Wystrojone domy – projekty z aranżacjami

Wykańczanie, urządzanie i wyposażanie wnętrz to ostatni etap wieńczący budowę domu. Wydaje się, że najprzyjemniejszy, ale i tutaj mogę pojawić się niemiłe niespodzianki. Lepiej więc – w miarę możliwości – wszystko z góry zaplanować.

Gdzie umieścić telewizor? Czy wszystkie sprzęty zmieszczą się w kuchni? Jak urządzić sypialnie na poddaszu? Dylematów aranżacyjnych jest więcej. Trudno je rozstrzygnąć i dokładnie wszystko zaplanować jeszcze zanim powstanie budynek. Do wielu projektów są dołączane przygotowane przez architektów aranżacje wnętrz. To tylko propozycje, ale mogą okazać się inspirujące. Jednocześnie pozwalają na lepsze zorientowanie się w ustawności, wzajemnym usytuowaniu i możliwościach zagospodarowania poszczególnych pomieszczeń. Poniżej prezentujemy kilka interesujących projektów z aranżacjami wnętrz.

Projekt Kaja Lux (122,8 m²)

   

Klasyczna elegancja w najlepszym wydaniu. Zgrabną bryłę urozmaica niewielki wykusz, tradycyjny charakter podkreśla szykowna lukarna, a uroku dodają ażurowe balkony. W środku znajdziemy dokładnie przemyślany układ funkcjonalny.

Projekt Koncept-3 (136,02 m²)

   

Niebanalny dom z jednostanowiskowym garażem postawionym obok budynku mieszkalnego. Na parterze króluje otwarta część dzienna, u góry – trzy sypialnie oraz dwie łazienki. Całość została nowocześnie zaaranżowana.

Projekt Atrakcyjny 2 (128,3 m²)

   

Interesująca, współczesna wersja parterowego domu z poddaszem użytkowym i stromym dachem dwuspadowym. Z zewnątrz przykuwa uwagę minimalistycznym wykończeniem w modnych szarościach z drewnianą okładziną. W środku zachowano funkcjonalny podział na część dzienną oraz prywatną.

Projekt Temida (135,47 m²)

   

Parterowy dom zaplanowany na rzucie w kształcie litery L i przekryty dachem wielospadowym. Idealny dla czteroosobowej rodziny. Przestronny salon otwiera się na taras niemal całkowicie przeszkloną ścianą.

Projekt Jaśmin 2 dr-S (101,1 m²)

   

Wyjątkowy dom zaprojektowany w technologii szkieletu drewnianego. Może zostać zrealizowany na działce z wjazdem od strony południowej. Jego mocnym atutem jest prosta konstrukcja, która gwarantuje sprawną i stosunkowo niedrogą realizację.

Projekt As CE (125,8 m²)

   

Uroczy budynek z kompletem pomieszczeniem na jednej kondygnacji. Murowaną bryłę, zaplanowaną na rzucie w kształcie prostokąta, urozmaicono dwoma podcieniami i zwieńczono symetrycznym dachem o łagodnym nachyleniu.

Projekt Fiona (135 m²)

   

Stylowa propozycja dla miłośników klasycznej architektury wzbogaconej modnymi akcentami. W tym przypadku tradycyjną bryłę przełamano oryginalną lukarną pulpitową, a białe elewacje ocieplono drewnianą okładziną.

Projekt Daniel (169 m²)

   

Funkcjonalne wnętrza zawarte w ciekawe formie. Dom nietrudny i niedrogi w budowie. Przykuwa uwagę wyjątkowym sposobem wykończenia. Z frontowej elewacji występuje forma dwustanowiskowego garażu. Dzienną część pomieszczeń oddziela od salonu korytarz zamykany drzwiami.

Projekt Atlas (151,9 m²)

   

Reprezentacyjna willa urozmaicona wieloma atrakcyjnymi elementami. Z wielospadowego dachu wyłaniają się cztery lukarny z ażurowymi balkonami, pięknie prezentują się podcienie i geometryczny wykusz. Uroku całości dodają duże okna ze szprosami.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.