Co można zrobić ze skrzynki po jabłkach? Zdziwisz się!

Często zamawiając różne artykuły zwracamy uwagę na walory estetyczne opakowania w którym przychodzą. Te szczególnie zmyślne od razu mamy ochotę wykorzystać… niestety często nie mamy pojęcia w jaki sposób i do czego konkretnie. Jako, że właśnie rozpoczyna się sezon letni, a wraz z nim szał na owoce, dzisiaj przyjrzymy się skrzynkom po jabłkach i ich zastosowaniu w DIY – nie tylko dla zaawansowanych. Poniżej znajdziecie kilka propozycji, na to co i jak można z takiej drewnianej skrzynki zrobić.

1. Miejsce na książki i zabawki twojej pociechy

Taki mini regał to świetne rozwiązanie dla najmłodszych – jego zawartość jest łatwo dostępna a prostota użytkowania pozwala dodatkowo nauczyć pociechy sprzątania po sobie. No i, z perspektywy rodzica, taka drewniana skrzynka będzie prezentowała się zdecydowanie bardziej elegancko, niż plastikowy kontenerek.

Poza skrzynką potrzebujesz: papieru ściernego lub szlifierki, gąbkowego wałka, pędzla, farby akrylowej, wilgotnej ściereczki i kuwetki do malowania.

Taki mini regał to świetne rozwiązanie dla najmłodszych – jego zawartość jest łatwo dostępna a prostota użytkowania pozwala dodatkowo nauczyć pociechy sprzątania po sobie.

Biorąc pod uwagę fakt, iż gotowy produkt ma trafić do pokoju twojego dziecka, zadbaj o to, aby skrzynka przede wszystkim została dokładnie oszlifowana. Kiedy już uporasz się z tym poniekąd żmudnym zadaniem i zyskasz pewność, że problem ewentualnych drzazg został wyeliminowany, możesz zabrać się za przyjemniejszą część zadania – malowanie. Wybierz kolor pasujący do wnętrza pokoju. Możesz również pokusić się o wymalowanie wszelakich wzorów na deskach skrzynki – kwiatów, gwiazdek, zwierzątek… co tylko przyjdzie ci do głowy. Aby malunek wyglądał estetycznie i nie rozpłynął się, odczekaj aż warstwa gruntowa farby dobrze wyschnie.

Skrzynkę po jabłkach można wykorzystać jako element regału w pokoju dziecka.
Pinterest
Skrzynkę po jabłkach można wykorzystać jako element regału w pokoju dziecka.

2. Skrzynka na kwiaty

Jeśli dostaniesz jabłka w mniejszej skrzynce, możesz pokusić się o przerobienie jej na skrzynkę do kwiatów, którą możesz zawiesić na ścianie czy balkonie. Będziesz potrzebować tych samych materiałów co poprzednio, oraz dodatkowo donicy lub plastikowego kontenerka, dopasowanego rozmiarem do skrzynki i odpowiednich haków – ich rodzaj będzie zależeć od tego, gdzie chcesz zamocować skrzynkę. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości wypytaj o nie doradcę w sklepie z artykułami DIY. Jeśli chodzi o szlifowanie – nie musisz być przy tym tak dokładny, jak przy pierwszej propozycji, jednak zadbaj o to, żeby skrzynka była przyjazna dla twoich dłoni. Prostszym rozwiązaniem będzie oczywiście wykonanie dekoracyjnego kwietnika, który można postawić na tarasie – jeśli zależy ci na wyższej konstrukcji, możesz połączyć ze sobą kilka skrzynek.

Jeśli chodzi o szlifowanie – nie musisz być przy tym tak dokładny, jak przy pierwszej propozycji, jednak zadbaj o to, żeby skrzynka była przyjazna dla twoich dłoni.

Ze skrzyni po jabłkach można zrobić donicę dla kwiatów.
Ze skrzyni po jabłkach można zrobić donicę dla kwiatów.

3. Mini-ogródek

Jeśli zawsze chcesz mieć dostęp do świeżych ziół w swojej kuchni, ale nie masz pomysłu gdzie umieścić swoją prywatną plantację, skrzynka do jabłek spadnie ci jak z nieba! Materiały jakie będą ci potrzebne znasz z poprzednich wariantów wykorzystania tego, co zostaje po dostawie jabłek. W gotowej skrzynce możesz umieścić doniczki z twoimi skarbami – dzięki temu już zawsze będziesz mieć wyznaczone miejsce, do którego kierować będziesz się po bazylię czy miętę. Poza tym, to rozwiązanie sprawdzi się również w ogrodzie – jeśli masz rośliny, które z jakiegoś powodu chcesz wyróżnić w swoim ogrodzie, użyj skrzynki po jabłkach!

Jeśli zawsze chcesz mieć dostęp do świeżych ziół w swojej kuchni, ale nie masz pomysłu gdzie umieścić swoją prywatną plantację, skrzynka do jabłek spadnie ci jak z nieba!

4. Stojak na rośliny pnące

Kolejną ogrodową propozycja zastosowania skrzynki po jabłkach, jest przerobienie jej na stojak dla pnących się roślin. Czego dokładnie potrzebujesz, żeby go wykonać? To wiesz już z poprzednich projektów. Skrzynkę wystarczy ustawić pionowo i odpowiednio zaaranżować na niej pędy, aby roślina w dalszym ciągu mogła się rozwijać. Na takim stojaku można również tworzyć ciekawe kompozycje z kolorowych kwiatów – szczególnie róż.

Skrzynkę wystarczy ustawić pionowo i odpowiednio zaaranżować na niej pędy, aby roślina w dalszym ciągu mogła się rozwijać.

Dekoracyjne wejście do domu.
Shops in Glestone
Dekoracyjne wejście do domu.

5. Wiszące półki

Jeśli lubisz funkcjonalność połączoną z oszczędnością, ta propozycja z pewnością przypadnie ci do gustu. Wykonać można ją analogicznie do wiszącej skrzynki na kwiaty, opisanej poprzednio. Takie półki można ponadto kreatywnie oznakować – przykładowo na kuchennych dodać malunki ziół i warzyw, te w salonie przerobić na obiekty iście vintage, a te do sypialni pomalować na ulubiony kolor.

Takie półki można ponadto kreatywnie oznakować – przykładowo na kuchennych dodać malunki ziół i warzyw, te w salonie przerobić na obiekty iście vintage, a te do sypialni pomalować na ulubiony kolor.

Jak jeszcze wykorzystać skrzynkę po jabłkach?

Podane powyżej propozycje to tylko kilka przykładów tego, co można wyczarować ze skrzynek. Serdecznie zachęcamy do eksperymentowania – do wykonania większości rzeczy potrzebne są cały czas te same materiały. Boisz się, że coś pójdzie nie tak? W dobie Internetu to nie problem – na temat DIY można znaleźć wiele pomocnych filmów instruktarzowych. Zatem – bierz szlifierkę, wałek, farbę i przerób to, co zupełnie zwyczajne w totalnie odlotowy dodatek do wnętrza lub ogrodu!

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.