Projekty, które pokochaliście w 2015 roku

Stary rok się kończy, nowy rozpoczyna, czas więc na podsumowania. Przyjrzeliśmy się projektom, które w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy cieszyły się szczególnym zainteresowaniem. Prezentujemy te, które znalazły się na szczycie listy popularności.

W zestawieniu przeważają domy średniej wielkości. Są to zarówno budynki parterowe, jak i z poddaszem użytkowym. Są również domy z poddaszem do późniejszej adaptacji. Ich cechą wspólną są dobrze zaplanowane i szczegółowo przemyślane układy funkcjonalne. W zestawieniu znalazły się także dwie rezydencje – jedna w stylu tradycyjnym, druga dla zwolenników bardziej odważnych form i rozwiązań. Zapraszamy do obejrzenia galerii topowych projektów 2015 roku.

Projekt Malinowy KO (121,67 m²)

   

Zgrabny, przytulny budynek z poddaszem. Szczególnego uroku dodaje mu obszerna weranda zaplanowana od strony ogrodowej. Na parterze króluje doświetlona z trzech stron komfortowa strefa dzienna, u góry umieszczono sypialnie.

Projekt Goran (163,01 m²)

   

Wygodny dom parterowy, bez schodów i skosów. Murowaną bryłę o znakomitych proporcjach i eleganckim sposobie wykończenia urozmaicają dwa podcienie, a wieńczy dach wielospadowy. Uzupełnieniem precyzyjnie zaplanowanego układu funkcjonalnego jest niemały, zaciszny taras.

Projekt Praktyczny 4 (166,2 m²)

   

Piękna willa, klasycznie elegancka, nowocześnie wykończona. Jej najbardziej charakterystycznymi elementami są dwie duże lukarny doświetlające i powiększające pokoje na poddaszu. U góry do dyspozycji domowników pozostają trzy sypialnie oraz pokój wypoczynkowy.

Projekt Floro (252 m²)

   

Ekskluzywne wnętrza z ciekawymi rozwiązaniami zawartymi w absolutnie niebanalnej bryle. Budynek zachwyca płynnymi kształtami z licznymi przeszkleniami. Częścią efektownej strefy dziennej jest oranżeria z wyjściem na taras. Ogród zimowy i salon można podziwiać z antresoli.

Projekt Margaret II G2 (131,07 m²)

   

Dom z poddaszem do adaptacji. Na dole zaplanowano program użytkowy, który zapewni codzienny komfort czteroosobowej rodzinie. U góry pozostawiono 51,43 m² do wykorzystania na dowolne cele. W projekcie umieszczono dwa kominki – w salonie i na tarasie.

Projekt Karlskrona (92,12 m²)

   

Jedna z propozycji, którą można zrealizować przy wsparciu z programu Mieszkanie dla młodych. Budynek jest parterowy, aranżacji i korzystania z pomieszczeń nie utrudnią więc skosy. Duże przeszklenia przyjemnie doświetlą salon i połączą go z tarasem.

Projekt Anzio Termo (98,76 m²)

   

Parterowy dom z niezwykle bogatym programem funkcjonalnym zawartym na stosunkowo niewielkiej powierzchni użytkowej. Dom jest stosunkowo nieduży, ale świetnie zaplanowany. Układ funkcjonalny spełni oczekiwania nawet pięcioosobowej rodziny.

Projekt Willa Parkowa (159,01 m²)

   

Komfortowa rezydencja, niezwykle elegancka i reprezentacyjna. Może budzić skojarzenia z dawnymi dworkami szlacheckimi. Poczucie przestronności w części dziennej potęgują olbrzymie przeszklenia oraz otwarcie na drugą kondygnację. Częścią projektu są dwa tarasy, w tym jeden z kominkiem zewnętrznym.

Projekt D204B (152,41 m²)

   

Kolejny projekt z możliwością adaptacji poddasza. Kompletny program użytkowy zaplanowano na parterze, poddasze można wykończyć później, rozkładając tym samym finansowanie inwestycji na etapy. Częścią projektu jest także duwstanowiskowy garaż oraz zadaszony taras.