Mały, biały domek

Marzenie o własnym domu z ogrodem towarzyszy wielu rodzinom. U jednych pozostaje w sferze nigdy niezrealizowanych planów, inni mierzą się z tym wyzwaniem. Gdy przyjrzeć się bliżej, to okazuje się, że droga do własnego domu wcale nie jest tak trudna i wyboista, jak mogłoby się to początkowo wydawać.

Mały, biały domek - jak z bajki, ale prawdziwy. Najczęściej z poddaszem i dachem dwuspadowym. Niedrogi w budowie, ekonomiczny w utrzymaniu. Może wydawać się celem trudnym do osiągnięcia. Tymczasem nierzadko okazuje się, że jest opcją porównywalną finansowo z zakupem mieszkania. Dodatkowo, budując taki niewielki domek w ramach programu Mieszkanie dla młodych, można otrzymać zwrot części podatku VAT za materiały budowlane. Poniżej prezentujemy dziesięć wybranych projektów domów o powierzchni do 100 m². Niedrogich i zarazem funkcjonalnie zaplanowanych. Każdy z nich zasługuje na uwagę.    

Projekt Nina II Nova wersja C (95,7 m²)

   

Parterowy dom, który zapewnia komfort wyłącznie pełnowymiarowych pokoi. Nie znajdziemy tutaj skosów, które mogłyby utrudnić aranżację wnętrz. Do głównej bryły dobudowano garaż wygodnie połączony z mieszkaniem.

Projekt Na swoim (91,41 m²)

   

Znakomita propozycja dla właścicieli tzw. wąskich działek. Budynek może powstać na posesji o szerokości 16,34 m. Na uwagę zasługują dwie stylowe lukarny wyłaniające się z obydwóch połaci dachu. W środku zachowano wyraźny podział na strefę dzienną oraz prywatną.

Projekt TK 9 GL1 (73,58 m²)

   

Tradycyjnie elegancki, jednokondygnacyjny budynek. Zaplanowany na rzucie w kształcie prostokąta, zwieńczony dachem dwuspadowym, z dobudowanym do bocznej elewacji garażem. W środku na uwagę zasługuje m.in. centralnie usytuowany kominek.

Projekt Dario (92,6 m²)

   

Piękna willa ozdobiona lukarnami, ażurowymi balkonami i geometrycznym wykuszem. Idealna dla czteroosobowej rodziny. Na parterze - reprezentacyjna część dzienna, u góry – przytulne, wygodne sypialnie i rodzinna łazienka.

Projekt Umbra KO (88 m²)

   

Niezwykle udane połączenie klasycznej formy z nowoczesnym sposobem wykończenia. Zgrabna bryła zachwyca doskonałymi proporcjami, praktycznymi podcieniami i gustownym wykończeniem. Duże przeszklenia znakomicie łączą wnętrza z otoczeniem.

Projekt Tamarynd 2 (90 m²)

   

Uroczy, przytulny dom o prostej konstrukcji, która znacznie ułatwi budowę. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom – energooszczędny. Na uwagę zasługuje elegancki ganek wejściowy z wyodrębnionym z głównej połaci daszkiem, wspartym na dwóch prostych kolumnach.

Projekt Tesla (88,39 m²)

   

Parterowy dom z poddaszem do adaptacji. Na dole utworzono program funkcjonalny, który zaspokoi potrzeby czteroosobowej rodziny. Na poddaszu pozostawiono 47,49 m² do wykorzystania w dowolny sposób.

Projekt Domek Mały szkielet drewniany (83,16 m²)

   

Kolejny projekt, który doskonale sprawdzi się na tzw. wąskiej działce. W tym przypadku minimalna szerokość posesji wynosi 14,37 m. Układ wnętrz ma szansę przypaść do gustu rodzinom preferującym bardziej tradycyjne rozwiązania, kuchnię zaplanowano bowiem jako pomieszczenie zamknięte.

Projekt Elian PS (99,99 m²)

   

Interesująca propozycja parterowego domu z poddaszem do adaptacji. Pozwala na rozłożenie finansowania inwestycji na etapy i wykończenie drugiej kondygnacji w późniejszym czasie. Na dole obok obszernego zaplecza gospodarczego, zacisznej części dziennej i reprezentacyjnego salonu zaplanowano także atrakcyjny taras.

Komentarze

  • Zbyszek 2015-10-23T20:04:53Z

    Bardzo ładne propozycje , dla budownictwa indywidualnego .Lekkie zgrabne i eleganckie . Mając środki , coś bym z tego wybrał , bo są warte tego .