Nowoczesne nowości

Rodzaj dachu ma niemały wpływ na wygląd budynku. Decydując się na bardziej skomplikowaną konstrukcję, trzeba pamiętać, że ten wybór będzie mieć niebagatelny wpływ na koszty budowy domu. Pod względem finansowym najkorzystniej prezentują się najprostsze rozwiązania – dachy płaskie i dwuspadowe.

Dachy płaskie dawniej kojarzyły z nieciekawą architekturą. Domy projektowane i budowane obecnie w niczym nie przypominają nudnych kostek sprzed lat, a nowoczesne wersje parterowych i piętrowych budynków z płaskim dachem cieszą się rosnącą popularnością. Płaski dach gwarantuje nie tylko niższe koszty budowy, ale także ustawność pomieszczeń, które są pozbawione skosów. W niniejszym zestawieniu prezentujemy kilka projektów nowoczesnych domów, z których większość została zwieńczona płaskim dachem. Są to jedne z najnowszych propozycji w naszej ofercie. Wszystkie atrakcyjne i godne polecenia.

Projekt Alibi (128,35 m²)

   

Wysmakowany minimalizm nowoczesnej architektury w najlepszym wydaniu. Idealna propozycja dla czteroosobowej rodziny, która ceni wygodę prostych, ale dobrze przemyślanych rozwiązań. Najatrakcyjniej prezentują się przestronny salon oraz apartament gospodarzy z łazienką i garderobą.

Magneticus II G2 (156,6 m²)

   

Interesująca wersja współcześnie zaaranżowanego domu parterowego. W układzie funkcjonalnym wyraźnie oddzielono część dzienną od nocnej i gospodarczej. Na szczególną uwagę zasługuje gabinet, który umieszczono tuż przy wejściu – jest dostępny wprost z wiatrołapu.

Projekt Domidea 2 N (119,37 m²)

   

Przytulny, ustawny, nieduży dom z zadaszonym tarasem. Zachwyca foremną bryłą i bogatym programem funkcjonalnym. Przy pokoju rodziców zaplanowano garderobę z łazienką. Nie zabrakło też pomieszczeń gospodarczych – w tym kotłowni, spiżarni i pralni.

Projekt Montana 2 wersja A (135,5 m²)

   

Komfortowa willa o atrakcyjnej formie i doskonale zaplanowanym układzie pomieszczeń. Głównym pomieszczeniem jest salon z wyjściem na przyjemny taras. Dostęp do tarasu zaplanowano także w głównej sypialni. Pokój umieszczony przed dwiema mniejszymi sypialniami doskonale nadaje się na gabinet.

Projekt Novellus I G2 (125,81 m²)

   

Dwie kondygnacje z pełnowymiarowymi pomieszczeniami. Na każdym z poziomów zaplanowano taras. Przy wiatrołapie wydzielono gabinet, przy garażu – pomieszczenie gospodarcze, a pod schodami – schowek. Na dole króluje salon, na piętrze – zaciszne sypialnie.

Projekt Charyzmatyczny D17 (146,52 m²)

   

Elegancki budynek o prostej, kubicznej bryle. Idealny dla rodzin lubiących wypoczynek na świeżym powietrzu, zaplanowano w nim bowiem aż trzy tarasy. Przed frontową elewacją umieszczono duży garaż, a na parterze obok strefy dziennej – gabinet.

Projekt Asteria (226,12 m²)

   

Wyjątkowa rezydencja z obszernymi tarasami. W tym przypadku sypialnie rozdzielono względem kondygnacji; na dole umieszczono apartament gospodarzy z garderobą oraz łazienką, u góry – dwa pozostałe pokoje prywatne z garderobami oraz dużą, ogólnodostępną łazienką.

Projekt Kastor II z garażem dwustanowiskowym (198,9 m²)

   

Przestronna, piętrowa willa przekryta czterospadowym dachem. Swoją architekturą może kojarzyć się z budownictwem śródziemnomorskim. Przy dziennej części pomieszczeń zaplanowano dwa tarasy, a na dole wygospodarowano także miejsce na sypialnię dla gości.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.