Wnętrza domu

O tym, że nie tylko forma budynku (czyli wygląd zewnętrzny) się liczy, ale ważna jest także jego treść (funkcjonalność pomieszczeń), nikogo nie trzeba przekonywać. O ile jednak estetykę domu łatwo ocenić, przeglądając jego wizualizacje, to podobną opinię na temat funkcjonalności wystawić jest dużo trudniej. Chyba że układ wnętrz zostanie zobrazowany aranżacjami.

Rodziny, które zastanawiają się nad wyborem projektu domu, często poszukują propozycji, którym towarzyszą wizualizacje wnętrz. To doskonałe uzupełnienie pozostałej dokumentacji projektowej, które może znacznie ułatwić dokonanie ostatecznego wyboru. Na wizualizacjach są przedstawione aranżacje pomieszczeń, które stanowią nie tylko propozycję ich urządzenia, ale jednocześnie umożliwiają orientację w ich ustawności czy wzajemnym położeniu. Poniżej prezentujemy 10 wyjątkowych projektów. Wszystkie posiadają specjalnie dla nich przygotowane aranżacje wnętrz. 

Projekt Kiel Multi-Comfort (85,57 m²)

   

Przytulny, niewielki, wygodny dom z kompletem pomieszczeń rozlokowanych na jednej kondygnacji. Idealny dla czteroosobowej rodziny. Zachwyca dobrze przemyślanymi rozwiązaniami funkcjonalnymi oraz zgrabną i prostą bryłą.

Projekt Praktyczny 3A (164 m²)

   

Elegancka willa o klasycznej formie i nowoczesnym sposobie wykończenia. Jej mocną stroną są doskonale rozplanowane przeszklenia, które optymalnie doświetlają wnętrza oraz otwierają je na otoczenie.

Projekt Simon G2 (116,39 m²)

   

Interesująca propozycja dla rodzin, które przewidują, że z czasem ich potrzeby mogą wzrosnąć. Na parterze znajduje się kompletny program funkcjonalny z trzema sypialniami, a na poddaszu - 50,2 m² do dowolnej adaptacji. Ciekawym elementem jest zadaszony taras z kominkiem.

Projekt Atos wersja A (129,2 m²)

   

Zgrabny, nieskomplikowany konstrukcyjnie budynek z poddaszem użytkowym, zwieńczony stromym dachem dwuspadowym. W bryle obiektu umieszczono jednostanowiskowy garaż, a na parterze obok salonu przewidziano dodatkowy pokój.

Projekt House X 07 (261,91 m²)

   

Nowoczesny dom o intrygującej bryle i oryginalnym układzie wnętrz. W tym przypadku obszerną strefę dzienną wraz z kuchnią zaplanowano u góry, na parterze natomiast, obok pomieszczeń gospodarczych, pozostawiono pokój z łazienką oraz gabinetem.

Projekt Nika 2 (116,51 m²)

   

Parterowy budynek, w którym zawarto układ funkcjonalny z trzema sypialniami. Jedna z nich została połączona z prywatną garderobą oraz łazienką, tworząc komfortowy apartament gospodarzy. Atrakcyjnym elementem projektu jest obszerny taras znajdujący się w zaciszu pomiędzy dwoma skrzydłami budynku.

Projekt Wilson IV (140,5 m²)

   

Wygoda pełnowymiarowych pomieszczeń rozlokowanych na jednej kondygnacji. We wnętrzach zachowano wyraźny podział na część dzienną oraz prywatną. W skład tej drugiej weszły cztery sypialnie; w tym jedna z indywidualną garderobą oraz łazienką.

Projekt Barbados (146,23 m²)

   

Atrakcyjna propozycja dla właścicieli działek z wejściem usytuowanym od strony południowej, strefę dzienną zaplanowano bowiem w korzystny dla takich posesji sposób – od strony frontowej. Piękną willę urozmaicono interesującymi detalami; szykownym wykuszem i nie mniej stylową lukarną.

Projekt Anteusz z wykuszem 2G (123,3 m2)

   

Urocza siedziba dla kilkuosobowej rodziny. Jednym z jej atutów jest prosta, lecz wysmakowana forma. Interesująco prezentuje się również program użytkowy. Najważniejszym i najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem jest salon z umieszczonym pośrodku kominkiem.

Projekt Dom w Nowym Meksyku 2G (121,91 m²)

   

Optymalne połączenie klasycznej formy z nowocześnie zaaranżowanymi wnętrzami. Na uwagę zasługuje jadalnia wygodnie sąsiadująca z kuchnią, którą ukryto za ścianą z kominkiem. Dekoracyjnymi elementami o praktycznym znaczeniu są dwa podcienie: wejściowy oraz tarasowy.

Komentarze