Pokój młodzieżowy na poddaszu – jak urządzić?
Urządzenie pokoju na poddaszu może być wyzwaniem, ponieważ trzeba wziąć pod uwagę występujące ograniczenia przestrzeni. Jak urządzić pokój młodzieżowy na poddaszu? Podpowiadamy.
Czytaj dalejUrządzenie pokoju na poddaszu może być wyzwaniem, ponieważ trzeba wziąć pod uwagę występujące ograniczenia przestrzeni. Jak urządzić pokój młodzieżowy na poddaszu? Podpowiadamy.
Czytaj dalejPokój młodzieżowy jest przestrzenią do nauki, do relaksu, a także służy jako miejsce spotkań. Co powinno znaleźć się w pełni funkcjonalnym pokoju dla nastolatka? Sprawdź w artykule!
Czytaj dalejNiewielki, ale praktyczny. Mały stolik kawowy to funkcjonalny dodatek do każdego salonu. Odłożysz na nim książkę i kubek z gorącą herbatą, postawisz półmisek z owocami, po które domownicy będą sięgać w wolnej chwili, a nawet spędzisz przy nim czas z dziećmi, wypełniając kolejne kolorowanki. Odpowied...
Czytaj dalejWraz z upływem lat, beton stał się bardzo popularny za sprawą urzekających projektów wnętrzarskich. Jego różnorodne odcienie przez cały czas zyskują w oczach klientów, a większość rozwiązań sprawdza się w minimalistycznych, klasycznych oraz nowoczesnych wnętrzach. Zatem, jak uzyskać efekt betonu na ...
Czytaj dalejOdpowiednie wyposażenie pokoju dziecka to prawdziwe wyzwanie. Ważne jest stworzenie takiej przestrzeni, w której dziecko będzie się dobrze czuło i chętnie spędzało czas. Poza tym ma się tam bawić, majsterkować, spać. Chcesz wiedzieć, co powinno znaleźć się w takim pokoju? Podpowiadamy!
Czytaj dalejCoraz częściej zdarza się, że jeden z członków rodziny pracuje w domu lub przynosi zadania do wykonania po godzinach. Warto więc zadbać o to, żebyśmy znaleźli w domu odpowiednie miejsce, aby móc spokojnie poświęcić się naszemu zajęciu.
Czytaj dalejMałe przestrzenie powodują, że czujemy się w nich przytłoczeni i ograniczeni. We wnętrzu niewielkiego pokoju ważny jest każdy szczegół - od kolorów ścian, wzorów na podłodze, po światło i dodatki dekoracyjne. Podpowiadamy, jak sprawić, by pokój wydawał się większy.
Czytaj dalejWykańczanie, urządzanie i wyposażanie wnętrz to ostatni etap wieńczący budowę domu. Wydaje się, że najprzyjemniejszy, ale i tutaj mogę pojawić się niemiłe niespodzianki. Lepiej więc – w miarę możliwości – wszystko z góry zaplanować.
Czytaj dalejNa aranżacjach wnętrz, które są dołączane do gotowych projektów domów, najczęściej możemy obejrzeć wybraną część pomieszczeń (zazwyczaj salon). Ale czasem architekci przygotowują więcej wizualizacji, na których są zobrazowane także inne wnętrza – sypialnie, łazienki, a nawet pomieszczenia pomocnicze...
Czytaj dalejO tym, że nie tylko forma budynku (czyli wygląd zewnętrzny) się liczy, ale ważna jest także jego treść (funkcjonalność pomieszczeń), nikogo nie trzeba przekonywać. O ile jednak estetykę domu łatwo ocenić, przeglądając jego wizualizacje, to podobną opinię na temat funkcjonalności wystawić jest dużo t...
Czytaj dalejWybierając projekt i planując budowę domu, w dużej mierze musimy polegać na naszej wyobraźni. Projekt, jakkolwiek dokładnie nie zostałby rozrysowany, pozostaje jednak wyłącznie rysunkiem, trudno więc zobrazować sobie wnętrza domu. Chyba, że wybierzemy się na wirtualny spacer.
Czytaj dalejKupując gotowy projekt domu, otrzymuje się kompletną dokumentację, niezbędną podczas starań o pozwolenie na budowę. Coraz częściej architekci dodatkowo przygotowują wizualizacje wnętrz, które mogą nie tylko ułatwić wybór projektu, ale także stać się inspiracją podczas urządzania pomieszczeń.
Czytaj dalejNa funkcjonalność domu wpłynie dodatkowa przestrzeń wydzielona w domu. Pozwoli ona na dowolną aranżację w zależności od potrzeb rodziny, poprawi wygodę mieszkania, a także umożliwi dostosowanie do stylu życia domowników.
Czytaj dalejProjektowanie wymarzonego domu należy rozpocząć od sprecyzowania potrzeb jego przyszłych właścicieli. Ustalając usytuowanie poszczególnych pomieszczeń, należy zadbać o integralną funkcjonalność poszczególnych części, które powinny umożliwić swobodne mieszkanie. Przy czym nie należy zapominać o potrz...
Czytaj dalej