przeglądają wyłącznie te projekty, do których dołączono aranżacje wnętrz.

Wizualizacje pomieszczeń są coraz częściej dołączane do projektów gotowych. Zazwyczaj prezentują kilka najważniejszych wnętrz – salon, sypialnie, łazienkę. Rzadziej jest na nich przedstawione tylko jedno wnętrze. Wizualizacje przydają się podczas wybierania projektu domu, pozwalają bowiem lepiej zorientować się, jakie możliwości zapewnia jego układ funkcjonalny. Mogą także stać się inspiracją podczas urządzania pomieszczeń. Poniżej prezentujemy kilka interesujących projektów. Przedstawiają rozmaitej wielkości budynki zaprojektowane w różnych stylach. Łączy je jedno - do wszystkich dołączono aranżacje wybranych wnętrz.

Projekt Szmaragd 6 (134,43 m²)

   

Piętrowa willa bez poddasza. Przestronna i elegancka. Z dużym garażem, niemałą kotłownią, efektowną przestrzenią dzienną i przytulnymi sypialniami. Na parterze zaplanowano przyjemny taras z wyjściem usytuowanym w podcieniu, a na piętrze – dwa balkony.

Projekt Celio 2 (116,31 m²)

   

Parterowy dom z możliwością adaptacji poddasza. Na dole przewidziano mieszkanie dla czteroosobowej rodziny, u góry pozostawiono przestrzeń, którą można wykończyć w dowolnym momencie. Schody zostały zaprojektowane w wiatrołapie, projekt jest więc idealny dla rodzin, które na poddaszu chciałyby urządzić drugie mieszkanie.

Projekt Willa Julia 2 (153,78 m²)

   

Piękny, tradycyjny dom z poddaszem użytkowym. Klasyczny styl tej zabudowy podkreślają urocze lukarny i podcienie, do całości znakomicie pasuje również geometryczny wykusz. W domu zaprojektowano duży garaż, a powierzchnię nad nim wstępnie przeznaczono na dodatkowy pokój oraz pomieszczenie pomocnicze (pralnię połączoną z suszarnią).

Projekt Riwiera 5 (197,1 m²)

   

Komfortowa rezydencja, która ze względu na sposób usytuowania salonu może zostać zrealizowana na działce z wjazdem znajdującym się od strony południowej. Wszystkie pomieszczenia są znakomicie zaplanowane, ale szczególnie pod tym względem wyróżnia się przestrzeń dzienna z dużymi przeszkleniami i otwarciem na drugą kondygnację.

Projekt Goran 2 (266,57 m²)

   

Propozycja dla rodzin, które dla codziennej wygody potrzebują odpowiednio przestronnych wnętrz. Ten budynek spełni ich oczekiwania. Pokój dzienny zaplanowano w nim na parterze, natomiast sypialnie rozmieszczono zarówno na dolnej, jak i górnej kondygnacji.

Projekt Kasjopea 7 (176,51 m²)

   

Dom z układem funkcjonalnym rozmieszczonym na parterze oraz piętrze; z wyłącznie pełnowymiarowymi pomieszczeniami pozbawionymi skosów. Na dole obok ogromnego salonu wydzielono dodatkowy pokój. Podobnie na piętrze; pomiędzy trzema sypialniami zaplanowano pokój, który można przeznaczyć na gabinet.

Projekt Riko II G1 (133,53 m²)

   

Znakomita oferta dla właścicieli tzw. wąskich działek. Ten projekt może zostać zrealizowany na działce o szerokości 17,1 m. Jego autorowi udało się zastosować takie rozwiązania, dzięki którym wydłużony kształt bryły nie będzie stanowić problemu w codziennym funkcjonowaniu.

Projekt Parterowy 3 (143,6 m²)

   

Propozycja dla fanów minimalizmu, która jednocześnie ma szansę spodobać się miłośnikom jak najdoskonalszego połączenia wnętrz z ich najbliższym otoczeniem. W tym przypadku bezpośrednie wyjście do ogrodu umieszczono niemal w każdym pokoju.

Projekt Koncept-02 (159,77 m²)

   

Nietuzinkowy dom parterowy z poddaszem użytkowym. Przykuwa uwagę m. in. sposobem zlokalizowania garażu, wyróżnia się także ogromnymi przeszkleniami i pustką nad częścią salonu. Idealny dla czteroosobowej rodziny, która ceni nowoczesne rozwiązania.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.