Ile lat wytrzyma dom kanadyjski? Sprawdzamy trwałość
Jaka jest trwałość drewnianych domów kanadyjskich? W jakim stopniu dom w takiej technologii jest odporny na warunki pogodowe? Sprawdzamy żywotność.
Czytaj dalejJaka jest trwałość drewnianych domów kanadyjskich? W jakim stopniu dom w takiej technologii jest odporny na warunki pogodowe? Sprawdzamy żywotność.
Czytaj dalejDom kanadyjski uchodzi za pierwotny wzór domu z drewna. Do jego budowy wykorzystuje się iglaste gatunki jak świerk albo cedr kanadyjski. Czy warto postawić dom w systemie kanadyjskim? Sprawdzamy.
Czytaj dalejJak wykonać wentylację przestrzeni podpodłogowej w domu szkieletowym? Dlaczego wentylacja pod podłogą w domu szkieletowym jest konieczna? Jakie są rodzaje wentylacji przestrzeni podpodłogowej? Odpowiedzi na pytania znajdziecie w naszym artykule.
Czytaj dalejBudownictwo szkieletowe staje się coraz bardziej popularną technologią. Wzrasta zainteresowanie systemami energooszczędnymi, a technologia szkieletowa umożliwia łatwe zaprojektowanie i wykonanie domu w takim właśnie standardzie. Jakie materiały wybrać do budowy domu szkieletowego? Podpowiadamy.
Czytaj dalejBudowa murowanego domu, to przedsięwzięcie, które może zająć wiele miesięcy i musi być zaplanowane tak, by kluczowe etapy prac przypadały na porę wiosenną i letnią, kiedy możemy liczyć na sprzyjające warunki pogodowe.
Czytaj dalejBudowa domu to niełatwe zadanie wymagające podejmowania wielu trudnych decyzji. Każdy z inwestorów już na etapie projektowania musi wybrać technologię, w jakiej planuje wznieść budynek. Wiele osób przy tej okazji bierze pod uwagę przede wszystkim potencjalne koszty budowy. Duże znaczenie ma także je...
Czytaj dalejZobacz TOP 10 rozchwytywanych projektów domów szkieletowych! Są one bardzo popularne w Kanadzie i w USA, a od niedawna zyskują uznanie również w Europie. Zobacz projekty domów, które zachwycają swoją funkcjonalnością, wyglądem i łatwością wykonania!
Czytaj dalejNowoczesne technologie budowlane pozwalają na ograniczenie kosztów budowy, a także znaczne przyspieszenie prac budowlanych. Mowa między innymi o technologii budowy domu z prefabrykatów (modułów), w szkielecie drewnianym lub stalowym lub domu z bali. W tej części Poradnika dowiesz się, na czym polega...
Czytaj dalejPłyta OSB (oriented strand board – orientowana płyta wiórowa) to płyta drewnopochodna, której budulcem są płaskie wióry, zazwyczaj dębowe, sosnowe lub świerkowe, oraz żywice i inne substancje, które mają wpływ takie cechy płyty, jak odporność na wilgoć czy wytrzymałość.
Czytaj dalejZanim rozpoczniemy budowę wymarzonego domu, staniemy przed kluczową decyzją dotyczącą wyboru projektu. Warto gruntownie przemyśleć zaprojektowane rozwiązania i dopasować projekt domu zarówno do modelu naszej rodziny, jak i wymagań funkcjonalno-estetycznych. Dostępne na rynku pracownie projektowe p...
Czytaj dalejDomy szkieletowe z powodu wieloletniego przywiązania Polaków do technologii murowanej mają w Polsce zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. Jednak w innych krajach jest to technologia bardzo popularna. Jaka jest zatem prawda o domach zbudowanych w szkielecie drewnianym, czyli tzw. kanadyjczykach?
Czytaj dalejZastanawiając się nad wyborem domu szkieletowego, możemy mieć wątpliwości czy rzeczywiście sprawdzi się on w trudnych polskich warunkach klimatycznych, tzn. czy w mroźną zimę lub długą, wietrzną i deszczową jesień będziemy czuć się w nim komfortowo pod względem ogrzewania.
Czytaj dalejDom szkieletowy nie jest obecnie zbyt często wybieraną technologią w polskim budownictwie. Zarówno prywatni inwestorzy, jak też duże przedsiębiorstwa zazwyczaj stawiają na budowle murowane.
Czytaj dalejDomy szkieletowe stawia się szybko. Z reguły kosztują mniej niż budynki murowane. Wyglądem mogą w niczym się od nich nie różnić. Mimo to w Polsce wciąż cieszą się umiarkowaną popularnością. Większość inwestorów wybiera technologię murowaną. Podpowiadamy, na które elementy należy zwrócić szczególną u...
Czytaj dalejInwestorzy pragnący wybudować dom drewniany często zastanawiają się, czy wybrać dom szkieletowy, czy z bali. Jakie są wady i zalety obydwóch technologii? Która z nich jest szybsza, a która tańsza?
Czytaj dalejDomy szkieletowe są bardzo popularne w Kanadzie, USA oraz w krajach skandynawskich. Z zewnątrz mogą wyglądać jak murowane, a buduje się je szybko i nie trzeba robić przerw na budowie w czasie zimy. Dlaczego zatem tak mało się ich buduje w Polsce?
Czytaj dalejDom szkieletowy, zależnie od tego, w jaki sposób zostanie wykończony, może wyglądać jak inne budynki drewniane bądź niczym nie różnić się od domów murowanych. Możliwości wykończenia elewacji domu szkieletowego jest więcej.
Czytaj dalejDomy szkieletowe są stosunkowo niedrogie, powstają szybko, niezależnie od pory roku. Są energooszczędne, a przy tym nietrudne do przebudowy i modernizacji. Pod warunkiem jednak, że zostaną prawidłowo wykonane.
Czytaj dalejWokół domów szkieletowych nagromadziło się wiele mitów i stereotypów. Jeden z nich dotyczy izolacyjności akustycznej. Domy szkieletowe uchodzą za głośniejsze od murowanych. Czy tak jest w rzeczywistości?
Czytaj dalejDrewniane domy szkieletowe powstają znacznie szybciej niż ich murowane odpowiedniki. Są trwałe i zapewniają przyjazny mikroklimat, charakterystyczny dla budynków drewnianych. W Polsce tzw. kanadyjczyków nadal powstaje stosunkowo niewiele, ale w miarę jak są obalane kolejne mity na ich temat, zyskują...
Czytaj dalej