Top projekty marca

Nasi architekci przygotowali kolejny przegląd najbardziej interesujących projektów domów jednorodzinnych. Wybór nie był łatwy, wiele propozycji zasługuje bowiem na wyróżnienie. Do prezentowanej poniżej złotej dziesiątki trafiły zarówno klasyczne domy z poddaszem, jak i ich bardziej nowoczesne wersje.

Typując 10 projektów godnych polecenia, architekci nie mieli prostego zadania. Tym razem, oprócz ciekawej formy i optymalnej funkcjonalności, zwrócili uwagę również na możliwość ich realizacji w ramach programu Mieszkanie dla młodych. Do zestawienia trafiło więc kilka projektów o powierzchni spełniającej kryteria programu i pozwalającej na uzyskanie zwrotu części podatku VAT za materiały budowlane. W topowej dziesiątce znalazły się przy tym nie tylko budowle o klasycznie ponadczasowych bryłach, ale także domy zaskakujące pomysłowością nowoczesnych rozwiązań. 

Projekt E-167 (151,5 m²)

   

Ciekawa bryła, eleganckie wykończenie, a w środku – świetnie zaplanowany układ użytkowy z zewnętrznym przedłużeniem w postaci trzech tarasów. Elewacja frontowa wyraźnie różni się od ogrodowej – ta druga dużymi przeszkleniami otwiera się na otoczenie.

Projekt Franczi II G1 Economic wersja A (99,75 m²)

   

Stosunkowo niewielki parterowy dom, idealny dla czteroosobowej rodziny. Jego klasyczna bryła doskonale wpasuje się w każdy krajobraz. W projekcie przewidziano jednostanowiskowy garaż, który wygodnie skomunikowano z częścią mieszkalną.

Projekt Lolek N (93,52 m²)

   

Nowoczesna wersja klasycznego domu z poddaszem użytkowym oraz stromym dachem dwuspadowym. Nietrudny i niedrogi w budowie. W układzie funkcjonalnym zachowano wyraźny podział na część gospodarczą, dzienną i prywatną.

Projekt Serafin 2 paliwo stałe (114,12 m²)

   

Wygodny dom parterowy z możliwością zaadaptowania dodatkowego pomieszczenia na poddaszu. Prosta bryła została urozmaicona zacisznym podcieniem tarasowym. Atutem projektu jest także duża kotłownia z niezależnym wyjściem na zewnątrz.

Projekt Koncept-7 (184,21 m²)

   

Komfortowa rezydencja o tradycyjnej formie i współczesnym charakterze. Na uwagę zasługuje nie tylko ciekawie zaprojektowana bryła, ale także nie mniej interesujący układ funkcjonalny. W części dziennej niemal cała elewacja ogrodowa została przeszklona. Na poddaszu natomiast wydzielono cztery sypialnie; w tym komfortowy apartament gospodarzy.

Projekt Wanad (165,29 m²)

   

Interesująca propozycja dla właścicieli tzw. wąskich działek. Dom może powstać na posesji o minimalnej szerokości 14,9 m. Układ pomieszczeń zaplanowano w sposób charakterystyczny dla budynków przeznaczonych na tego rodzaju działki, z umieszczonym z przodu dwustanowiskowym garażem.

Projekt Lubiany – wariant III – C281c (87,7 m²)

   

Prosta bryła, w której zawarto ciekawy układ wnętrz skoncentrowany wokół centralnie położonego salonu. Jeden z głównych atutów projektu, obok niewysokich kosztów budowy, polega na możliwości powiększenia powierzchni mieszkalnej o poddasze.

Projekt Malina Sto (99,7 m²)

   

Murowany dom z drewnianym stropem i nieskomplikowanym konstrukcyjnie dachem dwuspadowym. Tradycyjna forma ze współcześnie atrakcyjnym, modnym wykończeniem. Do lewej ściany szczytowej przylega tutaj jednostanowiskowy garaż.

Projekt TK 59 (136,55 m²)

   

Niepowtarzalny dom w modernistycznym stylu, który znajduje swoje odzwierciedlenie zarówno w formie zewnętrznej, jak i w układzie wnętrz. Wyróżnia go duża pomysłowość rozwiązań. Jedno z dwóch miejsc parkingowych zaplanowano pod wiatą oddzielająca dom od garażu. Przestrzeń dzienną cechuje brak podziałów i otwarcie na drugą kondygnację.

Projekt Chmielów dw 15 (122,11 m²)

   

Wyjątkowy dom z bali. Przytulny, ekologiczny, elegancki. Na uwagę zasługują olbrzymie przeszklenia na lewej ścianie szczytowej optymalnie doświetlające salon z kuchnią na parterze oraz pokój rekreacyjny na poddaszu.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.