Nowości maja

Architekci Tooba.pl co tydzień dokonują przeglądu gotowych projektów domów, aby w efekcie specjalnie dla Państwa wybrać 10 najciekawszych propozycji. Tym razem przyjrzeli się nowościom i spośród nich wybrali najbardziej atrakcyjne oferty.

W polskim budownictwie jednorodzinnym od lat dominują domy murowane. To najbardziej popularna technologia budowy. Dziesięć prezentowanych poniżej projektów przedstawia więc domy murowane o powierzchni użytkowej, która mieści się w przedziale od 100 do 200 m². Są to zatem najczęściej wybierane domy średniej wielkości. Ale na tym podobieństwa kończą się, architekci docenili bowiem zarówno urok ekonomicznie prostych domów z poddaszem, eleganckich willi z licznymi lukarnami, jak i nowoczesnych wersji piętrowych budynków z płaskim dachem. Wszystkie majowe projekty są godne polecenia, zapraszamy więc do ich uważnego przejrzenia.

Projekt Ksawery (137,59 m²)

   

Uniwersalna elegancja klasycznej formy parterowego domu z poddaszem użytkowym oraz stromym dachem dwuspadowym. Charakterystycznym elementem tego budynku jest duża lukarna z balkonem, na uwagę zasługuje również częściowo wysunięty przed frontową elewację jednostanowiskowy garaż.

Projekt ABC wersja A paliwo stałe (108,5 m²)

   

Niedrogi i nietrudny w budowie dom jednorodzinny. Jego konstrukcja jest maksymalnie prosta i jednocześnie pełna uroku. Budynek sprawia przytulne wrażenie, a to dzięki m.in. gustownemu zdobieniu w postaci drewnianej okładziny pięknie kontrastującej z bielą tynku elewacyjnego.

Projekt Szafir (168,95 m²)

   

Przestronna piętrowa rezydencja o zwartej, prostej formie. Swoją architekturą nawiązuje do stylu znanego z krajobrazów śródziemnomorskich. W jej komfortowych wnętrzach znajdziemy m.in. saunę, a także jadalnię usytuowaną w pięknie przeszklonym wykuszu.

Projekt Decyma 6 (148,5 m²)

   

Parterowa willa z dwustanowiskowym garażem oraz bogatym, doskonale zaplanowanym układem funkcjonalnym, w którym zachowano wyraźny podział na część dzienną oraz nocną. Pierwsza strefa zachwyca przestronnością, w drugiej natomiast znajdziemy aż cztery sypialnie.

Projekt Koncept-29 (201,1 m²)

   

Niebanalna wersja parterowego domu z poddaszem. W tym przypadku na parterze zaplanowano zarówno strefę dzienną, jak i sypialnie. Na poddaszu znajdziemy dodatkową sypialnię, ale większość tej części domu przeznaczono na pomieszczenie o charakterze rekreacyjnym.

Projekt Goblin II N 2G (139,34 m²)

   

Elegancka, reprezentacyjna willa z czterema dużymi lukarnami. W projekcie umieszczono garaż wkomponowany w bryłę budynku, na uwagę zasługuje także komfortowy apartament gospodarzy zlokalizowany na poddaszu, w którym sypialnię połączono z garderobą oraz łazienką.

Projekt Anna (163,7 m²)

   

Parterowy dom z poddaszem użytkowym oraz całkowitym podpiwniczeniem. W piwnicy zlokalizowano całe zaplecze gospodarcze, a także jednostanowiskowy garaż. Dzięki takiemu rozdzieleniu pomieszczeń, na pozostałych dwóch kondygnacjach znajdują się wyłącznie wnętrza mieszkalne.

Projekt M07 (155,85 m²)

   

Propozycja, która może zainteresować właścicieli działek z wejściem od strony południowej, w tym przypadku dzienną część pomieszczeń zaplanowano bowiem od strony frontowej. Na uwagę zasługuje dodatkowe wejście, które znajduje się po prawej stronie i zapewnia wygodne korzystanie z kotłowni.

Projekt APS 274+2G (170 m²)

   

Piętrowy dom o nowoczesnej estetyce i funkcjonalnych wnętrzach. Składa się z dwóch części: głównego budynku oraz dołączonego doń garażu z zapleczem gospodarczym. Prostą, elegancką formę ozdabiają dwa podcienie oraz ryzalit.

Projekt Komfortowy D15 (147,48 m²)

   

Nowoczesna, piętrowa rezydencja z płaskim dachem. Intryguje nie tylko oryginalną formą, ale także niebanalnym układem wnętrz z licznymi pomieszczeniami pomocniczymi oraz dwoma dużymi tarasami. Salon imponuje przestronnością: w tym pomieszczeniu sufit znajduje się na wysokości 4 metrów.