Trzy sypialnie tanie w budowie

Projekty domów z poddaszem użytkowym od lat cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem. Powodów ich popularności jest wiele; są ekonomiczne w budowie i eksploatacji, zajmują niewiele miejsca na działce, a przy tym uchodzą za wygodne i przytulne. Tego rodzaju budynki najczęściej zawierają trzy sypialnie na poddaszu.

Inwestorzy mają różne wymagania wobec przyszłego domu. Część oczekiwań powtarza się jednak z dużą częstotliwością. Dom powinien być tani w budowie, niedrogi w utrzymaniu, zarazem wygodny oraz solidny. Te wymagania mogą wydawać się trudne do pogodzenia, ale projektantom udaje się je łączyć. Jako przykład mogą posłużyć niżej zaprezentowane projekty domów z poddaszem. Wszystkie są nieduże, niedrogie w budowie i jednocześnie bardzo precyzyjnie zaplanowane. Wygodę gwarantują trzy sypialnie na poddaszu. W wielu z nich dodatkowy pokój zaplanowano też na parterze. Zapraszamy zatem do zapoznania się z dziesięcioma specjalnie wyselekcjonowanymi projektami.

Projekt E14 III G1 Economic (104,31 m²)

Nieduży i niedrogi dom, idealny dla trzyosobowej rodziny. Zgrabna bryła mieści w sobie komplet pomieszczeń podzielonych na strefy; dzienną na parterze oraz nocną na poddaszu. Przy lewej ścianie znajduje się jednostanowiskowy garaż, nad którym można urządzić przyjemny taras.

Projekt BW-36 wariant 2 (99,1 m²)

Klasyczna forma we współcześnie atrakcyjnym wydaniu. Zaskakuje liczbą pomieszczeń zaplanowanych na stosunkowo niewielkiej powierzchni. Na parterze wydzielono dodatkowy pokój i łazienkę. Wykorzystano też przestrzeń pod schodami, gdzie udało się wygospodarować miejsce na przydatny schowek.

Projekt Nemo (109,29 m²)

Nowocześnie zaaranżowany dom o prostej bryle ze stromym, symetrycznym dachem dwuspadowym. Na uwagę zasługują duże przeszklenia prowadzące z salonu i sąsiadującego z nim pokoju na taras. Kuchnia jest osobnym pomieszczeniem, ale można ją oddzielić od salonu za pomocą ściany działowej.

Projekt Leosia G1 Energo (103,58 m²)

Mały, biały domek z eleganckim tarasem i garażem dla jednego samochodu dobudowanym do ściany szczytowej po lewej stronie. W tym przypadku nad garażem pozostawiono strych, który w razie potrzeby można przeznaczyć na dodatkowe pomieszczenie mieszkalne.

Projekt Eco 1 z garażem jednostanowiskowym A (92,3 m²)

Ekonomiczny dom z poddaszem użytkowym. Zawiera precyzyjnie przemyślany i dokładnie zaplanowany układ funkcjonalny, prosta forma natomiast gwarantuje sprawną i niedrogą budowę. Od strony frontowej klasyczną linię elewacji przełamuje elegancki wykusz.

Projekt Malutki (100 m²)

Interesująca propozycja dla właścicieli tzw. wąskich działek. Może powstać na nieruchomości o szerokości 17,9 m. Zaprojektowany z myślą o działce z wjazdem od strony północnej. Prostą bryłę uzupełnia nowoczesna wiata garażowa. Dom został przystosowany do wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych.

Projekt Żwirek (98,97 m²)

Reprezentacyjna willa zwieńczona dachem czterospadowym z piękną lukarną i ażurowym balkonem. Klasyczny styl budynku podkreślają liczne okna ze szprosami, a także zestawienie jasnych elewacji z czerwonym pokryciem dachowym.

Projekt Katania 2 szkielet drewniany (87,98 m²)

Dom zaprojektowany w technologii szkieletowej, który może zainteresować właścicieli tzw. płytkich działek. Minimalna długość nieruchomości w tym przypadku wynosi 16,6 m. Najkorzystniejszą lokalizacją dla tego budynku jest działka z wjazdem od strony południowej, w części frontowej zaplanowano bowiem salon.

Projekt Capri Termo (97,69 m²)

Kolejna propozycja na wąską działkę. Aby ten dom mógł powstać, wystarczy nieruchomość o szerokości 15,51 m. Budynek wyróżnia się nie tylko tradycyjnym wyglądem elewacji, ale równie klasycznym układem wnętrz; kuchnia jest pomieszczeniem zamkniętym, ale usytuowanym w bezpośrednim sąsiedztwie salonu.

Projekt BW-36 (99,1 m²)

Uroczy i przytulny dom z poddaszem. Przy lewej ścianie szczytowej znajduje się zwieńczony płaskim dachem garaż. Główną bryłę natomiast przekrywa dach dwuspadowy. Oprócz trzech sypialni na poddaszu zaplanowano również dodatkowy pokój na parterze.