W jednym szeregu

Grunty w szczególnie atrakcyjnych lokalizacjach mają jedną wadę – są drogie. Większe parcele dzieli się więc na prostokątne działki, których cena jest łatwiejsza do zaakceptowania dla klientów. Jednym ze sposobów na zagospodarowanie wąskiej działki jest realizacja projektu domu w zabudowie szeregowej.

Wąskie działki niezmiennie cieszą się zainteresowaniem inwestorów, a to przede wszystkim ze względu na swe atrakcyjne położenie. W wyniku rozparcelowania gruntów powstaje gęsta zabudowa, tak bardzo charakterystyczna dla aglomeracji miejskich. Domy szeregowe pozwalają na optymalne zagospodarowanie wąskich działek. Budując takie domy, maksymalnie wykorzystuje się szerokość parceli, a miejsce na ogród najczęściej pozostawia z tyłu budynków. W domach szeregowych wyjątkowo istotne jest precyzyjne rozplanowanie pomieszczeń oraz ich odpowiednie usytuowanie względem stron świata. Poniżej prezentujemy 10 projektów domów szeregowych, które spełniają stawiane im wymagania, wyróżniając się przy tym interesującą architekturą.

Projekt Alfa segment skrajny lewy (99,2 m²)

   

Minimalistyczna bryła, wysmakowany detal, a wewnątrz – bogaty program funkcjonalny z możliwością zaadaptowania dodatkowego pokoju nad poddaszem. Projekt niedrogi i nietrudny w realizacji, który umożliwia skorzystanie z dofinansowania w ramach programu MdM.

Projekt Rozanna III G1 (107,67 m²)

   

Projekt zabudowy szeregowej, w której kolejne budynki wieńczy wspólny dach dwuspadowy. Z frontowej połaci każdego domu wyłania się duża lukarna przechodząca w ciągnący się na wysokość dwóch kondygnacji ryzalit.

Projekt Long II szeregówka (118 m²)

   

Piętrowy dom z płaskim dachem. Zapewnia komfort wyłącznie pełnowymiarowych pomieszczeń pozbawionych skosów. Wysmakowana prostota bryły znajduje swoje odzwierciedlenie również we wnętrzach, których atrakcyjnym zewnętrznym przedłużeniem są tarasy.

Projekt Fasano (157,74 m²)

   

Ponadczasowy urok tradycyjnej formy, którą wykończono zgodnie z aktualnymi trendami. Na uwagę zasługują dwie duże lukarny, ale nie mniej charakterystycznym elementem jest przeszklony wykusz prowadzący z salonu na taras.

Projekt Zoja Rex Duo (120,1 m²)

   

Elegancki dom z bogatym programem użytkowym. Prosta bryła z czerwonym dachem dwuspadowym wpisuje się w klasyczne wzorce cenionego za solidność i ponadczasowy urok budownictwa jednorodzinnego.

Projekt Ultra 2 (114,4 m²)

   

Propozycja zabudowy szeregowej, w której kolejne segmenty są ze sobą połączone dobudowanym do głównej bryły jednostanowiskowym garażem. Dzięki takiemu rozwiązaniu sąsiadujące budynki są od siebie maksymalnie odsunięte.

Projekt Kaja segment skrajny prawy (80,8 m²)

   

Niewielki, przytulny, piętrowy dom z możliwością urządzenia dodatkowego pokoju na poddaszu. Możliwy do zrealizowania przy dofinansowaniu z programu Mieszkanie dla młodych. Charakterystycznym elementem tej prostej, acz eleganckiej bryły jest wykusz nad tarasem.

Projekt Ester sz (113,4 m²)

   

Interesujący projekt, w którym kolejne segmenty przekrywa wspólny dach dwuspadowy. Na uwagę zasługują frontowe lukarny ze wspólnym dla dwóch sąsiadujących ze sobą budynków zadaszeniem.

Dom w Nowym Jorku 1 SG (100,36 m²)

   

Uroczy budynek z dobudowanym do frontowej elewacji garażem. Układ użytkowy zaplanowano z wyjątkową precyzją, optymalnie wykorzystując każdy dostępny metr kwadratowy. W efekcie tych zabiegów udało się wygospodarować m.in. niezależny apartament gospodarzy z własną garderobą oraz łazienką.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.