Nowoczesne krzesła z drewna

Nowoczesne wnętrze zazwyczaj kojarzy się z materiałami takimi jak stal i szkło. Jednakże kluczem do idealnego wnętrza jest łączenie różnorodnych surowców. Drewno przeżywa obecnie swój renesans, ma niezliczone zalety i jedynie laikom kojarzy się wyłącznie ze stylem rustykalnym.

Krzesła drewniane swoją formą już dawno wykroczyły poza nudne i proste konstrukcje, jakie pamiętamy z domów naszych rodziców i babć. Bez problemu znajdą swoje miejsce w nawet najbardziej futurystycznych wnętrzach. Nowoczesne krzesła z drewna mają proste, geometryczne kształty. Ostre linie z reguły łączy się gładką strukturą, bez archaicznych ornamentów. Aktualnym trendem jest też rezygnowanie z podłokietników. Bardzo modne są też krzesła drewniane wykonane z egzotycznych gatunków drewna, np. merbau, teak.

Nowoczesne krzesła z drewna mają proste, geometryczne kształty
Nowoczesne krzesła z drewna mają proste, geometryczne kształty

Olejowanie drewna

Tak jak popularne były w ostatnim czasie satynowe i matowe wykończenia ze szkła czy metali, tak i drewnianym przedmiotom obecnie często nadaje się matową i satynową fakturę. Producenci chętnie także wykorzystują technikę olejowania drewna. Takie krzesła z drewna, a na ogół całe komplety do jadalni, są szczególnie modne. Wyróżniają się na tle innych produktów. Olejowane drewno wygląda bardzo naturalnie, może także być matowe, lekko chropowate w dotyku i przy całej swojej nowoczesności zachowuje naturalny zapach, dodając pomieszczeniu ciepła. Olejowanie wydobywa wszystkie naturalne cechy surowca, a wykonane tak meble są w dodatku bardzo lekkie.

Meble drewniane mogą przyjmować najbardziej futurystyczne formy
Meble drewniane mogą przyjmować najbardziej futurystyczne formy

Designerski kształt

Najbardziej nowoczesne krzesła z drewna mają gięte i profilowane nogi, nie posiadają podłokietników, są wysokie, mają wyprofilowane oparcia i nowoczesny designerski kształt. W rozmaity sposób łączy się też krzesła drewniane z elementami metalowymi, często chromowanymi. Jeżeli chodzi o tapicerkę, obecnie na ogół pełni ona wyłącznie praktyczną funkcję, w związku z czym jest neutralnego koloru i zazwyczaj pokrywa wyłącznie siedzisko. Użycie tapicerki jest jednak niepraktyczne, gdyż szybko ulega zabrudzeniu i zniszczeniu, szczególnie kiedy dom zamieszkują małe dzieci.

Najbardziej nowoczesne krzesła z drewna mają gięte nogi, nie posiadają podłokietników, są wysokie i mają wyprofilowane oparcia. Drewno bywa tez w rozmaity sposób łączone z elementami metalowymi, często chromowanymi.

Kolorystyka drewna

Często wybierane są zestawy mebli w ciemnym drewnie, które tworzą główny akcent w

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się drewniane komplety do jadalni
Szczególnym zainteresowaniem cieszą się drewniane komplety do jadalni
minimalistycznych, stonowanych mieszkaniach, w których zazwyczaj na ścianach dominują neutralne beże, brązy i odcienie kremowe. Z kolei zwolennicy intensywnych barw na ścianach z powodzeniem wybiorą pośród szerokiej oferty krzesła drewniane, które dyskretnie wpasują się w przestrzeń.

Twardość i wytrzymałość

Drewno jako surowiec budowlany zawsze było bardzo popularne i często wykorzystywane. Estetyka i ekologia są atutem tego surowca. Szczególną jego zaletą jest twardość i wytrzymałość. Współczesny człowiek spędza bardzo wiele czasu w pozycji siedzącej. Nowoczesne krzesła z drewna z twardą, wyprofilowaną powierzchnią są zdrowe dla kręgosłupa. Poza tym krzesła drewniane są bardzo wytrzymałe, w przeciwieństwie do mebli tapicerowanych. Nie odkształcają się w żaden sposób. Lite drewno łatwo też można odnowić nawet po wieloletnim użytkowaniu. Kształt mebli ogranicza jedynie nasza wyobraźnia, gdyż nawet stare, dobre taborety zyskały nowoczesną formę.

Meble drewniane są często wybierane do ogrodu
Meble drewniane są często wybierane do ogrodu

Różnorodność stylistyczna

Krzesła z drewna i inne drewniane meble są znakomitym wyborem przede wszystkim ze względu na swoją uniwersalność. Mogą być bardzo nowoczesne, ale i nieco stonowane, tak więc wkomponują się zarówno we wnętrze mieszkań tradycyjnych, jak i nowoczesnych. To wielka przewaga tego surowca nad wspomnianym metalem czy szkłem, które znacznie bardziej zobowiązują do sztywnego trzymania się minimalistycznego stylu. Warto odkryć na nowo potencjał drewna – w nowoczesnej formie, ale z odwiecznym ciepłem i kojącą aurą.

Komentarze

  • Marcin.ptak@wp.pl 2017-12-21T06:30:06Z

    Dzień dobry prosiłbym o podanie producenta stołu do jadalni