Projektowe nowości tej wiosny

Wiosna to początek sezonu budowlanego. Rusza wiele nowych inwestycji, wznawiane są prace, które zawieszono na czas przerwy zimowej. Każdej wiosny pojawia się wiele nowych gotowych projektów domów. W poniższym artykule prezentujemy dziesięć interesujących propozycji stanowiących przekrój wiosennych nowości.

Inwestorzy nadal najchętniej wybierają budynki murowane; parterowe lub parterowe z poddaszem. Ale swoich zwolenników mają także bardziej odważne rozwiązania; nowoczesne bryły z imponującymi przeszkleniami. Wśród tegorocznych wiosennych nowości proponujemy różne oferty. Przy czym zwolennicy mniej popularnych technologii również znajdą ciekawe propozycje; nie tylko projekty domów murowanych, ale także wykonanych w technologii szkieletu drewnianego czy stalowego. Zapraszamy do obejrzenia wybranych nowości.

Projekt Szafran G2 (120 m²)

   

Parterowy dom z trzema sypialniami. W układzie wnętrz zachowano wyraźny podział na otwartą strefę dzienną oraz bardziej zaciszną część prywatną. Zadaszony taras jest dostępny zarówno z salonu, jak i z sypialni. Reprezentacyjny charakter budowli podkreśla elegancki wykusz.

Projekt Tymon (99,79 m²)

   

Nieduży, prosty i przytulny dom z możliwością wygospodarowania dodatkowej powierzchni na poddaszu. Kompletny program użytkowy, idealny dla czteroosobowej rodziny, znajduje się na dole, górę można zaadaptować w późniejszym czasie.

Projekt SD2 (62,17 m²)

   

Energooszczędny, mały dom zaprojektowany w technologii szkieletu stalowego. Wysmakowany minimalizm tej nieskomplikowanej konstrukcji podkreślają jasnoszare elewacje. Układ wnętrz zaplanowano tak, aby jak najlepiej wykorzystać każdy dostępny metr kwadratowy.

Projekt Południowa z lukarną (128,4 m²)

   

Interesująca oferta na działkę z wjazdem usytuowanym od strony południowej, salon został bowiem zaplanowany we frontowej części budynku. Wyjście na taras zaplanowano natomiast po przeciwnej stronie – przy jadalni i kuchni.

Projekt W-27 (111,34 m²)

   

Nowocześnie zaaranżowany dom z poddaszem użytkowym i pozbawionym okapów dachem dwuspadowym. Salon imponuje olbrzymimi przeszkleniami oraz otwarciem na drugą kondygnację. Pozostałe pomieszczenia również są dobrze oświetlone.

Projekt Koncept-36 (125,59 m²)

   

Reprezentacyjna, jednokondygnacyjna siedziba dla czteroosobowej rodziny. Z zewnątrz przykuwa uwagę charakterystycznie zaznaczoną strefą wejściową. Wnętrza natomiast zaskakują ciekawym i precyzyjnie zaplanowanym układem.

Projekt Niko drewniany (86,59 m²)

   

Ekonomiczny w budowie oraz późniejszym utrzymaniu, nieduży dom zaprojektowany w technologii szkieletu drewnianego. Stanowi przykład niezwykle udanego połączenia klasycznej formy z nowoczesnym sposobem wykończenia.

 Projekt Ewa Lux 2 wersja A paliwo stałe (125,2 m²)

   

Murowany, tradycyjny dom jednorodzinny. Pomieszczenia dzienne wraz z dodatkowym pokojem znajdują się na parterze, u góry ulokowano sypialnie. W projekcie przewidziano także jednostanowiskowy garaż.

Projekt Zdecydowany D21 (156,4 m²)

   

Modernistyczna willa z płaskim dachem. W środku znajdziemy wyłącznie pełnowymiarowe pomieszczenia, w budynku nie przewidziano bowiem poddasza. Nad salonem pozostawiono otwarcie, a antresola łączy parter z piętrem.