Listopadowe inspiracje architektów

Planując budowę domu, stajemy wobec licznych pytań, na które trzeba znaleźć odpowiedzi. Jaki ma być dom? Wygodny - to oczywiste - ale poza tym? Nasi architekci specjalnie dla Państwa wybrali dziesięć wysoko ocenianych projektów. Mamy nadzieję, że ta prezentacja okaże się pomocna podczas podejmowania decyzji.

Wielkość powierzchni użytkowej, liczba i rozmieszczenie pomieszczeń, technologia budowy – te parametry należy określić w pierwszej kolejności. Trzeba przy tym pamiętać, że nie wszystkie decyzje można podjąć w oparciu jedynie o własne preferencje. Nie mniej istotne są lokalne warunki – zarówno kształt i powierzchnia działki, jak i wymogi określone w dokumentach urzędowych. Znając własne i odgórne wymagania, można przejść do wybierania projektu. Zapraszamy do przejrzenia poniższych propozycji, które tworzą interesujący przekrój tego rodzaju oferty.

Projekt Koncept-13 (191,1 m2)

   

Dom z poddaszem użytkowym o niebanalnej formie i równie ciekawie zaplanowanych wnętrzach. Może zainteresować właścicieli działek z wjazdem od strony południowej, pomieszczenia dzienne rozciągają się bowiem od strony frontowej po ogrodową. W projekcie umieszczono też dwa duże tarasy.

Projekt Nowoczesny 1 (222,9 m2)

   

Współczesna wersja klasycznej formy z dachem dwuspadowym. Oryginalnie wykończona bryła została podzielona na część parterową oraz dwukondygnacyjną. Wnętrza są doskonale oświetlone efektownymi przeszkleniami. W części dziennej poczucie przestronności potęguje pustka pozostawiona nad jadalnią.

Projekt LIM House 07 (116,79 m2)

   

Przytulny dom z poddaszem użytkowym. Zachwyca harmonijnym połączeniem tradycyjnej formy z modnym sposobem wykończenia i interesującym detalem. Idealna propozycja dla czteroosobowej rodziny, której zależy na stosunkowo niewysokich kosztach budowy i późniejszego utrzymania budynku.

Projekt TK 28 (114,59 m2)

   

Doskonale zaprojektowany dom parterowy utworzony na rzucie w kształcie kwadratu. Prostą formę urozmaicono dwoma podcieniami, atrakcyjnie prezentują się także liczne przeszklenia sięgające od podłogi niemal po sufit. W bryłę wkomponowano dwustanowiskowy garaż.

Projekt Noelia (117,16 m2)

   

Klasyczna willa o świetnych proporcjach, prostej konstrukcji oraz eleganckiej, utrzymanej w tradycyjnym stylu estetyce. We wnętrzach panuje funkcjonalny podział na część dzienną oraz prywatną. Program parteru uzupełnia dodatkowy pokój.

Projekt Francik (52,5 m2)

   

Niewielki domek, który może powstać zarówno na działce letniskowej, jak i posłużyć jako obiekt całoroczny. Tani i prosty w realizacji. Jego uniwersalna architektura sprawia, że z łatwością wkomponuje się w każdy rodzaj zabudowy.

Projekt L-87 z bali (64,9 m2)

   

Idealny projekt na działkę ze spadkiem oraz na posesję z wjazdem od strony południowej. Pozwoli znakomicie wykorzystać ukształtowanie terenu; w domu przewidziano podpiwniczenie, a pod rozległym tarasem zaplanowano miejsce parkingowe dla jednego samochodu.

Projekt Dębina 9 (105,09 m2)

   

Drewniany, parterowy dom, który swym kształtem nawiązuje do stylu dawnych dworków polskich. Pod częścią mieszkalną zaplanowano częściowe podpiwniczenie. Strefę dzienną urozmaica elegancki wykusz, a uroku całości dodają duże okna ze szprosami.

Projekt Ontario (193,65 m2)

   

Wykonany z płazów drewnianych dom, stylizowany na chatę góralską. Odpowiedni na działkę z wjazdem od strony południowej, usytuowaną na zboczu. Rozległy taras jednocześnie pełni funkcją zadaszenia nad miejscem parkingowym.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.