Wygoda na jednym poziomie
Domy parterowe często są uważane za bardziej wygodne od budynków piętrowych. Nic w tym dziwnego, ich użytkowanie nie wymaga bowiem codziennego pokonywania schodów, a aranżacji wnętrz nie utrudniają charakterystyczne dla poddaszy skosy.
Budując dom, w którym wszystkie pomieszczenia zostały zaplanowane na jednej kondygnacji, nie trzeba martwić się ewentualnymi trudnościami związanymi z jego późniejszym użytkowaniem. Jeden poziom w budynku posiada swoje plusy, a brak schodów w mieszkaniu to ułatwienie, które zostanie docenione, zwłaszcza jeśli zamieszkają w nim osoby starsze lub małe dzieci. Poniżej prezentujemy projekty parterowych domów o powierzchni użytkowej nieprzekraczającej 120 m². Są to propozycje, które wyróżniają się funkcjonalnymi wnętrzami zawartymi w atrakcyjnych bryłach.
Projekt Dobry 2 (119,9 m2)
Zgrabny budynek urozmaicony kilkoma podcieniami i zwieńczony reprezentacyjnym dachem wielospadowym. Z frontu umieszczono tutaj garaż na dwa samochody. W środku zachowano podział na wnętrza o charakterze prywatnym oraz dziennym. Wygospodarowano także miejsce na kilka pomieszczeń pomocniczych.
Projekt Abra (109,62 m2)
Możliwie najprostszy i najtańszy w budowie dom z dwuspadowym dachem. Na uwagę zasługuje zaciszny taras, którego zadaszenie powstało z wydłużenia głównej połaci dachu. Wnętrza zaskakują funkcjonalnymi rozwiązaniami, a w przestronnym salonie uwagę przykuwają efektownie przeszklone drzwi.
Projekt Dom przy Makowej 3 bis (119,41 m2)
Dom idealny na działkę z wjazdem od strony południowej, w części frontowej umieszczono bowiem wymagający najlepszego oświetlenia pokój dzienny z przeszklonym wyjściem na częściowo zadaszony taras. Bryła budynku została zaplanowana na rzucie w kształcie kwadratu i zwieńczona dachem czterospadowym.
Projekt HG-H5 (117,7 m2)
Funkcjonalny budynek wyróżniający się atrakcyjnym rozplanowaniem pomieszczeń, które zawarto w bryle utworzonej na rzucie w kształcie litery T. Całość zwieńczono dachem wielospadowym. Wejście główne do domu oraz wyjście na taras umieszczono w podcieniach. Atrakcyjnym elementem zewnętrznym jest kominek.
Projekt Anzio (103,48 m2)
Wysmakowany dom, w którym w atrakcyjnej formie zawarto bardzo bogaty i dokładnie przemyślany układ pomieszczeń. W części prywatnej wydzielono cztery sypialnie, salon natomiast połączono z kuchnią oraz z częściowo zadaszonym tarasem.
Projekt Lena 3 PS (112,56 m2)
Dom o wyjątkowo przestronnych pomieszczeniach zawartych na stosunkowo niewielkiej powierzchni użytkowej. Interesującym urozmaiceniem zwartej bryły jest elegancki wykusz, ciekawie prezentuje się również zadaszony taras. Wielkość kotłowni umożliwia montaż kotła na paliwo stałe.
Projekt Patrycjusz (107,1 m2)
Funkcjonalne wnętrza w zgrabnej bryle. Na uwagę zasługuje jasna część dzienna z jadalnią w wykuszu, połączona tarasem. Bezpośrednie wyjście na zewnątrz posiadają również dwa inne pokoje. W bryłę wkomponowano jednostanowiskowy garaż skomunikowany bezpośrednio z wiatrołapem.
Projekt Daktyl (97,13 m2)
Nietrudny i niedrogi w budowie dom o bardzo prostej bryle z dwuspadowym dachem. Posiada funkcjonalny podział na strefę dzienną oraz prywatną. Idealny dla czteroosobowej rodziny. Umożliwia skorzystanie z dofinansowania w ramach programu Mieszkanie dla młodych.
Komentarze
Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.